پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

از صبح امروز صورت گرفت:
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس با بیان اینکه نیروهای مردمی و امدادی مشغول خاموش کردن آتش سوزی پوشش گیاهی و جنگلی منطقه کوهمره نودان شهرستان کازرون هستند، گفت: از نیروهای نظامی و ارتش درخواست کمک شده است و این نیروها در حال عزیمت به منطقه هستند اما همچنان نیاز به به نیروی بیشتری است.
علی رغم مخالفت تلاش یکساله مردم کازرون:
حریم چاه شماره 1 آب شرب کازرون 300 متر است و متاسفانه مسئولان استانداری فارس در تلاشی عجیب به دنبال آن هستند تا پیش از روی کارآمدن شورای شهر جدید در کازرون، کاهش حریم آب شرب را به میزان 170 متر اعلام و عملی کنند.
گزارش:
دریاچه پریشان هنوز احیا نشده و بستر خشکیده این دریاچه مستعد بروز حریق است. به این ترتیب، بر شدت پریشانی این تالاب خشکیده افزوده خواهد شد. در چنین شرایطی با افزایش تعداد دفعات خودسوزی در این تالاب، امیدها برای احیای سریع این اکوسیستم، کم‌رنگ‌تر می‌شود.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
دریاچه «پریشان» سبز شد/ رویش گیاهان و درختچه ها
خشکی تالاب ادامه دارد
پریشان خشکیده این روزها سبز شده و بسترش به رویشگاه گیاهان و درختچه ها تبدیل شده است. پریشان یکی از زیباترین و بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین ایران و خاورمیانه است که در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون قرار گرفته است. این دریاچه به نامهای مور، پریشان و فامور نیز شناخته شده‌است.
باز هم آتش به جان پریشان افتاد/ مهار آتش سوزی با همکاری آتش نشانی و نیروهای مردمی
داستان تکراری اما جانسوز:
آتش سوزی در بستر خشکیده دریاچه پریشان که از ساعت 11:30 پیش از ظهر دیروز آغاز شده بود، با تلاش آتش نشانی و نیروهای مردمی و اداره محیط زیست مهار شد
سه ونیم هکتارازدرختان جنگلی بخش خشت کازرون در آتش سوخت
آتش سوزی در کوه های بخش خشت کازرون که شنبه شب رخ داد به گفته بخشدار خشت موجب سوخته شدن سه و نیم هکتار از درختان جنگلی شد. صادق فلاحی بخشدار خشت کازرون گفت:‌حدود ساعت 22 و30 دقیقه شنبه بخشی از کوه های بخش خشت و هم مرز با استان بوشهر به دلایل نامعلومی دچار آتش سوزی شد.
گزارش تحلیلی از بارندگی های اخیر در کازرون
اختصاصی کازرون نما:
ماه ها بود که فکر و ذکر و دل نگرانی همه ی مردم شده بود دیرکرد باران؛ انگار روح و جان مردم به باران وابسته است. هر روز افق غربی را می نگریستیم تا ببینیم که سر و کله ابرها پیدا می شود تا سوغات خود یعنی سرمستی و طراوت را برایمان به ارمغان بیاورند
بازگشت روباه گرفتار شده در استخر عمیق به طبیعت کازرون
با کمک امدادگران کازرون صورت گرفت:
امدادگران آتش نشانی کازرون روباهی را که در یک استخر در حاشیه این شهر گرفتار شده بود، نجات دادند.
امانت داران خوبی برای محیط زیست نبوده ایم
فرماندار کازرون:
به مناسبت فرارسیدن هفته محیط زیست سید کمال علوی فرماندار شهرستان کازرون در اداره محیط زیست حضور یافت و ضمن خداقوتی به دلیل فعالیت های مستمر در حفظ و حراست از محیط زیست شهرستان و تبریک این هفته به رییس، کارمندان و محیط بانان این اداره، با اهدای لوح سپاس و شاخه گل از زحمات آنان تقدیر به عمل آورد.
درختان کهنسال استادیوم ورزشی قلع و قمع شدند + عکس
سریال قطع درختان کهنسال کازرون ادامه دارد:
صبح روز دوشنبه با توجه به تماس تلفنی چند تن از مردم با خبر شدیم که متاسفانه برای چندمین بار درختان کهنسال استادیوم ورزشی شهدای کازرون توسط افرادی ناشناس قلع و قمع گردیده است. لذا سریعا به محل وقوع حادثه رفتیم و صحنه های بسیار دردناکی از برش درختان به وسیله اره برقی را مشاهده نمودیم .
آتش سوزی در تالاب پریشان مهار شد / واکنش های متفاوت مسئولین به عدم حضور نیروهای امدادی + عکس
با تلاش مردم و محیط بانان:
با تلاش و همت محیط بانان و نیروهای مردمی، و در غیاب نیروهای امدادی، بامداد امروز آتش سوزی در علفزارهای تالاب پریشان که از شامگاه دیشب آغاز شده بود مهار شد. این در حالی است که مسئولین دستگاه های دولتی و متولیان محیط زیست دلایل متفاوتی برای عدم حضور نیروهای امدادی برای مهار این آتش سوزی ابراز نموده اند.
گزارش ریز جزئیات مالی
با اجرای موفق پویش کاشت درخت اعلام شد:
با هدف شفاف سازی مالی و اطلاع افکار عمومی، گزارش ریزجزئیات مالی "پویش کاشت درخت بجای نصب پوستر" به شرح ذیل اعلام می‌شود.
کشف چوب آلات جنگلی قاچاق در کازرون
توسط ماموران نیروی انتظامی در شهر نودان صورت گرفت:
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از کشف دو تن چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.به گزارش دریافتی کازرون نما، سرهنگ "رجبعلی رزمجوئی"اظهارداشت: ماموران بخش"نودان" این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.
مصوب شدن طرح مدیریت جامع دریاچه پریشان کازرون
سرپرست اداره محیط زیست فارس خبر داد:
دوشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی و نشست مشورتی تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب های بختگان، طشک و کمجان در شیراز با اشاره به مصوب شدن طرح مدیریت جامع دریاچه پریشان کازرون، گفت: این طرح در سال های گذشته تدوین شده و با تصویب آن می توان هر پنج سال یک بار طرح را بازنگری کرد و اکنون نیز طرح بازنگری شده به تصویب رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است.
بارش 66 میلیمتر باران در کازرون + جدول بارندگی بخش ها
طی دیروز تا صبح امروز:
طی بارندگی های دیروز تا صبح امروز یکشنبه 6 فروردین ماه، حدود 66 میلیمتر باران در کازرون باردید
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۶/۰۵/۳۱
وضعيت:نيمه ابري
سرعت باد:۱۷.۷۰ km/h
رطوبت:۱۲%
۳۷°
كمينه: ۲۷°   بیشینه: ۳۸°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۷°
بیشینه:۲۷°
تبلیغات