پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
گزارش اختصاصی کازرون نما:
با ابلاغ مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر جدایی دو بخش از شهرستان کازرون و ایجاد شهرستان جدید "کوه چنار"، محدوده شهرستان جدید التاسیس و وضعیت هویت تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرستان کازرون تعیین و اجرایی گردید
به گزارش کازرون نما هیات دولت در جلسه امروز خود ایجاد شهرستان جدید کوه چنار را تصویب کرد. سخنگوی دولت همچنین موضوع تقسیمات کشوری مرتبط با استان فارس را از دیگر مصوبات امروز هیات وزیران دانست و افزود:​ بر اساس این مصوبه، کازرون و مرودشت به فرمانداری ویژه تبدیل می‌شوند و هفت فرمانداری دیگر نیز در این استان ایجاد شد.
طی نامه سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه صورت گرفت:
اعضای شورای اسلامی شهر کازرون طی یک نامه سرگشاده خطاب به آیت اله رئیسی رئیس قوه قضاییه، خواستار ورد بازرسان ویژه به طرح غیر کارشناسی تقسیمات کازرون شدند.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
مقالات
واقعیت های تفکیک واقعیت های تفکیک
مسعود هوشمندی
طرحی درست با روشی غلط طرحی درست با روشی غلط
دکتر اسفندیار دشمن زیاری
اتحاد روستاهای کازرون اتحاد روستاهای کازرون
دکتر داوود دهقان*
در کنار مردم کازرون در کنار مردم کازرون
محمدهادی علی بابایی
نامه ای به استاندار فارس نامه ای به استاندار فارس
دکتر کرامت اله زیاری
اخبار ويژه
عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری و سهل‌انگاری در ماجرای کازرون از محورهای استیضاح
ارسال طرح استیضاح وزیر کشور به هیئت رئیسه مجلس:
طرح استیضاح وزیر کشور در موضوعات مختلف از جمله عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و سهل‌انگاری در ماجرای کازرون از سوی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
اظهارات سخنگوی دولت در مورد تقسیمات کشوری
در نشست خبری هفتگی صورت گرفت:
سخنگوی دولت، روز گذشته در نشست خبری هفتگی خود، در پاسخ به سؤال خبرنگار «شرق» در مورد حوادث کازرون و تکلیف تقسیم این شهرستان گفت: «شکل‌گیری تقسیمات کشوری تابع یک فرایند قانونی است. ممکن است در ایجاد تقسیمات جدید یک عده موافق و یک عده هم مخالف باشند که ما باید در جهت اتحاد مردم حرکت کنیم. هر تصمیمی که منجر به انشقاق مردم شود مورد قبول نیست».
تقسیمات کشوری بدون وجودعدالت، مشکل راحل نمی کند
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز:
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز بر ضرورت تلاش برای رفع بی عدالتی ها در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر عدالت در جامعه برقرار نباشد با تقسیمات کشوری چیزی حل و رفع نمی شود لذا باید در جهت برقراری عدالت در جامعه گام برداشت.
شعله ور کردن اختلاف های قومیتی توسط منافقین و شرکاء /لزوم هوشیاری تمامی اقوام کازرون
دستور کار دشمنان پس از ناکامی در ناآرامی های کازرون:
پس از بروز ناآرامی های کازرون در واکنش به طرح تفکیک این شهرستان بازماندگان سازمان تروریستی منافقین و شرکای سلطنت طلب آنها تلاش زیادی نمودند که ناآرامی های رخ داده را علیه نظام تفسیر نموده و به نفع خود مصادره به مطلوب نمایند که با واکنش به موقع گروههای مختلف مردمی این سیاست ناکام ماند.
نماینده کازرون خواستار حفظ آرامش و امنیت مردم شد
در پی تجمع مردم بخش‌های چنارشاهیجان و کوهمره کازرون؛
ماینده کازرون در پی تجمع مردم بخش‌های چنارشاهیجان و کوهمره برای استقلال این دو بخش از شهرستان کازرون در بیانیه‌ای آنها را به حفظ آرامش دعوت کرد و خواستار پیگیری مطالبات‌شان از طریق قانونی و منطقی شد.
فصل‌الخطاب قانون است/ از صدمه‌دیدگان حوادث اخیر دلجویی شود
خطیب جمعه کازرون:
خطیب جمعه کازرون با تاکید بر قانون مداری و توجه به حساسیت های منطقه‌ای بیان داشت: از ابتدا حرفمان عمل به قانون بوده و الان هم همین است. اگر قانون فصل الخطاب باشد همه مشکلات حل می شود. وی با اشاره به دلجویی از صدمه‌دیدگان در این حوادت اخیر گفت: باید از صدمه دیدگان این حوادث دلجویی شود.
کارگروهی در فراکسیون امید برای بررسی مسائل کازرون تشکیل می شود
نماینده شیراز در مجلس خبرداد:
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اعتمادآنلاین از تشکیل کارگروهی برای بررسی ناآرامی‌های اخیر کازرون در فراکسیون امید مجلس خبر داد.
تجمع مردم قائمیه در حمایت از طرح تفکیک کازرون/بیانیه رضازاده برای حفظ آرامش مردم
صبح امروز صورت گرفت:
جمعی از مردم قائمیه صبح امروز جمعه 4 خردادماه در حمایت از طرح تفکیک شهرستان کازرون در میدان اصلی این شهر تجمع کردند. همچنین حسین رضازاده نماینده مردم کازرون طی بیانیه ای به مردم قائمیه هشدار داد که هرگونه تجمعی به صلاح نیست.
پیگیری عدم تضییع حقوق بازداشتی ها/طرح تقسیمات کشوری در وزارت کشور اصلاح میشود
نماینده کازرون در مجلس وعده داد:
در راستای وظایف قانونی‌ام پیگیر هستم که حقوقی از بازداشتی‌ها تضییع نشود و حقوق شهروندی این افراد رعایت شود. البته صحبت‌هایی هم شده و من پیشنهاد‌هایی در جهت آزاد شدن این افراد داده‌ام.
ورود هیئت نظارت بر نمایندگان به
عضو هیئت نظازت بر رفتار نمایندگان خبر داد:
به گفته عضو هیئت‌ نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، این هیئت به "اظهارات تفرقه‌افکنانه" نماینده کازرون درباره اتفاقات اخیر این شهر ورود می کند
حوادث کازرون نوعی بی‌تدبیری بود
رئیس مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این حوادث به نظر نوعی بی‌تدبیری بود تصریح کرد: مدیریت آنجا باید با مردم می‌نشست و این مشکل را ساده‌تر حل می‌کرد.
نامه انجمن اسلامی معلمان کازرون به رئیس جمهور
پیرامون وقایع اخیر کازرون صورت گرفت:
انجمن اسلامی معلمان کازرون پیرامون وقایع اخیر کازرون و مساله طرح تفکیک این شهرستان، نامهای خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران نوشتند.
کازرون ظرفیت تقسیم دوباره را ندارد/ کمیته‌ای حقیقت‌یاب برای شناسایی عناصر متخلف تشکیل شود
90 اساتید کازرونی دانشگاه ها خطاب به رییس‌جمهور:
90 نفر از اعضای هیأت علمی و استادان کازرونی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران، در نامه ای به رییس جمهور مخالفت آشکار خود را با هرگونه طرحی برای تجزیۀ شهرستان کازرون به دلایل تخصصی، علمی و قانونی اعلام کردند.
مراسم تشییع پیکر جان باختگان حوادث اخیر کازرون برگزار شد.
درمیان حزن و اندوه مردم:
مراسم تشییع و خاکسپاری سه تن از جان باختگان ناآرامی های اخیر کازرون در میان حزن و اندوه مردم شهرستان کازرون در گلزار شهدای بهشت زهرا و امامزاده سیدمحمد نوربخش(بین التلین) برگزار شد
مراسم تشییع و خاکسپاری قربانیان حوادث کازرون امروز برگزار می شود.
در گلزار بهشت زهرا و سیدمحمد نوربخش کازرون:
مراسم تشییع و خاکسپاری سه تن از قربانیان حوادث اخیر کازرون امروز در گلزار بهشت زهرا و سیدمحمد نوربخش کازرون برگزار خواهند شد
فردا در تشییع پیکر کشته شدگان حوادث کازرون شرکت می کنم.
امام جمعه کازرون:
امام‌جمعه کازرون با اشاره به تشییع پیکر کشته‌شدگان حوادث اخیر در شهر کازرون، گفت: این مراسم فردا برگزار خواهد شد و بنده نیز در مراسم تشیع این عزیزان شرکت خواهم کرد.
گلوله و تفنگ در مقابل اعتراض مردم گرفتن کار ناپسندی است
نماینده شیراز در مجلس:
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حوادث کازرون گفت: این حرکت ناپسندی است که ما درمقابل اعتراضات مردم گلوله و تفنگ بگیریم. به خصوص اینکه این اعتراضات به صورت مسالمت آمیز بوده است. وقتی ما در آن سوی دنیا گروهی را محکوم می کنیم که چرا در جواب اعتراضات مسالمت آمیز با گلوله و آتش جواب می‌دهند و سرکوب می‌کنند، خودمان هم باید از این اصل پیروی کنیم.
نقش امام جمعه در حوادث کازرون روشن شود
نماینده فیروزآباد خواستار شد:
نماینده فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه روشن شدن نقش امام جمعه کازرون در پیش بردن اعتراضات مردم این شهر را از مسئولان دولتی و حکومتی خواستار شد، گفت: همچنین باید مشخص شود که نقش فرماندار که مسئول اصلی برقراری نظم و امنیت در شهر است، چه بوده است؟
پیگیر علت تغییر تقسیمات کشوری در کازرون هستم
عضو فراکسیون امید:
محمود صادقی در واکنش به حوادث کازرون تاکید کرد اعمال خشونت راه درستی برای پاسخ به اعتراضات مردم نیست.
مردم کازرون به شایعات توجه نکنند / اتفاقات دو روز اخیر کازرون دلایل تقسیماتی ندارد
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور:
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: اعتراضات اخیر شهرستان کازرون مبهم و بدون دلیل است و دلایل تقسیماتی ندارد.
آرامش به کازرون بازگشت/بازداشت شدگان در حال آزاد شدن هستند
پس از سه روز التهاب:
بر اساس قول و پیگیری قبلی استاندار فارس تعدادی از نفراتی که روز جهارشنبه بازداشت شده بودند امروز به مرور در حال آزاد شدن می باشند.
بخشی از بازداشت شدگان به زودی آزاد می شوند
استاندار فارس وعده داد:
اخبار دریافتی حکایت از قول استاندار فارس برای آزادی بخشی از بازداشت شدگان چهارشنبه گذشته تا اوایل هفته آینده دارد.
آشوب در کازرون ادامه دارد/خسارت به اموال عمومی و خصوصی + عکس
به دنبال وقایع شب گذشته:
به دنبال دستگیری و زخمی شدن تعدای از شهروندان در جریان حمله به ساختمان پلیس اطلاعات شهرستان کازرون در شامگاه جهارشنبه، صبح دیروز پنجشنبه تجمع دیگری در کازرون شکل گرفت که این تجمعات به دلیل حملات مشکوک به نیروهای پلیس و تخریب اموال عمومی و دولتی توسط عده ای آشوب طلب، منجر به درگیری بین پلیس و مردم گردید و به خشونت کشیده شد.
اطلاعیه مهم وزارت کشور در خصوص حوادث اخیر کازرون
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور اعلام کرد:
مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور در ارتباط با حوادث اخیر شهرستان کازرون اطلاعیه‌ مهمی صادر کرد.
واکنش محمد بحرانی هنرمند محبوب کشورمان به حوادث این روزهای کازرون
به دنبال درگیری های خونین کازرون صورت گرفت:
محمد بحرانی هنرمند شاخص و صداپیشه مطرح کشور که از شب گذشته با شروع فصل 5 برنامه خندوانه در شبکه نسیم مجددا به همراه شخصیت عروسکی محبوب "جناب خان" به تلویزیون بازگشته، در جدیدترین پست اینستاگرامش در خصوص حوادث روزهای اخیر کازرون، شهر زادگاه پدر و مادری اش در اعتراض به طرح تفکیک شهرستان کازرون واکنش نشان داد.
تبلیغات