پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۹۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
حجت الاسلام و المسلمین توانی خبر داد:
به گزارش دریافتی کازرون نما، سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف فارس اعلام نمود: در راستای استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف جهت حل و فصل دعاوی در دوماه آبان و آذر با وساطت اعضای شعبه صلحی و مصلحین قرآنی کازرون در 150 فقره پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی سازش حاصل و از تشکیل پرونده‌های متعدد از جمله مطالبه مهریه ، جهیزیه ، نفقه , ترک انفاق در محاکم جلوگیری شد.

به گزارش دریافتی کازرون نما، سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف فارس اعلام نمود: در راستای استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف جهت حل و فصل دعاوی در دوماه آبان و آذر  با وساطت اعضای شعبه صلحی و مصلحین قرآنی کازرون در  150 فقره پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی سازش حاصل  و از تشکیل پرونده‌های متعدد از جمله مطالبه مهریه ، جهیزیه ، نفقه , ترک انفاق  در محاکم جلوگیری شد. 

حجت الاسلام توانی با تاکید بر اهمیت خانواده به عنوان هسته اصلی تشکیل دهنده یک جامعه تصریح کرد : صلح و سازش در پرونده های مربوط به خانواده و خصوصا" پرونده های مربوط به طلاق با توجه با ماهیت این نوع پرونده ها و جایگاه ویژه این نهاد اجتماعی در جامعه برای شوراهای حل اختلاف دارای اهمیت بسزایی بوده و اعضای شوراهای حل اختلاف در راستای انجام رسالت ذاتی خویش تمام تلاش خود را برای استفاده حداکثری از ظرفیت های خود در ایجاد مصالحه در این نوع پرونده ها می نمایند.

وی  با تقدیر از تلاش اعضای شعبه صلحی کازرون  و مصلحین قرآنی از  استقبال و آمادگی شوراهای حل اختلاف از اجرای هر طرحی که منجر به افزایش صلح و سازش به ویژه در پرونده های مربوط به دعاوی خانواده شده و مانع فروپاشی کانون گرم خانواده ها شود خبر داد.

شایان ذکر است طرح مصلحین قرآنی چندسالیست از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به مراجع قضایی سراسر کشور ابلاغ تا با استفاده از کلیه ظرفیت های ممکن از جمله حوزه های علمیه، شوراهای حل اختلاف و... در راستای صلح و سازش در پرونده های خانوادگی اقدام نمایند و در حوزه قضایی کازرون نیز این طرح مشترک در سال جاری آغاز به کار که تاکنون بسیار موفق عمل نموده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۰/۰۹/۱۶
اذان صبح
۰۵:۲۰:۲۰
طلوع افتاب
۰۶:۴۴:۵۷
اذان ظهر
۱۱:۵۵:۱۶
غروب آفتاب
۱۷:۰۴:۱۵
اذان مغرب
۱۷:۲۱:۴۸