پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۲۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
به گزارش کازرون نما؛ فریدون عباسی با اشاره به اولویت‌هایی که باید در برنامه هفتم توسعه برای بخش نفت، گاز و پتروشیمی مدنظر قرار گیرد، گفت: از آنجا که بخش قابل توجهی از برنامه‌های توسعه‌محور در طول سالیان گذشته به نوعی آرمان‌گرایانه بودند، دولت سیزدهم باید با نگاه به 6 برنامه گذشته و دلایل اجرا نشدن بخش کثیری از آن‌ها، برنامه هفتم را مبتنی بر واقعیت تدوین کند.
به گزارش کازرون نما؛ فریدون عباسی  با اشاره به اولویت‌هایی که باید در برنامه هفتم توسعه برای بخش نفت، گاز و پتروشیمی مدنظر قرار گیرد، گفت: از آنجا که بخش قابل توجهی از  برنامه‌های توسعه‌محور در طول سالیان گذشته به نوعی آرمان‌گرایانه بودند، دولت سیزدهم باید با نگاه به 6 برنامه گذشته و دلایل اجرا نشدن بخش کثیری از آن‌ها، برنامه هفتم را مبتنی بر واقعیت تدوین کند.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بررسی شود؛ دلیل اجرا نشدن برنامه‌ها به تحریم‌ها مربوط می‌شود یا علل دیگری نیز دارد، هرچند باید برنامه‌ها با نگاه به تحریم‌ها نگارش شود نه آنکه تحریم همچون اتفاقی شوکه‌کننده تمامی شاکله یک برنامه را بر هم بریزد.

وی با بیان اینکه مواردی همچون تحریم، رشد جمعیت و نیاز بیشتر به انرژی باید در برنامه هفتم مدنظر قرار گیرد، افزود: اگر در برنامه هفتم به مسئله مهم "سوخت" و "مدیریت انرژی" توجه نشود بسیاری از اهداف محقق نخواهند شد، بنابراین برنامه‌ هفتم در حوزه نفت و گاز باید بر روی روش‌های مختلف صرفه‌جویی، مدیریت و بهینه‌سازی مصرف انرژی متمرکز شود چراکه تنها در این صورت می‌توان به پیشرفت و حتی تحقق برنامه‌های پیشین امیدوار بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه نباید در برنامه هفتم پروژه‌های جدید را کلنگ کرد، اظهار کرد: بهتر است پروژه‌های نیمه‌کاره بسیاری -که در سراسر کشور وجود دارد- را تکمیل کرد چراکه نیمه‌کاره رها کردن یک پروژه به معنای سوزاندن بودجه و سرمایه کشور است اما تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به معنای دستیابی به اهداف بلندتر در برنامه‌های توسعه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۰/۰۷/۳۰
اذان صبح
۰۴:۴۹:۲۸
طلوع افتاب
۰۶:۰۹:۱۳
اذان ظهر
۱۱:۴۸:۲۶
غروب آفتاب
۱۷:۲۶:۰۴
اذان مغرب
۱۷:۴۲:۲۰
تازه‌هاي سايت