پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

درجوابیه متولی موقوفه مطرح گردید:
اراضی 158 هکتار مورد نظر اداره کل محیط زیست استان فارس در روز جمعه 17 محرم 1174 هجری قمری در حدود 268سال پیش وقف بر امام حسین علیه السلام گردیده و هم زمان به تایید تعداد ازمعتمدین واهالی شرع درآن زمان رسیده است ودرتصرف وقف بوده وعمل به وقف می شود
به گزارش کازرون نما، حمید ظهرابی اظهار داشت: به موجب دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس ٣٠​ آذر ٩٩، یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۴ متر مربع از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان از تصرف خارج خواهد شد.
طی نامه ای؛
پس از پیگیری دکتر فریدون عباسی دوانی و برپایی جلسات متعدد با وزیر نیرو و همچنین هماهنگی های صورت گرفته توسط نماینده کازرون و کوه‌چنار با دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر نیرو طی نامه ای خطاب به رئیس این سازمان ضمن بیان میزان پیشرفت سدنرگسی و اهمیت بهره...
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
انجمن میراث پریشان کازرون در فهرست اعتماد اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس
انجمن مردم نهاد میراث پریشان کازرون به مدت ۳ سال در مدیریت پایگاه پژوهش و اطلاع رسانی تالاب بین المللی پریشان مشارکت خواهد کرد.
انجمن میراث پریشان کازرون در جمع ۶ تیم شایسته تقدیر در فراخوان بنیاد جهانی انرژی
مسئول روابط عمومی انجمن میراث پریشان کازرون گفت: انجمن میراث پریشان کازرون با گزارش عملکرد یک ساله این پایگاه توانست نام خود را در میان ۳۱۱ طرح ارسال شده به دبیرخانه این جایزه در ایران و در کنار ۶ تیم قابل تقدیر مطرح کند.
تخریب ۹ باب کوره تولید زغال غیرمجاز در کازرون
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون:
به گزارش کازرون نما، علی بلیانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در عملیات پایش و کنترل حوزه استحفاظی خود موفق به کشف و انهدام ۹ کوره تولید زغال غیرمجاز در ارتفاعات سخت گذر منطقه آبمیک و بکک بخش جره و بالاده این شهرستان شدند.
محموله ۲۸۰ کیلویی زغال جنگلی قاچاق در شهرستان کازرون توقیف شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون:
ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان کازرون ۲۸۰ کیلو زغال جنگلی قاچاق را کشف و ضبط کردند.
۱۳ نفر در پرونده قاچاق چوب و زغال در کازرون جریمه شدند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کازرون گفت: با تلاش مستمر یگان حفاظت این اداره، ۱۳ نفر از قانون‌شکنان حوزه منابع طبیعی که در زمینه قاچاق چوب و زغال فعالیت داشتند، شناسایی و جریمه شدند.
متخلفان اراضی ملی شهرستان کازرون محکوم به پرداخت جزای نقدی شدند
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خبر داد:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: با حکم دستگاه قضایی اعضای باند 13 نفره قاچاق محصولات جنگلی در شهرستان کازرون جمعا محکوم به پرداخت جزای نقدی به مبلغ 29 میلیارد و 600 میلیون ریال شدند.
توقیف خودرو حاوی ۸ کیسه زغال چوب جنگلی بلوط در کازرون
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون موفق به توقیف یک خودرو پیکان حاوی ۸ کیسه زغال چوب جنگلی بلوط شدند.
کودکان کازرونی رکورد مسابقه رنگ آمیزی روز جهانی تالاب ها را شکستند
کودکان کازرونی در جشنواره رنگ آمیزی روز جهانی تالاب ۱۳۱ اثر را رنگ آمیزی کردند.
نشست سه جانبه در خصوص احیای دریاچه پریشان کازرون
صبح روز جمعه ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۰، نشستی سه جانبه با حضور محمدعلی بخرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون، دکتر فریدون عباسی دوانی نماینده مردم شریف شهرستانهای کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای انجمن‌ میراث پریشان و فعالان محیط زیست در محل پایگاه پژوهشی واطلاع رسانی تالاب بین المللی پریشان به دیدار و گفتگو پرداختند.
کشف و ضبط ۳۵۰ کیلوگرم زغال قاچاق در کازرون
متخلفان اراضی جنگلی با ۳۵۰ کیلوگرم زغال قاچاق دستگیر شدند
آبگیری ۸۰ درصدی بند‌های آبخیزداری کازرون
درپی بارندگی‌های اخیر ۸۰ درصد طرح های آبخیزداری در شهرستان کازرون پرآب شدند
پریشان همچنان خشک
طی بارندگی ۷۰ میلی متری چندروز اخیر در شهرستان کازرون اکثر معابر شهری و روستایی دچار آبگرفتگی و سیلاب شدند ولی این باران زمستانی هم قلب خشک پریشان را احیا نکرد.
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
تبلیغات