پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۹۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
به گزارش کازرون نما؛ یکی از سرداران کازرونی حماسه آزادسازی سوسنگرد گفت: همه فرماندهان بزرگ ما از سوسنگرد رشد یافتند و هشت سال جنگ را مدیریت کردند.
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ سردار کاظم پدیدار در مصاحبه‌ای با اشاره به اینکه عراقی ها حمله به سوسنگرد را در سه مقطع دنبال کردند، گفت: مقطع اول بدون مشکل برای عراقی ها بود و در مرحله دوم موفق شدیم عراق را به عقب برانیم.


وی با اشاره به اینکه عراقی ها در مرحله سوم پس از تصرف هویزه سوسنگرد را تصرف کردند، گفت: در این مرحله رزمندگان ما در محاصره عراق قرار گرفتند و عراقی ها شدید ترین فشارها را آوردند.


سردار پدیدار اصطلاح جنگ تانک به تن را مربوط به همان دوران دانست و افزود: بچه های ما سلاح نداشتند و بچه های کازرون هیچ سلاحی در اختیار نداشتند و نتوانستند یک گلوله شلیک کنند و در مقابل عراق با توپ و تانک و انواع سلاح ها به ما حمله می کردند.


وی افزود: بعد از آن دوران فشار سنگینی بر ما وارد شد و پس از شکست حصر سوسنگرد نیز حماسه های بسیاری در آن شهر آفریدیم.


سردار پدیدار سوسنگرد را فتح بابی دانست تا رزمندگان اسلام خود را برای هشت سال دفاع مقدس آماده کنند و ادامه داد: همه فرماندهان بزرگ ما از سوسنگرد رشد یافتند و هشت سال جنگ را مدیریت کردند.


وی گفت: در آن زمان به سوسنگرد شهر عاشقان شهادت می گفتیم و این یک تعارف نبود.


سردار پدیدار خاطرنشان کرد: آزادسازی سوسنگرد در تاریخ ماندگار شد و تیپ دو لشکر 92 زرهی وارد عمل و این شهر آزاد شد.


در ادامه پرویز شریف، از رزمندگان حماسه آزادسازی سوسنگرد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با اعلام اینکه بعثی ها در روزهای اول جنگ بدین نتیجه رسیده بودند که برای ورود به اهواز باید از دروازه مهم سوسنگرد بگذرند، تصریح کرد: آن ها در چند نوبت به سوسنگرد حمله بردند و بعد از کامل شدن نقشه ها، در روز بیست و چهارم آبان جرأت یافتند با آتشی سنگین به این شهر بی دفاع حمله آورند.


وی افزود: نیروهای ژاندارمری اسلحه و بیسیم در اختیار داشتند ولی نیروهای مردمی در داخل شهر جمع شدند تا از خاک خود دفاع کنند.


شریف گفت: عراق هم از دیگر سو آتش می ریخت و تا ظهر سه تانکشان وارد شهر شدند و نیروهای کازرون و تبریز، مشهد و تهران از شهر دفاع می کردند.
نویسنده: خبرنگار: آزاده خواجه‌نصیری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۱/۰۲/۲۹
اذان صبح
۰۴:۳۷:۴۵
طلوع افتاب
۰۶:۰۸:۳۸
اذان ظهر
۱۳:۰۰:۲۲
غروب آفتاب
۱۹:۵۱:۱۲
اذان مغرب
۲۰:۰۸:۴۵