پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
هميشه همه، يك بار هم خودمان!
به بهانه 16 آذر:
هميشه همه، يك بار هم خودمان!
ما قشري هستيم كه از ما توقع نشاط و نيرو مي رود و اي كاش مي شد (ولي انگار نمي شود!) اين نشاط و انرژي به جاي تبديل شدن به ابزار و سلاح گروه هاي "قدرت طلب" سياسي، به مطالبه گري هاي به حقي كه باعث ايجاد بيداري و قدرت تحليل، اول در خودمان، و سپس در جامعه تبديل مي شد.
16 آذر روز دانشجو  و نقض غرض
16 آذر روز دانشجو و نقض غرض
"پرسش گری " و "مطالبه گری" و "پاسخگو" کردن دولت ها و انتقاد و مسوول بودن در مقام مسوولیت، همه از اندیشه های دانشجویی و دانشگاه است. اما آنچه مرا واداشت تا چند کلمه ای بنویسم، این است که بعد از چند دهه که از پیروزی انقلاب می گذرد، سرنوشت سخنرانی ها و جلسات مناظره و مجالس گفتگو و... در دانشگاه به چه سرنوشتی رسیده است؟
آیت الله هاشمی: جمله ی منقول از من در توییتر، خودسرانه تقطیع شده و در اصل متعلق به 7 سال پیش است/ صنایع موشکی در دوران من شروع و تقویت شد / به خاطر این صنعت، فرزندم را به ایران فراخواندم / بهتر از آیت‌الله خامنه‌ای نداشته و نداریم
نقل این جمله برای من هم تازگی داشت و گفتم که اصل آن جمله را بیاورند که آوردند و دیدم که مربوط به تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۸۷ یعنی هفت سال قبل و در مصاحبه‌ی مفصل با یک گروه فیلمساز هلندی با موضوع «تاریخچه کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه ایران»، است.
مجمع نمایندگان طلاب باید از لحاظ قانونی و جایگاهی و نیز از لحاظ درونی و محتوایی تداوم یابد و تقویت شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
مجمع نمایندگان طلاب باید از لحاظ قانونی و جایگاهی و نیز از لحاظ درونی و محتوایی تداوم یابد و تقویت شود
با این نگاه و با برنامه‌ریزی لازم و در پرتو فضل الهی صدها مدرس موفق و انقلابی تربیت می‌شوند و با تکیه بر رابطه‌ی قلبی و معنوی طلاب و مدرسین، در حوزه‌های علمیه، تفکر و روحیه‌ی انقلابی هرچه بیشتر ترویج خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای:
حتي کسانی که با نظام مسئله دارند در انتخابات شرکت کنند / نه اينكه بخواهند کسانی که نظام را قبول ندارند به مجلس بفرستند
رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر با اشاره به این سخنان خود که گفته بودند «حتی کسانی هم که با نظام مسئله دارند در انتخابات شرکت کنند» خاطرنشان کردند: این سخن به معنای آن نیست که بخواهند کسانی که نظام را قبول ندارند به مجلس بفرستند.
فارس گزارش می‌دهد
۲۵ نماینده اصولگرا، ۸ اصلاح‌طلب و ۴ مستقل ردصلاحیت شدند+جدول
در بین ۳۷ نماینده فعلی(مجلس نهم) که از سوی هیات‌های نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شده‌اند، ۲۵ نفر اصولگرا، ۸ نفر اصلاح‌طلب و ۴ نفر مستقل هستند.
تحریم های مرتبط با فعالیت های هسته ای از امروز لغو شد
بیانیه مشترک ظریف و موگرینی منتشر شد
تحریم های مرتبط با فعالیت های هسته ای از امروز لغو شد
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران لحظاتی پیش در وی متن بیانیه مشترک برای اجرای برجام را قرائت کردند و طی آن اعلام شد تحریم‌های سازمان ملل مربوط به برنامه هسته ای ایران برداشته شد. قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت که برجام را مورد تأیید قرار داد، از این پس در کنار پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (ان پی تی)، تنها چارچوب حقوقی مربوط به فعالیت‌های هسته ای ایران خواهد بود، و کلیه مفاد قطعنامه های 1696 (2006)، 1737 (2007)، 1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) خاتمه می یابند.
صفحه  از ۸
داغ‌ ترین‌ها