پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۲
به یاد برادرم شهید لطف‌الله صنعتی
به یاد برادرم شهید لطف‌الله صنعتی
بعد از تشیع جاوید مرحمتی با هم دیداری داشتیم. گفت می‌خواهد با ما به جبهه بیاید. اصرار من برای منصرف کردنش بی فایده بود. گفتم در این شرایط که چیزی به پایان ترم نمانده، وظیفه تو تحصیل و کسب مدارج علمی است. آینده به نیروی متخصص متعهد، نیاز است اما تصمیمش را گرفته بود.
نماینده، ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس:
"مکتب حاج قاسم"، آموزه‌های مختلف و درس‌های گوناگونی برای زندگی دارد
نماینده، ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس گفت: مکتب به معنی مجموعه‌ای است که آموزش‌های مختلف معرفتی دارد؛ لذا شهید حاج قاسم سلیمانی دارای یک مکتب بود که درس‌های گوناگونی برای زندگی دارد.
بیاد فرمانده شهید علی اکبر پیرویان
بمناسبت سالروز شکست حصر سوسنگرد ۲۶ ابان ۵۹
بیاد فرمانده شهید علی اکبر پیرویان
دستی به پشتم زد :بجنگ که امروز روز نابودی دشمن است .قوت قلبی گرفتم .اما هنوز قلبم در سینه بالا وپایین می رفت .گلوله اسمان را پر کرده بود .مجالی حتی برای یک لحظه نگاه و دیده بانی نبود .کافی بود سرت را بالا بیاوری ،انوقت می دیدی که چه طور یک ردیف خال بر پیشانی ات کوبیده می شد
خانه‌ای با یک گردان پهلوان
خانه‌ای با یک گردان پهلوان
اگر پیشتر خان میرزا از اشتباهات و شیطنت بچه‌ها چشم می‌پوشید و آن‌ها را تنبیه نمی‌کرد حالا اوضاع تغییر کرده و بچه‌هایش یکی‌یکی نه، آن‌ها همگی قصد جهاد و دفاع از کشور کرده‌اند و او باید تکلیف خود را مشخص کند. او که سال‌ها پیش گذشت و بردباری را تمرین کرده بود حالا هم خود و هم بچه‌ها گذشت را در دامان مادری صبور به امتحان کشانده‌اند .
یادی از اولین شهید دفاع مقدس شهرستان کازرون
به بهانه هفته دفاع مقدس:
یادی از اولین شهید دفاع مقدس شهرستان کازرون
باز هم هفته دفاع مقدس از راه رسید و بهانه ای شد تا دوباره حوادثی که بر این مرز و بوم گذشت را مرور کنیم و به یاد بیاوریم رشادت های مردانی را که با دست خالی در برابر تمام قدرت های جهانی ایستادند و با سلاح غیرت از آب و خاک و ناموس ودین و نظام نو پای اسلامی دفاع کردند تا امروز کسی نتواند به این آب و خاک طمع بورزد.
یادی از شهدای خبرنگار کازرون
به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار:
یادی از شهدای خبرنگار کازرون
شهرستان کازرون هم که همواره مهد بزرگان عرصه استکبار ستیزی و فرهنگ بوده است دارای شهدای فرهنگی و اهل قلم بسیاری است که از این میان دو تن از این شهدای والا مقام در عرصه خبرنگاری سطح اول رسانه های کشور حضور داشته اند.
شهیدی که با یک کلمه ۴ اسیر گرفت
شهیدی که با یک کلمه ۴ اسیر گرفت
اين شهيد عزيز ما مظلوم و گمنام بود در عين اينكه تمام امور لشكر را به تنهايي مي چرخاند اما هيچ جا حاضر نبود اسمي از ايشان برده شود وقتي ما از تبليغات لشكر يك عدد فيلم ايشان را خواستيم اصلا وجود نداشت.
شهيد شاعر
شهيد شاعر
ای که بر بام فلق منظره باز منی/چشمه سار سحر و یاسمن راز منی/خوشه روشن پروینی و بر اوج فلک/هاله خرمن مهتابی و مهناز منی
خاطراتي از شهيد ابونصري
خاطراتي از شهيد ابونصري
فرزند خردسالم که یكسال سن داشت بعد از ابتلا به یك سرماخوردگى، دچار درد شدیدى شد که باعث نگرانی زیادم گردید. از چشم او خون زلالى مى آمد و هرچه به دکتر مراجعه مى کردم و دارو مى نوشتند، درد او برطرف نمى شد.
شهیدی که و وصیت کرد تا زمان مرمت قبرستان بقیع، سنگ قبر برایش نگذارند
شهیدی که و وصیت کرد تا زمان مرمت قبرستان بقیع، سنگ قبر برایش نگذارند
شهید میرشکاری متولد کازرون، قبل از شهادتش به من خبر داده بود که وقتی شهید میشه جسدش قابل شناسایی نیست گفته بود یه نشونه از بدنش بردارند تا بعد از شهادتش قابل شناسایی باشه، شهید میرشکاری شهید شد و جسدش با تعدادی دیگر از اجساد را داخل ماشین گذاشتم و به عقب بردم درحین رانندگی یاد آن جریانی افتادم که به من گفته بود که جسدش شناسایی نمی‌شه...
یادی از شهید مسعود طاهری (فرزند دکتر طاهری)
پرونده ای برای دکتر - 8
یادی از شهید مسعود طاهری (فرزند دکتر طاهری)
وي سطوح تحصیلی خود را با رتبه‌های بالايي پشت سر مي‌گذاشت. او علم را بطور عمیقی مطالعه می‌کرد و اغلب در بعضی از مسائل دست به تحقیقات و ابتکاراتی می‌زد اما با اي وجود درس را هیچ‌گاه برای مدرک نخواند.
حرفهاي آسماني
شفاعت شهيد رحمان غلامي از مادرش
حرفهاي آسماني
سخت است اما بگذار بگویم و بنویسم تا همه بدانندكساني كه عصاره سالهای جوانی خويش را به خاک سرد مي سپارد و شیره جانش را به مسلخ عشق مي فرستد و چيزي از بنده خدا جز ادامه راه و رسم شهدا نمي خواهد و درد دلي جز بي وفائي عده اي كه از شهدا بدور شده اند ندارد چگونه در جامعه مورد تكريم قرار مي گيرد ابنان وارثان خوني هستند كه جز رنگ خدائي چيز ديگري نداشتند پس بايد از امروز رنگ شهدا كه همان رنگ خدائي است به خود بزنيم .تا شايد ديني از هزاران ديني ديگر كه شهدا بر ما دارند ادا كرده باشيم.
صفحه  از ۳