پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
مدرسه سعادت بوشهر در سال ۱۳۱۷ هجری قمری مطابق با ۱۲۷۸ هجری شمسی تاسیس شد، در دوره قاجار که تحولات مدرسه‌سازی و تحولات نوین آموزشی در حال اتفاق بود، شیخ محمدحسین و عبدالکریم سعادت دو برادری که اصالتا اهل کازرون بودند به بوشهر آمده و مدرسه سعادت را بنا کردند.
اهميت و ارزش موضوع طلب مي‌كند كه اين بحث به جاي آنكه به صورت موجي رسانه‌اي تنها چند روزي "تيترها" را دربر گيرد و همچون سالهاي گذشته پس از چندي به فراموشي سپرده شود، به صورت جدي و به دور از هيجان پيگيري شود تا به سرانجام مطلوبي برسد.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
یادداشت
اخبار ويژه
هیچ کس برای مزین کردن نام کازرون مستحق تر از شهدا نیست
فرمانده سپاه کازرون:
سرهنگ پاسدار غلامرضا شرفی اظهارداشت: روز کازرون دیگر جای خود را در فرهنگ کازرونی ها باز کرده است از این رو از همه فرهنگ دوستان، نخبگان، دانشگاهیان و نهادهای فرهنگی می خواهیم پیشنهادات خود را جهت هر چه بهتر برگزار کردن این روز ارائه دهند.
فراخوان سپاه کازرون برای ارسال آثار به جشنواره فرهنگي هنري
از سوی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون، فراخوان ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری «روز کازرون» با محوریت نقش رزمندگان این شهرستان در عملیات های دوران دفاع مقدس اعلام شد .
استفاده از انرژی بسیار زیاد مردم
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 18
مردم در حال حاضر احساس میکنند در شهری زندگی میکنند که صاحبی ندارد ، اگر ثابت شود زحمات که کشیده میشود به هدر نمیرود، به نظر میرسد فکرههای اقتصادی ، هنری ، فرهنگی ، و… بیشتر دخیل و در گیر میشوند .
روز كازرون مشابهي نداشته باشد
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 16
قاعتا نهاد يا سازماني كه مسئول قانوني تعيين روز كازرون و پيگيري ثبت آن است بايد فرا خواني مي داد و از همه مردم دعوت مي كرد تا پيشنهادات خود را به صورتي (پستي – پيامكي – رايانامه ) براي آن نهاد ارسال نمايند.كه البته درنتيجه ي تعلل و تاخير اين مهم ، سايت كازرون نما پيشقدم شده و با فرا خواني اين كار را تا حد زيادي جلو برده است.
مباحثی پیرامون انتخاب روز کازرون و طرح یک پیشنهاد
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 15
بدون شک انتخاب یک روز مشخص به نام روز کازرون قبل از هر چیز می بایست با لحاظ نمودن وزن، جایگاه و سابقه تاریخی بسیار درخشان شهرستان کازرون در ادوار مختلف تاریخی باشد و در واقع به نحوی نمایانگر برجسته گی ها و نقش آفرینی های بزرگی که مردم شهرستان کازرون در طول تاریخ و در مقاطع مختلف از خود بجای گذاشته اند، باشد.
فرصتی برای تمرکز زدایی و نمایش تنوع فرهنگی اقوام کازرون
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 14
«تنوع فرهنگی» شامل حضور اقوام فارس، لر، ترک، کردها و... در نقاط مختلف روستایی و شهری یکی از پتانسیل های ارزشمند و اساسی فرهنگ، اجتماع و تاریخ این شهرستان است که تاکنون در برنامه های مختلف کمتر به آن پرداخته شده است.
«روز کازرون» را مردم برگزار کنند
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 13
باتوجه به فصل زيباي زمستان در كازرون به ويژه روزهاي پس از چهله بزرگ كه در تاريخ بومي فلات ايران به دهم بهمن ماه(پنجاه روز مانده به عيد نوروز) معروف است، مناسب ترين روز براي نامگذاري" روز كازرون" خواهد بود،
هفت ويژگي لازم براي انتخاب روز كازرون
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 12
به نظر من شما با مجموعه مصاحبه‌هايي كه آغاز كرده‌ايد در واقع روشي را دنبال مي‌كنيد كه مي‌بايست از سوي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان آغاز مي‌شد. نمي‌دانم آيا آنهايي كه به سبب جايگاه قانوني‌شان مي‌بايست حرف نهايي را در اين زمينه بزنند، حرف نهايي‌شان را زده‌اند يا نه؟! آيا به اين نظرات توجه خواهند كرد يا نه؟!
روزهایی که زیاد نیست
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 11
این فکر بکر به ذهن هر کسی که آمده خیلی خوب و بجا بوده و واقعا برای شناساندن این خطه و مردم مومن و زجرکش و در عین حال زمان شناس و پیش کسوتش لازم بود.
روز کازرون؛ سهم همه کازرونی ها
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 10
متاسفانه در حاشیه دعواهای بی اساس بر روی روز 4دی به عنوان روز کازرون در تقویم سپاه ، دیدیم که بهبهان گل نرگسش را به ثبت ملی رساند.
روز کازرون، روزی جهانی
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 9
به گمانم مهمترین شهرت کازرون از قدیم الایام طبیعت سرسبز و بهار نارنجش در ایام نوروز بوده است. چیزی که در تمام متون قدیم و جدید جغرافیایی و تاریخی جهان اسلام، کازرون را برجسته کرده است. و البته منطبق با زمان واقعه ای است که تاثیر مردم کازرون در معادلات جهانی را اثبات کرده است و به زودی در باره این واقعه سخن خواهم گفت.
روزی برای نام آوران کازرونی
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 8
همانطور که نام کشور ایران در جهان باعث تداعی فرهنگ ناب ایرانی ،حافظ ،سعدی ،مولوی و... در ذهنها وافکارمیشود این روز برای کازرون تداعی کننده بزرگان ونام آوران وفرهیختگان این شهر خواهد شد .
ضرورت روزی به نام روز کازرون
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 7
اگر در یک روز به نام روز کازرون جشنی گرفته شود و عده ای دور هم جمع شوند و بعد سراغ کارهای خود بروند و مردم را در مشکلات خودشان رها کنند همان بهتر که چنین روزی نباشد.
تشكيل دبيرخانه
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 6
روز كازرون بايد با ملاك‌هايي تعيين شود كه يا در عمران و آباداني شهرستان موثر واقع شود و يا بر فرهنگ مردم اثر تكاملي داشته باشد.
روز افتخار
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 5
تاریخی بودن گاه موجب فرار از آن شده و می بینیم مهاجرت از کازرون بیداد می کند. و شاید بیشتر مفهوم عقب ماندگی را از این تاریخی بودن استنباط می کنیم. یعنی تاریخی بودن کازرون به عنوان ارزش قلمداد نمی شود.
کازرون همش شون روز سی چِشَن؟
طنز:
( توجه توجه آژيري كه هم اكنون مي شنويد اعلام وضعيت طنز است معني و مفهوم آن اينستكه آنچه پیش روی شماست صرفا تلاشی است برای آنکه لحظاتی فکر خشکسالی و گرانی و آلودگی هوا و آمار اختلاس های کهکشانی پاک ترين دولت تاریخ و پدیده شاندیز وگراني مويز و...از ذهن شما خارج و لبخندی بر لب هایتان بنشیند. لطفا از این نوشته كسي قباي مشهور.! نسازد.)
روزی به رای مردم
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 2
نخبگان و پیشکسوتان جامعه در یک کمپین گروهی روزی را تعیین و سپس در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسانده سپس منطق و علل انتخاب را برای مردم تشریح نمایند. بعداز تعیین نخبگان در یک انتخابات شورای شهر آنرا در کنار انتخاب نمایندگان شورا با آراء عمومی نیز واگذار شود
روز کازرون، هدف و لازمه پیشرفت
دیدگاه فرهیختگان کازرونی درباره روز کازرون - 1
ضمن دعوت از صاحبان فكر و قلم و انديشمندان حوزه تاريخي، سياسى، اجتماعى و آبادانى كازرونى با همفكرى و نظرسنجى از آنان اين روز نامگذارى و مشخص شود و سالانه نيز با هدف دستيابى به پيشرفت همه جانبه كازرون نه به عنوان يك روز بلكه بعنوان شروع جهت يكسال تلاش براى كازرون و جمع بندى در سال بعد با برنامه ريزى به اجرا در آيد .
فرافکنی نویسنده مقاله هفته نامه سلمان و پاسخ کازرون نما
چنانچه ملاحظه می کنید در هیچ یک از مطالب منتشر شده در کازرون نما انتقادی نسبت به بکارگیری لفظ «شکست» از سوی نویسنده هفته نامه سلمان منتشر نشده بود. بلکه تکیه کازرون نما بر تعبیر زشت «فاقد افتخار» بود. حتی لفظ «نامیمون» نیز وقتی در کنار «فاقد افتخار» قرار می گیرد معنای نامناسبی می یابد (نه به تنهایی)
کازرون با تقدیم 150 شهید در کربلای 4 و 5 نام خود را جاویدان نمود
حجت الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون، به مناسبت سالگرد عملیات 4 دی و برگزاری یادواره 1100 شهید شهرستان کازرون، پیامی صادر کرد.
چهارم دی‌ماه در تقویم سپاه به‌عنوان «روز کازرون» ثبت ‌شده است
فرمانده سپاه فجر فارس:
چهارم دی‌ماه، روزی که 78 نفر از رزمندگان کازرونی در عملیات کربلای 4 به فیض شهادت رسیده‌اند در تقویم سپاه به‌عنوان «روز کازرون» ثبت ‌شده است. شهادت 78 نفر از یک شهرستان در یک عملیات، در حقیقت اعجاب‌انگیز است و نقطه‌ای در تاریخ مؤمنانه شهر کازرون به‌شمار می‌رود
هیچ کس برای مزین کردن نام کازرون مستحق  تر و بزرگ  تر از شهدا نیست
سرهنگ شرفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون:
به گزارش کازرون نما به نقل از روابط عمومی ناحیه ی کازرون ، به مناسبت سالروز عملیات کربلای 4 و «روز کازرون» یادواره 1100 شهید شهرستان کازرون، پنج شنبه، چهارم دی ماه ساعت 15 در مصلی نماز جمعه کازرون برگزار می شود.
بیست ترین روز شهر!
روز 20 ارديبهشت به دليل آنكه به آغاز سال 1357 نزديك‌تر است خود بيانگر پيشگامي مردم اين ديار در انقلاب خواهد بود خصوصاً آنكه وقايع ارديبهشت ماه كازرون انعكاس پررنگ‌تري در سطح كشور يافت.»
روز كازرون
نگارنده بر اين باور است كه در تاريخ شهر عزيزمان روزهايي با شرافت‌تر از اين روزها وجود ندارند و لذاست كه به عنوان اداي دين به نقش آفرينان اين دو روز بزرگ اين سطور را به رشته تحرير در آورده است. اميد كه مثمر ثمر واقع شود.
روز كازرون
ايجاد كمپهاي موقت در مناطق امن، همراه با ايجاد حداقل شرايط و البته پيش‌بيني شرايط جوي مي‌تواند ضمانت و مشوقي براي بيشتر ماندن مسافران باشد. د. همشهريان ساکن در ديگر شهرها طبيعتا در شهر حضور دارند و از وجود آنان نيز مي‌توان براي جشنواره‌هاي جانبي بهره‌هاي فراوان برد
تبلیغات