پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

اختصاصی کازرون نما:
ماه ها بود که فکر و ذکر و دل نگرانی همه ی مردم شده بود دیرکرد باران؛ انگار روح و جان مردم به باران وابسته است. هر روز افق غربی را می نگریستیم تا ببینیم که سر و کله ابرها پیدا می شود تا سوغات خود یعنی سرمستی و طراوت را برایمان به ارمغان بیاورند
سریال قطع درختان کهنسال کازرون ادامه دارد:
صبح روز دوشنبه با توجه به تماس تلفنی چند تن از مردم با خبر شدیم که متاسفانه برای چندمین بار درختان کهنسال استادیوم ورزشی شهدای کازرون توسط افرادی ناشناس قلع و قمع گردیده است. لذا سریعا به محل وقوع حادثه رفتیم و صحنه های بسیار دردناکی از برش درختان به وسیله اره برقی را مشاهده نمودیم .
با تلاش مردم و محیط بانان:
با تلاش و همت محیط بانان و نیروهای مردمی، و در غیاب نیروهای امدادی، بامداد امروز آتش سوزی در علفزارهای تالاب پریشان که از شامگاه دیشب آغاز شده بود مهار شد. این در حالی است که مسئولین دستگاه های دولتی و متولیان محیط زیست دلایل متفاوتی برای عدم حضور نیروهای امدادی برای مهار این آتش سوزی ابراز نموده اند.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
بارش 66 میلیمتر باران در کازرون + جدول بارندگی بخش ها
طی دیروز تا صبح امروز:
طی بارندگی های دیروز تا صبح امروز یکشنبه 6 فروردین ماه، حدود 66 میلیمتر باران در کازرون باردید
كاشت ٨٠ درخت توسط آتش نشانان كازرونى
به مناسبت روز درختکاری صورت گرفت:
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون گفت: به مناسبت 15 اسفند، روز درختکاری،٨٠ اصله نهال توسط نیروهای آتش نشانى كازرون کاشته شد.
حریم چاه آب شرب کازرون فقط و فقط و فقط 300 متر است
یادداشت:
حتی تابلو زنگ زده چاه آب شماره 12 نیز سند حقانیت خواست مردم کازرون را برای حفظ حریم 300 متری چاه های آب شرب تائید می‌کند.
شناسایی دو قلاده شاه روباه در کازرون +عکس
به گزارش کازرون نما، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: با دوربین گذاری و پایش حیات وحش توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون برای نخستین بار تصویر دو قلاده شاه روباه در مناطق آزاد مجاور شهرستان کازرون به ثبت رسید.
شمع های روشن بر جای سروی که دیگری نیست
در واکنش به قطع درخت سرو خیابان مطهری کازرون:
متاسفانه بازهم روز گذشته اخبار ناخوشایندی مبنی بر قطعدو اصله دیگر از درختان ارزشمند خیابان های شهرمان به گوش رسید . آری دیروز پیش از آنکه آفتاب بدمد بیل های آهنین شهرداری محترم شهرمان به جان دو درخت بسیار ارزشمند وکهنسال وقدیمی خیابان های کازرون افتاد و این دو درخت تنومند و زیبا را به خاک افکند .
کاشت پیاز گل نرگس در منابع طبیعی فارس
به منظور صیانت از جنگلهای زاگرس صورت می گیرد:
به گزارش کازرون نما، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: طرح کاشت پیاز گل نرگس در منابع طبیعی استان به منظور حفظ و احیا رویشگاه های طبیعی این گل، اشتغال زایی و رونق اقتصادی در مناطق محروم از پارسال آغاز شده است.
خیابان های کازرون در تسخیر دوچرخه سواران + عکس
در روز هوای پاک:
هر ساله به بهانه 29 دی ماه روز هوای پاک فعالان زیست محیطی کازرون همایشی را در سطح خیابان های شهر برگزار می کنند. خوشبختانه این همایش های دوچرخه سواری روز به روز مورد استقبال بیشتری از سوی شهروندان قرار می گیرد و ما شاهد آن هستیم که آرام آرام فرهنگ دوچرخه سواری در سطح شهرستان در حال فراگیر شدن است.
رهایی عقاب طلایی از قفس یک مرد در کازرون
رئیس اداره محیط زیست کازرون
ماموران محیط زیست کازرون ، عقابی را که در منزل یک شخص در این شهر نگهداری می شد از قفس منزل این شخص نجات دادند.
نامه 34 شخصیت علمی، فرهنگی و اجتماعی کازرون به شهرداری و شورای شهر
واکنش به مسکونی شدن حریم چاه آب شرب کازرون ادامه دارد:
به دنبال افزایش نگرانی‌ها نسبت به مسکونی شدن حریم چاه آب شرب کازرون، 34 شخصیت فرهیخته علمی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان کازرون، به شهرداری و شورای شهر نامه نوشتند
افزایش جمعیت گوزن زرد ایرانی در منطقه میانکتل کازرون
مدیر حیات وحش محیط زیست فارس خبر داد:
مدیر حیات وحش سازمان محیط زیست استان فارس گفت: جمعیت گونه گوزن زرد ایرانی در منطقه میانکتل کازرون استان فارس افزایش دو برابری یافته است.
زنبوردار متخلف در کازرون دستگیر شد
به دلیل مسموم کردن پرندگان زنبورخوار:
زنبور دار متخلف که با مسموم کردن آب باعث کشتن پرندگان زنبورخوار شده بود، در کازرون در دام قانون گرفتار شد.
پریشان و دشت برم 2 کانون بحرانی ریزگرد در فارس
حمزه ولوی خبر داد
مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست فارس گفت: 9 کانون بحرانی ریزگرد از جمله پریشان و دشت برم، و 29 کانون حساس و فرسایش بادی در استان فارس شناسایی شده است.
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۶/۰۲/۰۷
وضعيت:صاف
سرعت باد:۶.۴۴ km/h
رطوبت:۲۵%
۲۵°
كمينه: ۲۲°   بیشینه: ۳۲°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۲°
بیشینه:۲۲°
تبلیغات