پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
وقتی رنگ آبی رودخانه، سرخ شد
وقتی رنگ آبی رودخانه، سرخ شد
خیلی زود چند قایق آوردند ولی قایق‌های لاور و لنگی بود. این قایق‌ها ظرفیت بیشتری داشتند. هوا کاملا تاریک شده بود. نیروها آماده بودند، تعداد زیادی از نیروهای عمل کننده گردان فجر بچه‌های کازرون بودند ساعت حدود ده شب بود که ایران شروع به آتش‌باران عراق کرد. چنان زمین و آسمان را زیر اتش گرفته بودند که همه وحشت کرده بودند
امتداد ابدی خط شکن ها
امتداد ابدی خط شکن ها
یک اتفاق، نگرانی‌های‌مان را بیشتر کرد. در محور عملیاتی لشکر المهدی، محل خروج قایق‌های یگان دریایی که نیروهای خط شکن را باید از آنجا عبور می‌دادند تا با سرعت به طرف ساحل دشمن یورش ببرند فضای کافی نبود و آن نقطه رهایی تنگ بود و با مشکل روبرو می‌شدند، با اقدامات واحد تخریب ساعاتی قبل از آغاز عملیات انفجاری مهیب صورت گرفت که به نتیجه مناسب نرسید و آن‌جا را تقریبا غیر قابل استفاده کرد و یکی از سنگرها نیز در اثر موج انفجار تخریب شد.
خاطراتی برای نسل بعد
خاطراتی برای نسل بعد
نخستین قایق‌ها که حرکت کردند عملیات شروع شد. حجم سنگین آتش در دقایق ابتدایی عملیات گویای تفاوت این عملیات با سایر عملیات‌هاست. این حجم سنگین و هوشیاری دشمن در واکنش به هجوم نیروها، امکان ادامه عملیات را نمی‌دهد. عملیات در کمترین ساعات شب به اتمام می‌رسد اما همین ساعات کم بیشترین شهید را از کازرون می‌گیرد. هفتاد و هشت شهید در یک شب، تمام خیابان‌ها و کوچه‌های کازرون را سیاه‌پوش می‌کند و چهارم دی ماه شصت و پنج را برای همیشه در تاریخ این شهر ثبت می‌کند.
به شهدای عملیات کربلای 4 جفا شد.
امام جمعه کازرون:
به شهدای عملیات کربلای 4 جفا شد.
امام جمعه کازرون با اشاره به اظهارات محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه درباره عملیات کربلای 4 و واکنش های گسترده به آن گفت: در روزهای اخیر به شهدای این عملیات جفا شد.
پیک
پیک
دیگر صدای فرمانده رشید گردان به گوش نمی رسید انگار شهید الهام نصب ماموریت خود را در زمین به اتمام رسانده بود. بی سیم ها قدرت پخش صدای این فرمانده دلاور را نداشتند. اینجا بود که باید گروهانها مستقل عمل کنند. بی سیم فرمانده دسته هم پر از گل و لای شده بودو ارتباط با ما نداشتند.
بازمانده
روايتي از عمليات كربلاي 4
بازمانده
صفحه  از ۲