پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
به گزارش کازرون نما، محمدجواد جوکاری اظهار داشت: این عملیات استحکام‌بخشی شامل برداشت اندود گچ بدنه و طاق‌ها، برداشت موزاییک کف و بدنه، خاک‌برداری کف، تقویت پی در بخش‌های موردنیاز، جازنی برداشت بخش‌های در حال ریزش و انجام خشکه‌چینی، اجرای بتن‌ریزی کلیه سطوح کف، آواربرداری و خارج کردن نخاله‌های انباشته‌شده در حمام، اجرای تعمیرات سنگ‌چین و ملات گچ بوده است.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
امامزاده شاهزاده محمد در شهرستان کازرون مرمت شد
جوکاری خبر داد:
به گزارش کازرون نما؛ مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌ دستی گردشگری و شهرستان کازرون، گفت: امامزاده شاهزاده محمد مرمت شد.
احیای کوشک باغ نظر
به گزارش کازرون نما؛ به پیشنهاد بنیاد کازرون پژوهی و با همکاری شهرداری کازرون و حمایت مالی تولیت موقوفات خاندان افشار، کوشک باغ نظر احیا خواهد شد.
نقش برجسته ساسانی سرمشهد کازرون حصار کشی شد
جوکاری خبر داد:
مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کازرون از حصارکشی نقش برجسته ساسانی سر مشهد این شهرستان با اعتباری بالغ‌‌بر 850 میلیون ریال خبر داد.
سنگ قبر های قدیمی به موزه پایگاه میراث جهانی بیشاپور منتقل می شوند
محمدجواد جوکاری، خبرداد:
مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کازرون از انتقال 170 قطعه‌سنگ قبر قدیمی به موزه پایگاه میراث جهانی بیشاپور خبر داد.
دستگیری حفاران غیرمجاز در شهرستان کازرون
سرهنگ بهمنی نژاد، خبر داد:
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان فارس از دستگیری سه حفار غیرمجاز به همراه ادوات حفاری در شهرستان کازرون، خبر داد.
جان دوباره به قنات ها/ ۶ رشته قنات در کازرون مرمت شدند
حمید رشیدی خبر داد:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از احیای ۶ رشته قنات در شهرستان کازرون، خبر داد.
نقش برجسته تیمور در پل آبگینه کازرون نورپردازی شد
محمدجواد جوکاری خبر داد:
مسئول ميراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنايع‌دستی شهرستان‌ کازرون از نور‌پردازی و رنگ‌آمیزی‌ حصار نقش برجسته تیمور خبر داد.
سالروز جهانی شدن مجموعه بیشاپور کازرون
به مناسبت نهم تیر؛
نهم تیرگان سالگرد روزی است که مجمع عمومی سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو)، آثار تاریخی محور ساسانی فارس، را به عنوان میراث جهانی بشری به ثبت رساند.
برگزاری اولین جلسه کمیته فنی سرمایه گذاران گردشگری فارس
جمشید معینی خبر داد:
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری استان فارس از برگزاری اولین جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاران گردشگری خبر داد.
تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس تعطیل شدند
عبدالرضا قاسمپور، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:
عبدالرضا قاسمپور: به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی استان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.
مرمت استحکامی استحفاظی بقعه گوریگا
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون:
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون گفت: مرمت استحکامی، استحفاظی بقعه گوریگا در حال انجام است/  این بقعه تاریخی به شماره ۲۷۷۱۶ در سال ۱۳۸۸ در فهرست آثار ثبت ملی ایران قرار گرفته است.
ضد عفونی کردن مجموعه بیشاپور برای جلوگیری از شیوع کرونا
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کازرون:
محمدجواد جوکاری: در پی شیوع کرونا، طرح پیشگیری و مقابله با این ویروس با ضدعفونی کردن مجموعه بیشاپور در دو نوبت در طول روز/ گردشگران نگران نباشند.
طبیعت چهار فصل و منحصر به فرد کازرون در یک قاب
عکس منتخب:
عکس منتخب، برگزیده و بسیار ویژه از طبیعت منحصر به فرد کازرون که میتوان چهار فصل گوناگون را به طرز عجیب و به طور همزمان در یک قاب عکس مشاهده نمود.
نرگسزار جره کازرون ثبت ملی می شود
مدیر کل میراث فرهنگی فرس خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از تهیه و تنظیم پرونده نرگس زارهای جره و بلبلک بخش جره و بالاده شهرستان کازرون برای ثبت در فهست آثار طبیعی کشور خبر داد
5 مهرماه بازدید از مجموعه های تاریخی کازرون رایگان است
به مناسبت هفته گردشگری:
به مناسبت هفته گردشگری بازدید از مجموعه های تاریخی و گردشگری کازرون فردا پنجشنبه 5 مهرماه رایگان است
قبرستان و جاده اصلی، دو چالش مهم منظر جهانی ساسانی در بیشاپور
ضرورت توسعه‌ی زیرساخت‌ها در منظر جهانی ساسانی:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به ثبت منظر جهانی ساسانی، از توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری در این محور با توجه به الزامات موجود خبر داد و بر ضرورت حل مساله جاده اصلی عبوری از روی این آثار و قبرستان محلی واقع در حریم بیشاپور تاکید کرد.
مسیر غار جهانی شاپور بهسازی می شود
در راستای اجرای طرح های گردشگری:
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون از بهسازی مسیر دسترسی غار شاپور در راستای اجرای طرح های گردشگری خبر داد.
بازدید بیش از 7 هزار نفر گردشکر از بیشاپور در ایام نوروز
دکتر مصیب امیری خبر داد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از بازدید ۹ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۷۵۲ نفری گردشگران از اماکن تاریخی، گردشگری، طبیعی و مذهبی استان فارس در ایام نوروز خبر داد.
نوروز به کام مسافران با حضور حاجی فیروز کازرون شیرین تر شد
در طول ایام نوروز:
به مناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی و ایام پر طراوت فصل بهار، همه مردم به نوبه خود نوروز را جشن گرفتند و تلاش کردند تا کمال مهمان نوازی را از میهمانان نوروزی به جا آورند و این آئین باستانی سنتی را امسال با شکوه تر در کنار هم برگزار نمایند.
اسکان بیش از 68 هزار نفر روز در مدارس کازرون
در تعطیلات نوروز امسال صورت گرفت:
کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: در تعطیلات نوروز امسال بیش از 68 هزار نفر روز در مدارس شهر کازرون اسکان یافتند.
میزبانی شهرستان کازرون از 90 هزار مسافر نوروزی
در ایام تعطیلات نوروز صورت گرفت:
مدیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان کازرون گفت: 90 هزار نفر از مسافران نوروزی از 25 اسفند 95 تا 13 فروردین ماه جاری در این شهرستان اسکان یافتند.
بیشاپور ظرفیت عظیم اما ناشناخته ای دارد
بازرس ویژه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور:
دهقان بازرس ویژه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کشور ضمن شرکت در افتتاح نوروزگاه استان فارس از روند خدمات رسانی به مسافران نوروزی در مجموعه های تاریخی-فرهنگی حافظیه و سعدی، ارگ کریم خان زند و مجموعه طبیعی- تاریخی بیشاپور در شهرستان کازرون بازدید کرد.
استقرار ایستگاه شناخت تخصصی مجموعه تاریخی بیشاپور
با حضور افتخاری راهنمایان گردشگری صورت:
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون با اشاره به استقبال همه ساله گردشگران و مسافران در ایام نوروز از مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور، از استقرار ایستگاه شناخت تخصصی مجموعه تاریخی بیشاپور با حضور افتخاری راهنمایان گردشگری در این مجموعه خبر داد .
اجرای مراسم شاهنامه خوانی در نوروزگاه مجموعه ساسانی بیشاپور
محمدرضا معینی خبر داد:
محمدرضا معینی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کازرون گفت: مراسم شاهنامه خوانی در نوروزگاه مجموعه تاریخی بیشاپور از 2 فروردین تا 7 فروردین 96 برگزار می شود.
برگزاری بازیهای محلی نوروزی در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور
برنامه نوروزگاه:
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر و مسئول اداره میراث فرهنگی کازرون از برگزاری و اجرای انواع بازیهای محلی و بومی مربوط به طوایف ترک، لر و فارس همراه با هم نوایی ساز دهل در روز 1 فروردین 96 در مجموعه بیشاپور خبر داد.
تبلیغات