پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

سریال قطع درختان کهنسال کازرون ادامه دارد:
صبح روز دوشنبه با توجه به تماس تلفنی چند تن از مردم با خبر شدیم که متاسفانه برای چندمین بار درختان کهنسال استادیوم ورزشی شهدای کازرون توسط افرادی ناشناس قلع و قمع گردیده است. لذا سریعا به محل وقوع حادثه رفتیم و صحنه های بسیار دردناکی از برش درختان به وسیله اره برقی را مشاهده نمودیم .
با تلاش مردم و محیط بانان:
با تلاش و همت محیط بانان و نیروهای مردمی، و در غیاب نیروهای امدادی، بامداد امروز آتش سوزی در علفزارهای تالاب پریشان که از شامگاه دیشب آغاز شده بود مهار شد. این در حالی است که مسئولین دستگاه های دولتی و متولیان محیط زیست دلایل متفاوتی برای عدم حضور نیروهای امدادی برای مهار این آتش سوزی ابراز نموده اند.
در واکنش به قطع درخت سرو خیابان مطهری کازرون:
متاسفانه بازهم روز گذشته اخبار ناخوشایندی مبنی بر قطعدو اصله دیگر از درختان ارزشمند خیابان های شهرمان به گوش رسید . آری دیروز پیش از آنکه آفتاب بدمد بیل های آهنین شهرداری محترم شهرمان به جان دو درخت بسیار ارزشمند وکهنسال وقدیمی خیابان های کازرون افتاد و این دو درخت تنومند و زیبا را به خاک افکند .
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
رهایی عقاب طلایی از قفس یک مرد در کازرون
رئیس اداره محیط زیست کازرون
ماموران محیط زیست کازرون ، عقابی را که در منزل یک شخص در این شهر نگهداری می شد از قفس منزل این شخص نجات دادند.
نامه 34 شخصیت علمی، فرهنگی و اجتماعی کازرون به شهرداری و شورای شهر
واکنش به مسکونی شدن حریم چاه آب شرب کازرون ادامه دارد:
به دنبال افزایش نگرانی‌ها نسبت به مسکونی شدن حریم چاه آب شرب کازرون، 34 شخصیت فرهیخته علمی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان کازرون، به شهرداری و شورای شهر نامه نوشتند
افزایش جمعیت گوزن زرد ایرانی در منطقه میانکتل کازرون
مدیر حیات وحش محیط زیست فارس خبر داد:
مدیر حیات وحش سازمان محیط زیست استان فارس گفت: جمعیت گونه گوزن زرد ایرانی در منطقه میانکتل کازرون استان فارس افزایش دو برابری یافته است.
زنبوردار متخلف در کازرون دستگیر شد
به دلیل مسموم کردن پرندگان زنبورخوار:
زنبور دار متخلف که با مسموم کردن آب باعث کشتن پرندگان زنبورخوار شده بود، در کازرون در دام قانون گرفتار شد.
پریشان و دشت برم 2 کانون بحرانی ریزگرد در فارس
حمزه ولوی خبر داد
مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست فارس گفت: 9 کانون بحرانی ریزگرد از جمله پریشان و دشت برم، و 29 کانون حساس و فرسایش بادی در استان فارس شناسایی شده است.
جنگل بلوط دشت برم در حال خشک شدن است
مدیر کل منابع طبیعی فارس هشدار داد:
مدیر کل اداره منابع طبیعی استان فارس گفت: با وجود تدابیر کنترلی و مراقبتی که منابع طبیعی فارس برای جنگل‌های بلوط استان انجام داده، خشکسالی و آفت سوسوک چوب خوار ۷۵ درصد این جنگلها را خشکانده است.
از خانواده ها شهدای محیط بان و محیط بانان کازرون تجلیل شد+عکس
در جشن بزرگ رویای شهر سبز:
23 مرداد ماه و همزمان با شب میلاد امام رضا(ع) و روز محیط بان، به همت انجمن میراث پریشان کازرون، جشن بزرگ و با شکوهی به منظور تجلیل از خانواده شهدای محیط بان و محیط بانان شهرستان کازرون در تالار مردانی این شهر برگزار گردید.
آتش سوزی تاکستان های دوان مهار شد + عکس
با تلاش نیروهای ارتش و مردمی:
صبح روز پنجشنبه 21 مردادماه، آتش بخشی از تاکستان های دوان را در برگرقت و منجر به سوختن بخش وسیعی از پوشش گیاهی و درختچه های انگور این منطقه شد
جشن خانوادگی تجلیل از محیط بانان در کازرون برگزار می شود
به مناسب میلاد امام رضا(ع) و روز محیط بان:
به مناسبت میلاد امام رضا(ع) ضامن آهو، و روز محیط بان و به همت انجمن میراث پریشان و با همکاری گروه های و صنایع حامی محیط زیست، مراسم جشن خانوادگی تجلیل از محیط بانان شهرستان کازرون در این شهر برگزار می شود
پاکسازی طبیعت روستای گاوکشک کوهمره نودان انجام شد + تصاویر
با مشارکت جمعی از طبیعت دوستان:
جمعی از طبیعت دوستان روستای گاوکشک صبح جمعه 21/01/95 اقدام به پیاده روی و پاکسازی طبیعت بکر و زیبای منطقه هفتکس، تنگ حنا، غار و چشمه ملسکو پرداختند.
کارگاه آموزشی اطفاء حریق در کوهستان برگزار می شود
به همت انجمن میراث پریشان:
این روزها اخبار ناگوار آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را مرتب از رسانه ها می شنویم و می خوانیم، و شاید خیلی از ما علاقمند باشیم که در اطفاء این آتش سوزی ها کمک کنیم. اما لازمه این کمک رسانی، داشتن اطلاعات حداقلی از روش های مواجهه با آتش می باشد.
آتش به جان تپه های روستای بلیان افتاد
به دنبال آتش سوزی بیشاپور و پریشان:
سحرگاه آخرین روز ماه مبارک رمضان تپه های مشرف به روستای بلیان دچار حریق شد که با تلاش جوانان پایگاه مقاومت انصارالحسین(ع) روستای بلیان، آتش سوزی مهار گردید.
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
تبلیغات