پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

حضور شاعر طنز پرداز کازرونی در برنامه
در ایام تعطیلات نوروز ببینید:
حضور شاعر طنز پرداز کازرونی در برنامه "قند پهلو" + فیلم
در ایام تعطیلات نوروز شاهد پخش سری هفتم برنامه طنز "قند پهلو" از شبکه آموزش سیما هستیم که در شش قسمت از آن، حسین رضوی فرد شاعر و طنزپرداز خوش ذوق کازرونی به عنوان نماینده شهر کازرون حضور دارد.
قصه ها می توانند احیا کننده ارزش های اخلاقی جامعه ما باشند.
دکتر عباس عاشوری نژاد تاکید کرد:
قصه ها می توانند احیا کننده ارزش های اخلاقی جامعه ما باشند.
دبیر هم اندیشی نخبگان دانشگاهیِ دانشگاه های آزاد اسلامی استان بوشهر در همایش قصه نویسی و تصویر سازی با موضوع سرطان گفت: داستان ها و قصه ها، زبانِ بر باد رفته ما و متعلق به دورانِ بدویتِ معصوم زندگی انسان و یادآور ارزش های انسانی و اخلاقی هستند.
شهیدی؛ شعله‌ها این را شهادت داده‌اند
همدردی با شهدای آتش نشان:
شهیدی؛ شعله‌ها این را شهادت داده‌اند
شعر "شهیدی؛ شعله ها این را شهادت داده اند"، سروده قاسم صرافان شاعر توانا و ارزشی کازرونی است که برای آتش نشانان شهید حادثه ساختمان پلاسکو سروده شده است.
برج پلاسیده
همدردی با آتش نشانان قهرمان:
برج پلاسیده
"برج پلاسیده" شعری است از پیمان خوبکار، شاعر کازرونی و فعال محیط زیست شهرستان کازرونی که به بهانه شهادت قهرمانانه تعدادی از آتش نشانان تهران در پی آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو سروده شده است
آتش نشان ها
به مناسب شهادت تعدادی از آتش نشانان:
آتش نشان ها
"آتش نشانان" شعری از دکتر حسین رضوی فرد شاعر کازرونی به بهانه شهادت آتش نشانان قهرمان کشورمان در حادثه ساختمان پلاسکو
شب شعر «خط سوم» در شهرداری کازرون برگزار شد
با همت امور فرهنگی شهرداری کازرون و فرهنگسرای مردانی:
شب شعر «خط سوم» در شهرداری کازرون برگزار شد
همزمان با هفته وحدت و میلاد سراسر نور سرور کائنات و مفخر موجودات حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص)، شهرداری کازرون با برگزاری با شکوه شب شعر "خط سوم" محفلی گرم و صمیمی را پس از سال ها با حضور شاعران برجسته، از تهران و شیراز و کازرون و بخش های تابعه شهرستان برگزار نمود
نهنگی که پوست صبح را می‌شکند
نهنگی که پوست صبح را می‌شکند
"نهنگی که پوست صبح را می‌شکند" دومین دفتر شعر مرتضی دهقانی و نخستین دفتر شعر فارسی اوست. کتاب اول مرتضی دهقانی با عنوان "Send My Roots Rain” به زبان انگلیسی در سال 2013 توسط انتشارات North” "Waterloo Academic Press در کانادا منتشر شد.
عصر شعر بیشاپور تا پریشان در کازرون برگزار شد
با هدف تعامل فرهنگی با شهرستان های همجوار:
عصر شعر بیشاپور تا پریشان در کازرون برگزار شد
با حمایت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون، در راستای برنامه های مشارکتی منطقه ای فارس و با هدف تعامل و همکاری و تبادل فرهنگی میان آحاد مختلف جامعه خصوصاً شهرستانهای همجوار، عصر شعری با عنوان از بیشاپور تا پریشان با همکاری کتابداران و جمعی از اعضای فعال کانون ادبی پریشان و کانون ادبی نورآباد ممسنی در محل کتابخانه عمومی شهید مدنی کازرون برگزار شد.
یا علی(ع)
داستان کوتاه:
یا علی(ع)
دهگانه ای برای شهرم کازرون
شعر طنز:
دهگانه ای برای شهرم کازرون
آواز کف و دف و دهل سر دادند / گویا به عروس، جای پا، پر دادند *** دردانه‌ی "آب" کازرون را بردند؛ / بوشهر و بدون مهر شوهر دادند!
موی دماغ
داستان کوتاه
موی دماغ
سردار که از شدت خشم و خستگی به نفس نفس افتاده بود، سر رسید و محکم به صورتش سیلی زد که نظام عقب عقب رفت و پخش زمین شد و زد زیر گریه، و دستش را جلو آورد و التماس کنان گفت:
تو را به ساحت اين اسب بي‌سوار قسم
شعر به مناسبت نیمه شعبان:
تو را به ساحت اين اسب بي‌سوار قسم
تو را به ساحت اين اسب بي‌سوار قسم/ به عطر كهنه‌ بابونه‌ي بهار قسم به هر كه عاشق زيتون چشمهات شده / به شرحه شرحه‌ي سرخ دل انار قسم
صفحه  از ۱۱
داغ‌ ترین‌ها