پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
آیت الله مکارم شیرازی در پیامی به کنگره سلمان فارسی:
به گزارش کازرون نما، پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی به کنگره بزرگداشت صحابی بزرگ سلمان فارسی در این کنگره قرائت شد.
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
یادداشت
مقالات
حاکمیت حکمت در حکومت سلمان حاکمیت حکمت در حکومت سلمان
فرزاد روان بد* / فرخنده صدیق**
حکمرانی و حکومت از منظر سلمان فارسى حکمرانی و حکومت از منظر سلمان فارسى
ایوب بازیاری*/پیمان پوررستم**
مدیریت سیاسی سلمان فارسی مدیریت سیاسی سلمان فارسی
غریب فاضل نیا/ محسن شفیعی
شخصیت در کلام سلمان شخصیت در کلام سلمان
محمدحسین مرحمتی زاده
جاودان مردی از کازرون جاودان مردی از کازرون
احمد صادقی اردستانی
سلمان پاک سلمان پاک
مجمع ذخاير اسلامي
مصاحبه ها
شخصيت حضرت سلمان شخصيت حضرت سلمان
احمد صادقي اردستاني
اخبار ويژه
سلمان فارسی دخیل در تصرفات ویرانگر نبوده است
رجبی دوانی در همایش سلمان فارسی:
محمدحسین رجبی دوانی در همایش یک روزه سیره شناسی سلمان فارسی که در دو بخش صبح و عصر در کازرون برگزار شد، گفت: این تصور نادرستی است که حضرت سلمان دخیل در تصرفات ویرانگر اعراب و مسلمین در ایران بوده است.
هفتم صفر روز سلمان فارسي شد
هفتم ماه صفر همزمان با سالروز حفر خندق به عنوان روز حضرت سلمان نامگذاری و در تقویم ملی کشورمان ثبت شد. امام جمعه شیراز گفت: پیشنهاد ثبت روزی به نام سلمان فارسی از سوی شورای فرهنگ عمومی استان فارس ارائه شد که مورد اقبال مسوولان کشور قرار گرفت.
در برگزاری کنگره ها از تجارب صاحب نظران استفاده کنند
حجت الاسلام صادقی اردستانی:
حجه الاسلام و المسلمین احمد صادقی اردستانی در گفتگو با کازرون نما در رابطه با کنگره سلمان فارسی گفت: این کنگره یک آغازی بود و زحمات بسیاری کشیده شده بود و امیدواریم که ان شا الله در کنگره ها و گردهمایی ها و نشست ها از تجارب افراد صاحب نظر استفاده شود که از این همه نیروهای سرشار و با استعداد بشود بهره برداری بیشتری به عمل آید.
سلمان فارسی نظریه اسلام حاضر و آینده هست
دکتر محمود الخفاجی :
وی با خوب ارزیابی نمودن سطح کنگره و البته خالی از اشکال نبودن کنگره گفت: نقطه ضعف بزرگی که داشت مسئله ترجمه بود. از مقالات و کتبی که به فارسی ارائه شده بود ما که عرب زبان هستیم چیزی متوجه نشدیم. ما عربها ضرب المثلی داریم که می گوید، برای کر در جشن عروسی طبل می زند و او نمی فهمد.
در صورت بومی سازی مدیریت این کنگره ها، بازتاب و تاثیرگذاری آن ها بیشتر می شود
دکتر غلامرضا جلالی معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی :
دکتر غلامرضا جلالی در رابطه با کیفیت برگزاری کنگره به خبرنگار کازرون نما گفت:وقتی که مدیریت خوبی چه به لحاظ اجرایی و چه به لحاظ علمی صورت بگیرد تجربه ای برای شخصیت های معاصر کازرون خواهد بود لذا بهتر این است که این نوع برنامه ها به وسیله خود فرهیختگان و دانشمندان کازرونی مدیریت بشود و این نوع برنامه ها وقتی بیشتر بازتاب پیدا می کند و تأثیرگذار می شود
جامعه امروز ما به ابعاد شخصیتی، اندیشه و راه و روش سلمان نیازمند است
دکتر محمد صادقی در گفتگو با کازرون نما:
دکتر شاهین محمدصادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با کازرون نما در رابطه با اهمیت برگزاری این کنگره گفت: سلمان فارسی یکی از مفاخر عالم اسلام و به فرموده حضرت رسول پیشتاز ایرانیان در اسلام است لذا بزرگداشت سلمان یعنی بزرگداشت اسلام و بزرگداشت مواریث اسلام و بزرگداشت پیش تازی ایرانیان در اسلام
با تفکیک و طبقه بندی موضوعات سطح نشست های علمی افزایش می یافت
دکتر غریب فاضل نیا:
دکتر غریب فاضل نیا در گفتگو با خبرنگار کازرون نما گفت:گر بخوایم اهمیت و ضرورت برگزاری این کنگره را مطرح بکنیم این است که کار به جا و شایسته بوده است و حتی مقداری هم دیر انجام شده و باید خیلی زودتر از این ها به فکر برگزاری یک چنین کنگره ای می افتادیم ولی خب به هر حال همین اقدام و این حرکت بسیار مطلوبی که صورت گرفته بسیار به جا و شایسته تقدیر هست
امیدوارم قرار داد خواهرخواندگی هرچه زودتر عملیاتی شود
معاونت فرهنگی مرقد حضرت سلمان فارسی:
دکتر عماد صالح؛ معاونت فرهنگی مرقد حضرت سلمان فارسی درباره کیفیت برگزاری کنگره به خبرنگار کازرون نما گفت: بسیار خوب برگزار شد و با اینکه اولین کنگره ای بود که در رابطه با حضرت سلمان برگزار می شد، قابل توجه بود ولی امیدواریم ان شاا... با همین تجربه اول تقویت بکنیم نقاط ضعفی که وجود داشت و در آینده شاهد موارد پربارتر و بهتری باشیم.
تفاهم خواهرخواندگی ابعاد فراوانی دارد
قاضی قاسم رواح؛ عضو هیئت استانداری مدائن و شهردار مدائن از 2003 تا2011
قاضی قاسم رواح؛ عضو هیئت استانداری مدائن و شهردار مدائن از 2003 تا2011در گفتگو با خبرنگار کازرون نما پیرامون قرارداد منعقدر شده بین کازرون و مدائن گفت: یک سال بیشتر بود که ما دنبال همچین قراردادی بودیم که با کازرون منعقد شد. ما به فکر شیراز بودیم که کازرون آمادگی خودش را قبل از شیراز اعلام کرد.
از سخنرانان کنگره مطالب خوبی یاد گرفتم
بهاالدین یامانی از ترکیه:
بهاالدین یامانی در گفتگو با خبرنگار کازرون نما ضمن تشکر از برگزار کنندگان کنگره بین المللی سلمان فارسی گفت: اینجا چون زبان های فارسی و عربی بیشتر با ما همسایگی دارند مطالب را بهتر درک کردم و از فضلایی که آمده بودند چیزهای خوبی یاد گرفتم. حتی در آمریکا در کنگره ای شرکت کرده بودم که از اینجا - کنگره سلمان فارسی - بیشتر خوشم آمد.
سلمان فارسی بهترین الگو برای طلاب و دانشجويان ماست
معاونت حوزه ها و روحانیت نماینده ولي‌فقيه در فارس:
ویژگی مشترک دانشجو و طلبه همین است که هر دو دنبال علم و دانش اند و تفاوتی نمیکند و سلمان به عنوان یه پرسش گر و یک کسی که هم عالم است هم علاقه به علما داره بهترین سمبل است برای هم دانشجوها و هم طلاب.
آشفتگی در برنامه ها از حد طبیعی خود خارج بود
شفیعی ارائه دهنده مقاله در کنگره سلمان فارسی:
به گزارش کازرون نما محسن شفیعی از شرکت کنندگان بخش علمی همایش با بیان این که با دو مقاله در کنگره بین المللی سلمان فارسی شرکت نموده است گفت: من با دو مقاله در موضوعات مدیریت سیاسی سلمان فارسی بود و ولایت محوری ایشون در بخش مقالات کنگره شرکت کرده بودم .
با برگزاری دوسالانه فرهنگی سلمان، یاد و خاطره سلمان و این کنگره را حفظ خواهیم کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:
همتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در کازرون به خبرنگار کازرون نما گفت: در حوزه فرهنگی و هنری با جایزه بزرگ در رابطه با سلمان انشاالله در استان ادامه خواهیم داشت که هیچگاه یاد و خاطره این کنگره و شخصیت سلمان که پیوند میان فرهنگ و تمدن ایرانی قبل از اسلام و فرهنگ و تمدن اسلامی هست به فراموشی سپرده نشود
مردم کازرون این کنگره را در شهرهای دیگر هم برگزار کنند
مشاور رییس جمهور در مصاحبه با کازرون نما:
رییس کتابخانه ملی کشور در حاشیه کنگره سلمان فارسی در مصاحبه با کازون نما با بسیار خوب ارزیابی نمودن کنگره سلمان فارسی گفت: کنگره بزرگداشت سلمان فارسی خیلی دیر شروع شد و باید خیلی زودتر از این ها به سلمان فارسی پرداخته می شد.
موفقیت های امروز کازرونیان از عنایات نَفس پاک حضرت سلمان است
دکتر رضا پولادی در مصاحبه با کازرون نما:
دکتر پولادی، در مصاحبه با کازرون نما با اشاره به سابقه دینداری مردم کازرون و تصادفی نبودن نگارش نامه از سوی پیامبر به والی کازرون گفت: این زمینه مساعد دینداری زمینه مناسبی برای فعالیت های بسیار عمیق و ژرف فرهنگی است.
افتخار می کنم که این شهرستان مرکز برپایی این کنگره بین المللی شد
آیت الله ایمانی در مصاحبه اختصاصی با کازرون نما:
حضرت آیت الله ایمانی در مصاحبه اختصاصی با کازرون نما در رابطه با اهمیت و ضرورت برگزاری کنگره بین المللی سلمان فارسی گفت: آن چه انجام گرفته و امروز هم در حال شکل گیری است نیازی بوده که می بایستی سال های سال قبل انجام می شد و ضرورتی بود که می بایستی جامعه فرهنگی ما به آن پاسخ مثبت می داد.
امید که امتی یکپارچه سلمان شناس، سلمان سپاس وسلمان صفت شویم
وزیر ارشاد در کازرون:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به مناسبت برگزاری کنگره بین‌المللی سلمان فارسی به کازرون سفر کرده است طی سخنانی اعلام داشت: امیدوارم روزگاری نه چندان دور، امتی یکپارچه سلمان شناس، سلمان سپاس وسلمان صفت شویم که ولایت، سلمان فارسی می‌خواهد که به فشار روزگار از ایمانش نکاهد.
پیامبر و اهل بیت(ع) کمتر کسی را هم سنگ سلمان قرار داده اند.
صادق عابدین:
استاندار فارس گفت: سلمان فارسی تجلی اسلام در تمدن ایران است. به گزارش کازرون نما، حسین صادق عابدین در اولین کنگره بین المللی سلمان فارسی افزود: سلمان به جستجوی حقیقت و یافتن پیامبر موعود بود که با پیامبر اسلام(ص) آشنا شد و به عنوان یار پیامبر معرفی گردید.
سلمان فارسی چهره شاخص، زنده و برجسته تاریخ اسلام و مایه افتخار فارسیان و مردم کازرون است
حجت الاسلام خرسند تاکید کرد:
برگزاری کنگره بزرگ سلمان فارسی فرصتی برای تدوین پیشینه جهان اسلام است.به گزارش کازرون نما، حجت الاسلام محمد خرسند در اولین کنگره بین المللی سلمان فارسی گفت: سلمان فارسی چهره شاخص، زنده و برجسته تاریخ اسلام است و مایه افتخار فارسیان و مردم کازرون است.
کنگره سلمان فارسی تلاشی اثر گذار برای تثبیت جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت
مهندس حسین صادق عابدین:
مهندس حسین صادق عابدین اظهار داشت:برگزاری کنگره بین المللی سلمان فارسی نقطه عطف و فرصت مناسبی برای تشریح و تبیین ابعاد شخصیتی این صحابی و یار و همراه پیامبرگرامی اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و فرصتی است تا پژوهش های دینی و معرفتی جامع تر و عمیق تر در خصوص شخصیت سلمان فارسی صورت پذیرد و تلاشی برای شناساندن این شخصیت ایران اسلامی است.
شاخص‌ترین شخصیت جهان اسلام بعد از ائمه معصومین، سلمان فارسی است
احمد همتی:
مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تأکید بر اینکه جایگاه سلمان در اندیشه اسلامی بسیار بزرگ است، گفت: این جایگاه به‌گونه‌ای است که بعد از ائمه معصومین شاخص‌ترین شخصیت جهان اسلام، سلمان فارسی است.
37 مقاله در کنگره سلمان فارسی قابل ارائه است
دبیر بخش بین الملل کنگره سلمان فارسی خبر داد:
به گزارش هاشمی کشکولی خبرنگار کازرون نما، فرزاد روانبد صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کازرون اظهارداشت : از تعداد مقالات قابل ارائه در کنگره ، 12 مقاله داخلی و 4 مقاله خارجی و 8 سخنرانی علمی بطور همزمان در دو سالن دانشگاه آزاد اسلامی کازرون ارائه می شود .
کنگره ای بین المللی حتی بدون تبلیغات کشوری
حتی تا آخرین روزهای مهلت ارسال آثار هیچ گونه فراخوانی برای پژوهشگران نه تنها از رسانه های برون مرزی صدا و سیما (مثل شبکه جام جم) بلکه حتی از شبکه های ملی این رسانه نیز فراخوانی صورت نگرفت.
مهلت ارسال مقاله به همايش بين‌المللي سلمان فارسي تمديد شد
مهلت ارسال مقاله به همایش بین المللی سلمان فارسی تا 30 تیرماه تمدید شد. پیش از این آخرین مهلت ارسال 30 اردیبهشت ماه اعلام شده بود.
سلمان فارسی 20 سال ذهنم را مشغول کرد
داوود میرباقری:
کارگردان فیلم مختار نامه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بارها از من سوال شده که شما چرا همیشه در رابطه با تاریخ اسلام کار می کنید اظهار داشت: به اعتقاد من تاریخ اسلام در کشوری مثل ایران با تاریخ ملی گره خورده و تاریخی است پر ماجرا و حادثه که 1500 سال عمر دارد و آنوقت چطور می شود این تاریخ را از تاریخ ایران تفکیک کرد
جدید ترین اخبار
تبلیغات