پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

گزارش:
دریاچه پریشان هنوز احیا نشده و بستر خشکیده این دریاچه مستعد بروز حریق است. به این ترتیب، بر شدت پریشانی این تالاب خشکیده افزوده خواهد شد. در چنین شرایطی با افزایش تعداد دفعات خودسوزی در این تالاب، امیدها برای احیای سریع این اکوسیستم، کم‌رنگ‌تر می‌شود.
داستان تکراری اما جانسوز:
آتش سوزی در بستر خشکیده دریاچه پریشان که از ساعت 11:30 پیش از ظهر دیروز آغاز شده بود، با تلاش آتش نشانی و نیروهای مردمی و اداره محیط زیست مهار شد
اختصاصی کازرون نما:
ماه ها بود که فکر و ذکر و دل نگرانی همه ی مردم شده بود دیرکرد باران؛ انگار روح و جان مردم به باران وابسته است. هر روز افق غربی را می نگریستیم تا ببینیم که سر و کله ابرها پیدا می شود تا سوغات خود یعنی سرمستی و طراوت را برایمان به ارمغان بیاورند
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
بازگشت روباه گرفتار شده در استخر عمیق به طبیعت کازرون
با کمک امدادگران کازرون صورت گرفت:
امدادگران آتش نشانی کازرون روباهی را که در یک استخر در حاشیه این شهر گرفتار شده بود، نجات دادند.
امانت داران خوبی برای محیط زیست نبوده ایم
فرماندار کازرون:
به مناسبت فرارسیدن هفته محیط زیست سید کمال علوی فرماندار شهرستان کازرون در اداره محیط زیست حضور یافت و ضمن خداقوتی به دلیل فعالیت های مستمر در حفظ و حراست از محیط زیست شهرستان و تبریک این هفته به رییس، کارمندان و محیط بانان این اداره، با اهدای لوح سپاس و شاخه گل از زحمات آنان تقدیر به عمل آورد.
درختان کهنسال استادیوم ورزشی قلع و قمع شدند + عکس
سریال قطع درختان کهنسال کازرون ادامه دارد:
صبح روز دوشنبه با توجه به تماس تلفنی چند تن از مردم با خبر شدیم که متاسفانه برای چندمین بار درختان کهنسال استادیوم ورزشی شهدای کازرون توسط افرادی ناشناس قلع و قمع گردیده است. لذا سریعا به محل وقوع حادثه رفتیم و صحنه های بسیار دردناکی از برش درختان به وسیله اره برقی را مشاهده نمودیم .
آتش سوزی در تالاب پریشان مهار شد / واکنش های متفاوت مسئولین به عدم حضور نیروهای امدادی + عکس
با تلاش مردم و محیط بانان:
با تلاش و همت محیط بانان و نیروهای مردمی، و در غیاب نیروهای امدادی، بامداد امروز آتش سوزی در علفزارهای تالاب پریشان که از شامگاه دیشب آغاز شده بود مهار شد. این در حالی است که مسئولین دستگاه های دولتی و متولیان محیط زیست دلایل متفاوتی برای عدم حضور نیروهای امدادی برای مهار این آتش سوزی ابراز نموده اند.
گزارش ریز جزئیات مالی
با اجرای موفق پویش کاشت درخت اعلام شد:
با هدف شفاف سازی مالی و اطلاع افکار عمومی، گزارش ریزجزئیات مالی "پویش کاشت درخت بجای نصب پوستر" به شرح ذیل اعلام می‌شود.
کشف چوب آلات جنگلی قاچاق در کازرون
توسط ماموران نیروی انتظامی در شهر نودان صورت گرفت:
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از کشف دو تن چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.به گزارش دریافتی کازرون نما، سرهنگ "رجبعلی رزمجوئی"اظهارداشت: ماموران بخش"نودان" این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک و آن را متوقف کردند.
مصوب شدن طرح مدیریت جامع دریاچه پریشان کازرون
سرپرست اداره محیط زیست فارس خبر داد:
دوشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی و نشست مشورتی تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب های بختگان، طشک و کمجان در شیراز با اشاره به مصوب شدن طرح مدیریت جامع دریاچه پریشان کازرون، گفت: این طرح در سال های گذشته تدوین شده و با تصویب آن می توان هر پنج سال یک بار طرح را بازنگری کرد و اکنون نیز طرح بازنگری شده به تصویب رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است.
بارش 66 میلیمتر باران در کازرون + جدول بارندگی بخش ها
طی دیروز تا صبح امروز:
طی بارندگی های دیروز تا صبح امروز یکشنبه 6 فروردین ماه، حدود 66 میلیمتر باران در کازرون باردید
كاشت ٨٠ درخت توسط آتش نشانان كازرونى
به مناسبت روز درختکاری صورت گرفت:
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون گفت: به مناسبت 15 اسفند، روز درختکاری،٨٠ اصله نهال توسط نیروهای آتش نشانى كازرون کاشته شد.
حریم چاه آب شرب کازرون فقط و فقط و فقط 300 متر است
یادداشت:
حتی تابلو زنگ زده چاه آب شماره 12 نیز سند حقانیت خواست مردم کازرون را برای حفظ حریم 300 متری چاه های آب شرب تائید می‌کند.
شناسایی دو قلاده شاه روباه در کازرون +عکس
به گزارش کازرون نما، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: با دوربین گذاری و پایش حیات وحش توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون برای نخستین بار تصویر دو قلاده شاه روباه در مناطق آزاد مجاور شهرستان کازرون به ثبت رسید.
شمع های روشن بر جای سروی که دیگری نیست
در واکنش به قطع درخت سرو خیابان مطهری کازرون:
متاسفانه بازهم روز گذشته اخبار ناخوشایندی مبنی بر قطعدو اصله دیگر از درختان ارزشمند خیابان های شهرمان به گوش رسید . آری دیروز پیش از آنکه آفتاب بدمد بیل های آهنین شهرداری محترم شهرمان به جان دو درخت بسیار ارزشمند وکهنسال وقدیمی خیابان های کازرون افتاد و این دو درخت تنومند و زیبا را به خاک افکند .
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۶/۰۴/۰۶
وضعيت:صاف
سرعت باد:۱۱.۲۷ km/h
رطوبت:۱۵%
۳۲°
كمينه: ۳۰°   بیشینه: ۴۰°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۳۱°
بیشینه:۳۱°
تبلیغات