پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
به گزارش کازرون نما، محمدجواد جوکاری مسئول اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، اظهار کرد: تیم کارشناسی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای الیف و یکی از فعالان فرهنگی، اقدام به جمع آوری و ساماندهی سنگ‌های تاریخی پراکنده و در معرض آسیب و سرقت کرد.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
نرگسزار جره کازرون ثبت ملی می شود
مدیر کل میراث فرهنگی فرس خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از تهیه و تنظیم پرونده نرگس زارهای جره و بلبلک بخش جره و بالاده شهرستان کازرون برای ثبت در فهست آثار طبیعی کشور خبر داد
5 مهرماه بازدید از مجموعه های تاریخی کازرون رایگان است
به مناسبت هفته گردشگری:
به مناسبت هفته گردشگری بازدید از مجموعه های تاریخی و گردشگری کازرون فردا پنجشنبه 5 مهرماه رایگان است
قبرستان و جاده اصلی، دو چالش مهم منظر جهانی ساسانی در بیشاپور
ضرورت توسعه‌ی زیرساخت‌ها در منظر جهانی ساسانی:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به ثبت منظر جهانی ساسانی، از توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری در این محور با توجه به الزامات موجود خبر داد و بر ضرورت حل مساله جاده اصلی عبوری از روی این آثار و قبرستان محلی واقع در حریم بیشاپور تاکید کرد.
مسیر غار جهانی شاپور بهسازی می شود
در راستای اجرای طرح های گردشگری:
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون از بهسازی مسیر دسترسی غار شاپور در راستای اجرای طرح های گردشگری خبر داد.
بازدید بیش از 7 هزار نفر گردشکر از بیشاپور در ایام نوروز
دکتر مصیب امیری خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از بازدید ۹ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۷۵۲ نفری گردشگران از اماکن تاریخی، گردشگری، طبیعی و مذهبی استان فارس در ایام نوروز خبر داد.
نوروز به کام مسافران با حضور حاجی فیروز کازرون شیرین تر شد
در طول ایام نوروز:
به مناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی و ایام پر طراوت فصل بهار، همه مردم به نوبه خود نوروز را جشن گرفتند و تلاش کردند تا کمال مهمان نوازی را از میهمانان نوروزی به جا آورند و این آئین باستانی سنتی را امسال با شکوه تر در کنار هم برگزار نمایند.
اسکان بیش از 68 هزار نفر روز در مدارس کازرون
در تعطیلات نوروز امسال صورت گرفت:
کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: در تعطیلات نوروز امسال بیش از 68 هزار نفر روز در مدارس شهر کازرون اسکان یافتند.
میزبانی شهرستان کازرون از 90 هزار مسافر نوروزی
در ایام تعطیلات نوروز صورت گرفت:
مدیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان کازرون گفت: 90 هزار نفر از مسافران نوروزی از 25 اسفند 95 تا 13 فروردین ماه جاری در این شهرستان اسکان یافتند.
بیشاپور ظرفیت عظیم اما ناشناخته ای دارد
بازرس ویژه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور:
دهقان بازرس ویژه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور ضمن شرکت در افتتاح نوروزگاه استان فارس از روند خدمات رسانی به مسافران نوروزی در مجموعه های تاریخی-فرهنگی حافظیه و سعدی، ارگ کریم خان زند و مجموعه طبیعی- تاریخی بیشاپور در شهرستان کازرون بازدید کرد.
استقرار ایستگاه شناخت تخصصی مجموعه تاریخی بیشاپور
با حضور افتخاری راهنمایان گردشگری صورت:
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون با اشاره به استقبال همه ساله گردشگران و مسافران در ایام نوروز از مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور، از استقرار ایستگاه شناخت تخصصی مجموعه تاریخی بیشاپور با حضور افتخاری راهنمایان گردشگری در این مجموعه خبر داد .
اجرای مراسم شاهنامه خوانی در نوروزگاه مجموعه ساسانی بیشاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: مراسم شاهنامه خوانی در نوروزگاه مجموعه تاریخی بیشاپور از 2 فروردین تا 7 فروردین 96 برگزار می شود.
برگزاری بازیهای محلی نوروزی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور
برنامه نوروزگاه:
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر و مسئول اداره میراث فرهنگی کازرون از برگزاری و اجرای انواع بازیهای محلی و بومی مربوط به طوایف ترک، لر و فارس همراه با هم نوایی ساز دهل در روز 1 فروردین 96 در مجموعه بیشاپور خبر داد.
پوشش گیاهی بومی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور احیا می شود
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی گفت: پوشش گیاهی بومی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور بر اساس منظر طبیعی تاریخی در دامنه های مشرف بر شهر تاریخی بیشاپور احیا می شود.
افزایش 30 درصدی گردشگری در کازرون در سال 95
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون، از رشد ۳۰ درصدی گردشگری در این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد.
تسطیح و خوانا سازی مسیر گردشگری به غار طبیعی تاریخی شاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: مسیر گردشگری غار طبیعی تاریخی شاپور که بر اثر سیلاب ، با ریزش آوار دچار تخریب شده بود در حال خوانا سازی و مرمت است .
برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی منطقه جنوب غرب فارس
در پنجمین جشنواره گل نرگس کازرون صورت گرفت:
پنجمین جشنواره گل نرگس کازرون با استقبال چشمگیر اقشار مردم و حضور نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، فرماندار کازرون و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.
برداشت گل نرگس از بزرگترین نرگس زار دیم کشور در کازرون + فیلم
با یک ماه تاخیر آغاز شد:
به شکرانه برداشت 30 میلیون شاخه گل نرگس، جشنواره ای در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون برپا شد. و نرگسزار جره تا نیمه اسفند پذیرای گردشگران است.
مسیرهای گردشگری به مقصد نرگس زار کازرون در حال آماده سازی است
مصیب امیری خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آماده سازی مسیرهای گردشگری شهرستان کازرون به مقصد نرگس زار جره و بالاده و بازدید از آثار تاریخی - طبیعی این شهرستان خبر داد.
جشنواره گردشگری گل نرگس کازرون ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود
مسيرهاي گردشگري کازرون تعيين شد:
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از برگزاری جشنواره گردشگری گل نرگس در 20 بهمن ماه خبر داد و گفت: این جشنواره به مدت یک روز با اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرستان برگزار خواهد شد.
مستند ساز سویسی از مجموعه تاریخی بیشاپور و تنگ چوگان بازدید کرد
در جهت تهیه فیلم از سایت های ثبت و در آستانه ثبت:
پیتر هنس لاتزیکو مستند ساز سویسی با هماهنگی سازمان فرهنگی یونسکو (بازوی فرهنگی سازمان ملل) به منظور تهیه فیلم از سایت های ثبت جهانی و در آستانه ثبت، از مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور و نقوش برجسته تنگ چوگان دیدار نمود.
سرمشهد کازرون؛ قلب فسرده گردشگری
گردشگری:
روستای سر مشهد که در جاده کازرون - بالاده قرار دارد، پر است از اسرار کشف نشده باستانی. این شهر با معرفی درست می تواند بهشتی باشد برای باستان شناسانی که قصد دارند در مورد تاریخ ایران پژوهش کنند.
کازرون به عنوان شهرستان برتر سفره ایرانی انتخاب شد
در جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری:
جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با هدف جذب گردشگر و آشنایی با خوراک های سنتی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و استان لرستان از تاریخ 25 الی 30 آذر ماه برگزار گردید.
احياء كاروانسراي تاريخي كمارج نيازمند 600 ميليون تومان اعتبار ‌
‌معاون ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس
‌معاون ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس با اشاره به ضرورت مرمت و احياء كاروانسراي تاريخي كمارج در شهرستان كازرون، لازمه اين اقدام را تامين و تخصيص 600 ميليون تومان اعتبار دانست.
چالش‌های ثبت جهانی شهر بیشاپور/ جاده و قبرستان دو مانع بزرگ
مشکلات شهر باستانی برطرف نشده است
در حالی محور ساسانی کازرون فارس قرار است به ثبت جهانی برسد که چالشهای شهر باستانی بیشاپور به عنوانی یکی از آثار این محور هنوز برطرف نشده است.
احداث مسیر گردشگری در نرگس زاربخش بالاده شهرستان کازرون
محمدرضا معینی خبر داد:
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: به منظور جلوگیری از آسیب به نرگس زارها، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون با برنامه ریزی و طراحی مسیر گردشگری اقدام کرده و بعد از تایید کارشناسان مربوطه این طرح در حال حاضر عملیاتی شده است .
تبلیغات