پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳
حجت الاسلام صنعتي در ادامه از راه‌اندازي سرويس ويژه‌ي گروه سلمان فارسي در سايت كازرون نما خبر داد و گفت: در اين سرويس ضمن انتشار اخبار فعاليت‌هاي گروه در سطح شهرستان كازرون زمينه‌ي پاسخ‌گويي كارشناسان ديني ما به پرسش‌هاي كاربران فراهم آمده است.
نگار خانه
آيا شما براي حل هيچ يك از مشكلات كازرون پيشنهادي نداريد؟... كازرون نما آماده‌ي انتشار مقالات شماست... كازرون نما خبرنگار افتخاري مي‌پذيرد... كازرون نما آماده انتشار فيلم‌ها و تصاوير شما از كازرون است.       
اخبار ويژه
خدمات فرهنگي گروه سلمان فارسي در پارك آزادي كازرون
حجت الاسلام محمدمهدي علي‌بابايي تشریح کرد:
به عنوان نمونه در موارد متعددي شاهد بوديم كه پوشش بعضی از شرکت‌کننده‌های دختر در رده سنی 9،10 و 11 سال در شب‌های بعد بهتر مي‌شد و آنها با افتخار پوشش جدید خود را به برادران روحانی‌ نشان می‌دادند.
سلوک آفاق، سلوک اندیشه، عروج آسمانی، طوق بندگی، تمنای وصال، ترنم باران و... در سلوک معنوی
طرح تابستانی "سلوک معنوی" در ماه رمضان، ماه میهمانی خدا، در حوزه علمیه خواهران شهرستان کازرون میزبان دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و طلاب علاقه مند به علم و معرفت و معنویت است.
عیادت گروه فرهنگی تبلیغی سلمان فارسی از بیماران
به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع) صورت گرفت:
روز جمعه مورخ 1394/04/12 مصادف با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام تعدادی از روحانیون خواهر و برادر حوزه علمیه شهرستان درطرح همدردی آسمانی که توسط گروه فرهنگی تبلیغی سلمان فارسی و طرح تابستانی "سلوک معنوی" برنامه ریزی شده بود از بیماران بستری در بیمارستان ولی عصر (عج) عیادت کردند
اجراي طرح سلوك معنوي با محوريت مباحث اخلاقي / اجراي گردشگري معنوي در قالب طرح
حجت الاسلام صنعتي مدير گروه فرهنگي ـ تبليغي سلمان فارسي خبر داد:
وي از برگزاري طرح سلوك معنوي با محوريت مباحث اخلاقي و معنوي خبر داد و گفت: در طرح سلوك معنوي بيش از 20 نفر از برادران و خواهران طلبه و روحاني كه اكثراً از فضلاي حوزه‌ي علميه‌ي قم هستند، به عنوان استاد حضور دارند.
گروه فرهنگی - تبلیغی سلمان فارسی در جمع دانش آموزان کازرون
حجت الاسلام محمدمهدی علی بابایی مسئول روابط عمومی گروه فرهنگی تبلیغی سلمان فارسی در گفتگو با خبرنگار ما از آغاز دور جدید فعالیت این گروه تبلیغی از روز شنبه سوم آبان ماه در سطح مدارس دخترانه و پسرانه کازرون خبر داد.
پيرايش و گسترش جلسات مذهبي خانگي از بهترين روش‌هاي ترويج فرهنگ اسلام است
حجت الاسلام رضا صنعتي در مراسم اختتاميه طرح سيمرغ معرفت:
وي با اشاره به برخي جلسات خانگي كه توسط بانوان در سطح شهرستان برگزار مي‌شود خواستار تشكيل جلسات مشابهي از سوي آقايان شد. وي افزود: در اين جلسات مي‌بايست ضمن پيرايش و دوري از بدعت و خرافه‌گرايي با دعوت از روحانيان فاضل مسايل شرعي، اخلاقي و اعتقادي اسلام ترويج شود.
اتاق فکر فرهنگی در شهرستان کازرون باید ایجاد شود
سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی کازرون:
به گزارش کازرون نما حجت الاسلام هادی تشکری با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و فرصت مناسب تبلیغات دینی در این ماه اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان 150مبلغ به مساجد شهرستان کازرون براساس نیازهای هر منطقه اعزام شده و با استفاده از منطق و استدلال جوانان و نوجوانان را راهنمایی کرده و به شبهات آنان پاسخ می‌دهند.
طرح سیمرغ معرفت ویژه ماه رمضان در کازرون در حال اجراست
حجت الاسلام رضا صنعتي خبر داد
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان طرح سیمرغ معرفت با هدف آشنائی بیشتر مردم بخصوص جوانان و نوجوانان با قران و اداب دینی برای نخستین بار در شهرستان کازرون آغاز شده است .
30 روز، 30 جزء، 30 موضوع، 30 مناجات
اجراي طرح سيمرغ معرفت در ماه رمضان
در اين برنامه هر روز يك موضوع از پيش انتخاب شده توسط يكي از روحانيون بومي شهرستان كه در سطوح عالي حوزه‌ي علميه تحصيل كرده‌ و اكنون در حوزه‌هاي علميه‌ي قم، شيراز و كازرون مشغول تدريس يا تحصيل هستند ارائه مي‌شود.
حضور مبلغان دینی در مدارس کازرون
به مناسبت ایام محرم صورت گرفت:
به گزارش دریافتی کازرون نما، در دهه اول محرم مبلغین اعزامی از قم، با استقرار در مدارس دخترانه و پسرانه شهرستان، به ترویج مسائل دینی وتبیین اندیشه های فرهنگ غنی عاشورا پرداختند.
حضور روحانيان كازروني در تمام دبيرستان‌ها و مدارس راهنمايي كازرون در دهه اول محرم
در دهه‌ي اول محرم با همكاري اداره‌ي آموزش و پرورش كازرون جمعي از روحانيان كازروني كه اغلب مشغول تحصيل در حوزه‌ي علميه قم هستند تمام دبيرستان‌ها، مدارس راهنمايي و برخي از مدارس ابتدايي كازرون را تحت پوشش فعاليت تبليغي خود قرار دادند.
فعاليت تبليغي جمعي از روحانيان كازروني مقيم قم در مدارس كازرون
به گزارش خبرنگار كازرون نما؛ به مناسبت آغاز ماه محرم الحرام جمعي از مبلغان و روحانيان كازروني مقيم حوزه‌ي علميه‌ي قم با همكاري اداره‌ي آموزش و پرورش كازرون به فعاليت تبليغي در مدارس كازرون مشغول شدند.
تبليغ دين در مدارس
انتقال معارف اسلامی به جوانان از جهت تأثیری كه این مهم در سعادت دنیوی و اخروی آحاد جامعه دارد، ضرورتي غير قابل انكار است اما دسترسي روحانيت به بسياري از جوانان به دلايلي چون مشغوليت‌هاي درسي جوانان، وجود جاذبه‌هاي كاذب بر سر راه جوانان، عدم موفقيت نهاد خانواده و مدرسه در پيوند دادن آنها با مساجد، كم‌كاري نهادهاي ديني، عدم جذابيت مساجد و... ممكن نيست.
تبلیغات