پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
مشکلات شهر باستانی برطرف نشده است
در حالی محور ساسانی کازرون فارس قرار است به ثبت جهانی برسد که چالشهای شهر باستانی بیشاپور به عنوانی یکی از آثار این محور هنوز برطرف نشده است.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
برگزاری بازیهای محلی نوروزی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور
برنامه نوروزگاه:
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر و مسئول اداره میراث فرهنگی کازرون از برگزاری و اجرای انواع بازیهای محلی و بومی مربوط به طوایف ترک، لر و فارس همراه با هم نوایی ساز دهل در روز 1 فروردین 96 در مجموعه بیشاپور خبر داد.
پوشش گیاهی بومی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور احیا می شود
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی گفت: پوشش گیاهی بومی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور بر اساس منظر طبیعی تاریخی در دامنه های مشرف بر شهر تاریخی بیشاپور احیا می شود.
افزایش 30 درصدی گردشگری در کازرون در سال 95
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون، از رشد ۳۰ درصدی گردشگری در این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد.
تسطیح و خوانا سازی مسیر گردشگری به غار طبیعی تاریخی شاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: مسیر گردشگری غار طبیعی تاریخی شاپور که بر اثر سیلاب ، با ریزش آوار دچار تخریب شده بود در حال خوانا سازی و مرمت است .
برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی منطقه جنوب غرب فارس
در پنجمین جشنواره گل نرگس کازرون صورت گرفت:
پنجمین جشنواره گل نرگس کازرون با استقبال چشمگیر اقشار مردم و حضور نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، فرماندار کازرون و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.
برداشت گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور در کازرون + فیلم
با یک ماه تاخیر آغاز شد:
به شکرانه برداشت 30 میلیون شاخه گل نرگس، جشنواره ای در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون برپا شد. و نرگسزار جره تا نیمه اسفند پذیرای گردشگران است.
مسیرهای گردشگری به مقصد نرگس زار کازرون در حال آماده سازی است
مصیب امیری خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آماده سازی مسیرهای گردشگری شهرستان کازرون به مقصد نرگس زار جره و بالاده و بازدید از آثار تاریخی - طبیعی این شهرستان خبر داد.
جشنواره گردشگری گل نرگس کازرون ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود
مسيرهاي گردشگري کازرون تعيين شد:
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از برگزاری جشنواره گردشگری گل نرگس در 20 بهمن ماه خبر داد و گفت: این جشنواره به مدت یک روز با اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرستان برگزار خواهد شد.
مستند ساز سویسی از مجموعه تاریخی بیشاپور و تنگ چوگان بازدید کرد
در جهت تهیه فیلم از سایت های ثبت و در آستانه ثبت:
پیتر هنس لاتزیکو مستند ساز سویسی با هماهنگی سازمان فرهنگی یونسکو (بازوی فرهنگی سازمان ملل) به منظور تهیه فیلم از سایت های ثبت جهانی و در آستانه ثبت، از مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور و نقوش برجسته تنگ چوگان دیدار نمود.
سرمشهد کازرون؛ قلب فسرده گردشگری
گردشگری:
روستای سر مشهد که در جاده کازرون - بالاده قرار دارد، پر است از اسرار کشف نشده باستانی. این شهر با معرفی درست می تواند بهشتی باشد برای باستان شناسانی که قصد دارند در مورد تاریخ ایران پژوهش کنند.
کازرون به عنوان شهرستان برتر سفره ایرانی انتخاب شد
در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری:
جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با هدف جذب گردشگر و آشنایی با خوراک های سنتی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و استان لرستان از تاریخ 25 الی 30 آذر ماه برگزار گردید.
احياء كاروانسراي تاريخي كمارج نيازمند 600 ميليون تومان اعتبار ‌
‌معاون ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس
‌معاون ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس با اشاره به ضرورت مرمت و احياء كاروانسراي تاريخي كمارج در شهرستان كازرون، لازمه اين اقدام را تامين و تخصيص 600 ميليون تومان اعتبار دانست.
چالش‌های ثبت جهانی شهر بیشاپور/ جاده و قبرستان دو مانع بزرگ
مشکلات شهر باستانی برطرف نشده است
در حالی محور ساسانی کازرون فارس قرار است به ثبت جهانی برسد که چالشهای شهر باستانی بیشاپور به عنوانی یکی از آثار این محور هنوز برطرف نشده است.
احداث مسیر گردشگری در نرگس زاربخش بالاده شهرستان کازرون
محمدرضا معینی خبر داد:
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: به منظور جلوگیری از آسیب به نرگس زارها، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون با برنامه ریزی و طراحی مسیر گردشگری اقدام کرده و بعد از تایید کارشناسان مربوطه این طرح در حال حاضر عملیاتی شده است .
29 اردیبهشت، بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی کازرون رایگان است
همزمان با روز جهانی موزه ها:
روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اعلام کرد: همزمان با روز جهانی موزه ها بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس به ویژه موزه ها از جمله مجموعه تاریخی بیشاپور و موزه مردم شناسی کازرون در روز 29 اردیبهشت ماه جاری رایگان است .
هرس علف های هرز و بوته کنی مسیر گردشگری مجموعه بیشاپور
جهت حفظ آثار و خدمات دهی بهتر به گردشگران صورت گرفت:
با توجه به پوشش گیاهی بیشاپور در فصل بهار و خشک شدن آن در فصل تابستان، جهت خدمات رسانی هر چه شایسته تر، مسیر گردشگری و مجموعه بناهای شهر بیشاپور از علف های هرز و بوته ها هرس و پاک سازی گردید.
جشنواره عشایری نوروزی به کار خود پایان داد + عکس
پس از یک ماه فعالیت:
به مناسبت فصل بهار و نوروز 95 همه ساله توسط گروه عشایر، جشنواره بزرگی با عنوان "خوش آمدی بهار" در شهرستان کازرون برگزار می گردد. یکی از این جشنواره ها، در نزدیکی آثار تاریخی بیشاپور واقع در تفرجگاه سرآب دختران بود.
اجرای مراسم شاهنامه خوانی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از اجرای مراسم شاهنامه خوانی در مجموعه تاریخی طبیعی بیشاپور خبر داد .
معرفی روستای دوان (ماسوله فارس) و سرمشهد
به منظور هدف گردشگری نوروز:
دهکده‌های شهرستان کازرون در خود جاذبه‌های شگرف تاریخی و طبیعی دارند که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می کند، از جمله روستای دوان که به ماسوله فارس شهره است و روستای سرمشهد با پتانسیل های گسترده تاریخی، انسانی و طبیعی آن
احیای جاذبه‌های گردشگری عشایر، می‌تواند نقش بسزایی در توسعه پایدار داشته باشد
معاون گردشگری استانداری فارس در جشنواره گل نرگس:
شاهپور رستمی معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس، روز پنجشنبه 8 بهمن ماه در جشنواره گل نرگس بزرگترین نرگس زار طبیعی کشور در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون گفت: با توجه به اینکه در استان فارس حدود 4 هزار روستا و 12.5 درصد جامعه عشایری کشور سکونت دارند، ظرفیت بسیار خوبی است که احیای جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان نقش بسزایی را در توسعه پایدار داشته باشد.
طراحی سایت موزه محوطه شهر تاریخی بیشاپور به پایان رسید
محمدرضا معینی خبرداد:
محمدرضا معینی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از به پایان رسیدن طراحی سایت موزه محوطه شهر تاریخی بیشاپور خبر داد.
پیشرفت فیزیکی 90 درصد از فضای خدمات گردشگری بیشاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی فضای خدمات گردشگری در شهر تاریخی بیشاپور خبر داد .
عملیات ساخت مجتمع اقامتی تفریحی کازرون آغاز شد
فرماندار کازرون خبر داد:
عملیات ساخت یک مجتمع اقامتی تفریحی در کنار امامزاده بی بی حلیمه خاتون در بخش کنارتخته از توابع شهرستان کازرون آغاز شد.
بازدید دوچرخه سواران
گردشگری که این روزها یکی از مهم ترین منابع درآمد کشورهای جهان به حساب می آید متاسفانه آن چنان که باید و شاید در کشور عزیز ما مورد توجه قرار نگرفته است . این در حالی است که کشور ما به همراه ایتالیا ، یونان ، مصر وچین دارای بیشترین آثار تاریخی وفرهنگی بوده و توانمندی بسیار بالایی در زمینه جذب گردشگر دارد. ویژگی های منحصر به فرد آب وهوایی کشور ما نیز می تواند زمینه جذب بیشتر گردشگران و طبیعت گردان را فراهم آورد.
تهيه و تدوين طرح جامع گرد‌شگري بيشاپور
محمدرضا معینی خبرداد:
رئیس اد‌اره میراث فرهنگی، صنایع د‌ستی و گرد‌شگری شهرستان کازرون از تهیه طرح جامع گرد‌شگری مجموعه طبیعی- تاریخی بیشاپور خبر د‌اد‌
تبلیغات