پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

درجوابیه متولی موقوفه مطرح گردید:
اراضی 158 هکتار مورد نظر اداره کل محیط زیست استان فارس در روز جمعه 17 محرم 1174 هجری قمری در حدود 268سال پیش وقف بر امام حسین علیه السلام گردیده و هم زمان به تایید تعداد ازمعتمدین واهالی شرع درآن زمان رسیده است ودرتصرف وقف بوده وعمل به وقف می شود
به گزارش کازرون نما، حمید ظهرابی اظهار داشت: به موجب دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس ٣٠​ آذر ٩٩، یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۴ متر مربع از اراضی بستر و حریم تالاب پریشان از تصرف خارج خواهد شد.
طی نامه ای؛
پس از پیگیری دکتر فریدون عباسی دوانی و برپایی جلسات متعدد با وزیر نیرو و همچنین هماهنگی های صورت گرفته توسط نماینده کازرون و کوه‌چنار با دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر نیرو طی نامه ای خطاب به رئیس این سازمان ضمن بیان میزان پیشرفت سدنرگسی و اهمیت بهره...
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
پریشان همچنان خشک
طی بارندگی ۷۰ میلی متری چندروز اخیر در شهرستان کازرون اکثر معابر شهری و روستایی دچار آبگرفتگی و سیلاب شدند ولی این باران زمستانی هم قلب خشک پریشان را احیا نکرد.
بیشترین بارندگی فارس، سهم کازرونی‌ها شد
با ورود سامانه بارشی به فارس، بارش باران در نقاط مختلف فارس از ظهر دیروز آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
بارش برف و مه‌گرفتگی تردد در محور کازرون ـ دشت‌ارژن را محدود کرد
مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس:
مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: بارش برف و کاهش شدید دما موجب وقوع مه گرفتگی و محدودیت تردد در جاده کازرون به دشت ارژن شد.
احیای عرصه‌های منابع طبیعی در کازرون
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون:
به منظور پویش سراسری بذرکاری چهار هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی شهرستان کازرون احیاء شد.
دستگیری صیاد زنده گیر پرندگان شکاری در کازرون
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کازرون:
روز گذشته ماموارن یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون موفق به دستگیری صیاد زنده گیر پرندگان(کوخه نشین) در کازرون شدند.
ماجرای قطع درختان در پارک طالقانی کازرون چه بود؟
خبرنگار کازرون نما:
شهردار کازرون درخصوص قطع درختان اکالپیتوس در پارک طالقانی شهرستان کازرون پاسخ داد.
شهرستان‌ کازرون میزبان مسابقات هندبال قهرمانی دختران نونهال استان فارس
به گزارش اختصاصی سرویس ورزشی کازرون نما؛ پس از انتخاب هیئت هندبال کازرون بعنوان هیئت هندبال برتر استان فارس ،میزبانی مسابقات هندبال نوجوانان استان فارس به شهرستان کازرون داده شد.
کسب مقام اول جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با موضوع تخصصی معیشت‌های پشتیبان تالاب
به گزارش کازرون نما؛ جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با موضوع تخصصی معیشت‌های پشتیبان تالاب توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ايران با هدف شناسایی نوآوران و حمایت از آنان، شناسايی و ترويج روش‌های اصلاح الگوی مصرف منابع طبیعی و آب و تعامل بيشتر با کنشگران و پژوهشگران با موضوع مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های محیط‌زیست برگزار شد.
فروچاله خطری بزرگ در کمین بخش ارژن
به گزارش کازرون نما ، دشت ارژن با مساحت تقریبی ۹۰ کیلومتر مربع و ارتفاع یک هزار و ۹۹۰ متر در ۶۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
تعمیر شکستگی خط انتقال آب بوشهر
به گزارش کازرون نما، عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: در دو سه روز گذشته شکستگی در خط انتقال آب به مرکز استان اتفاق افتاد که تعمیرات آن هم بسیار سخت بود، ولی با تلاش همکاران...
آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دشت ارژن مهار شد
به گزارش کازرون نما، در روز ۳۱ شهریور سال جاری آتش سوزی گسترده ای در منطقه حفاظت شده ارژن ایجاد شد که با توجه به وزش شدید باد و تراکم پوشش گیاهی منطقه آتش به سرعت در حال پیشرفت بود اما با سرعت عمل تیم حاضردر...
تشکیل جلسه عوامل اجرایی پیشگیری و مقابله با آتش‌سوزی‌های...
به گزارش کازرون نما، در این جلسه که با محوریت اطفاء و پیشگیری از حریق در مزارع و مراتع برگزار شد، نمایندگانی از ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، آتش‌نشانی و گروههای داوطلب مردمی و اجتماعی حضور داشتند.
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
تبلیغات