پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

درجوابیه متولی موقوفه مطرح گردید:
اراضی 158 هکتار مورد نظر اداره کل محیط زیست استان فارس در روز جمعه 17 محرم 1174 هجری قمری در حدود 268سال پیش وقف بر امام حسین علیه السلام گردیده و هم زمان به تایید تعداد ازمعتمدین واهالی شرع درآن زمان رسیده است ودرتصرف وقف بوده وعمل به وقف می شود
به گزارش کازرون نما، حمید ظهرابی اظهار داشت: به موجب دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس ٣٠​ آذر ٩٩، یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۴ متر مربع از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان از تصرف خارج خواهد شد.
طی نامه ای؛
پس از پیگیری دکتر فریدون عباسی دوانی و برپایی جلسات متعدد با وزیر نیرو و همچنین هماهنگی های صورت گرفته توسط نماینده کازرون و کوه‌چنار با دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر نیرو طی نامه ای خطاب به رئیس این سازمان ضمن بیان میزان پیشرفت سدنرگسی و اهمیت بهره...
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
کشف یک باب کوره زغالی غیر مجاز در منطقه دریس کازرون
به گزارش کازرون نما، سید مجتبی ایران محبوب رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون، گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک باب کوره تولید زغال درختان جنگلی در منطقه دریس، بلافاصله...
بازدید نمایندگان سازمان محیط زیست و طرح حفاظت از تالاب ها، از تالاب پریشان
به گزارش کازرون نما؛ نمایندگان سازمان محیط زیست و طرح حفاظت از تالاب های ایران از پایگاه پژوهش و اطلاع رسانی تالاب پریشان؛ بازدید کردند.
دریاچه ای که خود آب ندارد ولی به چاه هایش آب می دهد
دریاچه پریشان، همچنان در خشکی به سر می برد و چاه ها هنوز هم آب های موجود در منطقه را به زمین های کشاورزی می رسانند/ در حالی که طی چند مدت اخیر به دلیل بارشهای مناسب تمام دریاچه‌های استان فارس از جمله بختگان و کافتر آبگیری شده‌اند اما دریاچه پریشان به عنوان یکی از مهمترین دریاچه‌های آب شیرین کشور همچنان خشک است/ دوستداران محیط زیست اظهار نگرانی می کنند.
تدوین برنامه جامع مدیریت زیستگاه های گوزن زرد در دو منطقه میانکتل کازرون و ارسنجان
ظهرابی خبر داد:
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ برنامه جامع مدیریت زیستگاه‌های گوزن زرد استان فارس مبتنی با دیدگاه‌های کارشناسی و نظر استادان دانشگاه و متخصصین زیست محیطی کشور در قالب سه برنامه مدون زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین شد.
توقف یک دستگاه لودر غیر مجاز در اراضی ملی کازرون
به گزارش کازرون نما، سید مجتبی ایران محبوب رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون، گفت: متخلفان بدون مجوز قانونی در اراضی ملی منطقه بورکی علیا در کازرون اقدام به تخریب اراضی مرتعی کرده بودند که پس از هماهنگی‌های لازم و اخذ دستور از مقامات قضایی از سوی نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری عوامل انتظامی به دام افتادند.
فضای محیط زیست کازرون نیاز به حضور بیشتر و فعال‌تر بدنه‌ی علمی شهرستان دارد
خداپرست در برنامه بازدید دانشجویان از تالاب پریشان:
بنا به گزارش دریافتی کازرون نما، در این بازدید علمی که به عنوان برنامه افتتاحیه کانون دانشجویی محیط زیست این دانشگاه برگزار گردید، جمال خداپرست، کارشناس سازمان محیط‌زیست شهرستان کازرون با حضور در جمع دانشجویان به ارایه توضیحاتی پیرامون وضعیت تالاب پریشان، دلایل خشک شدن آن و همچنین آخرین وضعیت طرح‌های مرتبط با احیای این تالاب بین‌المللی پرداخت.
دستگیری چهار باند زنده گیری انواع پرندگان در آذرماه
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کازرون خبر داد:
جمال خداپرست بیان کرد:‌ همچنین ۷۷ پرنده کشف شده از شکارچیان غیر مجاز ضبط شد. کشف لاشه ۶ گراز و دستگیری اعضای چهار باند زنده گیری انواع پرندگان از دیگر مواردی بود که ماموران اداره حفاظت محیط زیست کازرون در آذر ۹۹ به آن اقدام کردند.
پلنگ در سایت گوزن زرد میانکتل مشاهده شد
خداپرست خبر داد:
به گزارش کازرون نما؛ گوزن زرد میانکتل پای گوشتخواران بزرگ جثه را به میانکتل فارس باز کرد.
اجرای فاز نخست تجهیز ایستگاه مطالعاتی گوزن زرد ایرانی
خدا پرست خبر داد:
به گزارش کازرون نما؛ فاز نخست تجهیز ایستگاه مطالعاتی گوزن زرد ایرانی میانکتل شهرستان کازرون به سیستم های نظارتی تحت وب اجرا شد.
اخطاریه سطح زرد و طغیان رودخانه ها
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ هواشناسی استان فارس برای کازرون و برخی نقاط دیگر اخطاریه سطح زرد صادر نمود.
اجرای طرح کاشت نهال و زراعت چوب
بر اساس طرح 9 در 99 اجرا می شود؛
به گزارش کازرون نما؛ طرح زراعت چوب با مشارکت مراکز نظامی و پادگان‌های ارتش در شهرستان کازرون اجرا می شود.
فقر غذا در طبیعت، پای پلنگ را به گله گوسفندان باز کرد
به گزارش کازرون نما؛ هشت رأس گوسفند در ارتفاعات روستای قلعه سید طعمه پلنگ شدند.
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۱۲/۱۷
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۵ km/h
رطوبت:۵۴%
۹°
كمينه: ۷°   بیشینه: ۱۸°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۸°
بیشینه:۸°
تبلیغات