پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

در گفتگوی اختصاصی با رئیس میراث فرهنگی کازرون بررسی شد:
در گفتگوی اختصاصی خبرنگار کازرون‌نما با رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کازرون، این مقام مسئول ضمن تشریح پیگیری‌های انجام شده در خصوص پرونده این بنا در سه محور ثبت ملی اثر، تملک آن و پیگیری قضایی تخریب عمدی این ساختمان ارزشمند دوره قاجاریه، مژده نهایی شدن ثبت این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی را به همشهریان کازرونی داد و از شناسایی 415 خانه دارای ارزش تاریخی، 9 ساباط و 6 بادگیر در سطح بافت تاریخی شهر کازرون گفت.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
محک
اخبار ويژه
تمامی راهکارهای اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی راهکارهایی اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد تا به سمت تربیت تمام ساحتی پیش برویم.
تاریخ برگزاری دو آزمون دانشگاه آزاد کازرون اعلام شد
آزمون جامع پیش درمانگاهی دامپزشکی و آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی صبح پنج شنبه ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌شود.
تشریح برنامه‌های مرکز خدمات در دیدار با مدیر مدرسه علمیه صالحیه کازرون
مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان فارس در دیدار با مدرسه علمیه صالحه کازرون به تشریح برنامه‌های مرکز پرداخت.
برگزاری آزمون خوشنویسی در کازرون
آزمون خوشنویسی در انجمن خوشنویسان شعبه کازرون با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی درروزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۲۹دیماه تا ۱بهمن۱۴۰۰) در دونوبت صبح و عصر به صورت (خودکاری و قلم نی با مرکب) ودرقالب های مختلف، برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزش موسیقی، تخصصی ساز دف در کازرون
این کارگاه آموزشی که با هدایت مهدی غلامی دبیر هشتمین جشنواره بین المللی تک نوازان دف و به دعوت و حمایت مریم هوشمند سرپرست گروه نوای دف برگزار شد، مورد استقبال مخاطبین و علاقه مندان به سازهای کوبه ای قرار گرفت.
برگزاری نشست داستان‌نویسی کودکان، نوجوانان و جوانان در کازرون
در این نشست که با هدف شناسایی و گردهمایی جوانان اهل قلم و ارتقای سطح کیفی داستان نویسی جوانان و نوجوانان شهرستان برگزار شد، اعضاء آثار خود را قرائت کردند و پس از آن به طرح مباحث تئوری داستان نویسی از جمله طرح مناسب، فضاسازی، استفاده از دیالوگ در صورت لزوم، نقاط اوج و فرود داستان و... پرداخته شد.
اداره آموزش و پرورش کازرون در جمع برترین ادارات آموزش و پرورش استان فارس
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ظرفیت عظیم شورای آموزش و پرورش میتواند دستگاه تعلیم و تربیت را در تربیت دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی یاری دهد.
اثر عکاس کازرونی در نمایشگاه
طی نمایشگاهی با موضوع رنگ و شادی در اقوام
اثر هنرمند عکاس کازرونی به همراه آثار 17 هنرمند ایرانی دیگر با موضوع رنگ و شادی در اقوام، در نمایشگاهی با عنوان "مردم ایران" در پاریس به نمایش درآمد.
نهمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۰۲۱، پذیرای هنرآموزی از کازرون
به گزارش کازرون نما؛ فائزه دانش، هنرآموز گرافیک هنرستان دخترانه امام رضا(ع) این شهرستان، با ثبت اثری از حمام وکیل شیراز به نهمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام راه یافت.
برگزاری کارگاه های آموزشی دبیران موجب ارتقای سطح تعلیم و تربیت می شود
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون:
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون در بازدید از کارگاه های آموزشی ویژه دبیران متوسطه اول این شهر، برگزاری کارگاه های آموزشی را موجب ارتقای سطح تعلیم و تربیت دانست.
«ققنوس‌ها خاکستری را دوست دارند»
«ققنوس‌ها خاکستری را دوست دارند» نام نخستین دفتر شعر مهدی رستمی عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسي دانشگاه سلمان فارسی کازرون است که توسط انتشارات برازمان شیراز در دیماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.
نمایش «۱۲۳۵» به نویسندگی و کارگردانی امیر نصیری از کازرون دربین ۶۴ نمایش سراسر کشور برای فجر چهلم
به گزارش کازرون نما، نمایش «۱۲۳۵» به نویسندگی و کارگردانی امیر نصیری از کازرون در بین ۶۴ نمایش از سراسر کشور برای فجر چهلم قرار میگیرد.
تعامل حوزه با آموزش و پرورش موجب رشد فرهنگ دینی در مدارس می شود
مدیر آموزش و پرورش کازرون:
مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: یکی از نتایج مهم تعامل و همکاری بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، رشد فرهنگ دینی در مدارس است.
موفقیت فرهنگیان کازرون درجشنواره روش های نوین تدریس کتب دارالقرآن
مدیر آموزش و پرورش کازرون خبر داد؛
مدیر آموزش و پرورش کازرون از درخشش دو نفر از فرهنگیان کازرونی در اولین جشنواره کشوری «روش های نوین تدریس کتب مراکز دارالقرآن» خبر داد.
دهه بصیرت، همدلی و همبستگی در دستور نشست شورای فرهنگ عمومی کازرون
حجت الاسلام صباحی در خصوص همیاری و همکاری مردم و مسئولین در برگزاری هر چه بهتر دهه بصیرت سخنانی ایراد نمودند.
برگزاری نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون
نماینده عالی دولت در شهرستان کازرون در این جلسه با تاکید بر لزوم افزایش سرانه مطالعه شهرستان بیان کرد:برای افزایش سرانه مطالعه و آمار کتاب و کتابخوانی در شهرستان لازم است از تمامی ظرفیت ها در شهرستان استفاده نمود‌.
نفوذ آب به نقش برجسته ساسانی/ گنجینه تاریخی در معرض محوشدن...
مدتی است که جریان آب به نقش برجسته دوره ساسانی در شهرستان کازرون فارس نفوذ کرده است و فعالان میراث فرهنگی می گویند اگر این روند ادامه یابد، نقش برجسته محو می شود.
آثار باستانی که شبانه تخریب می‌شوند
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون‌:
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون‌ گفت: تخریب خانه تاریخی سلامی کازرون، توسط مالک و بدون‌ کسب مجوز از اداره میراث فرهنگی و شهرداری بوده است.
معرفی کتاب کازرون نما
جدید ترین اخبار
هنر
تبلیغات