پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۱۸۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۷
30 هکتار از اراضی ملی بخش خشت شهرستان کازرون با همراهی نهادهای مسوول و با مشارکت دستگاه قضایی در استان فارس رفع تصرف شد.
به گزارش کازرون نما؛ رییس حوزه قضایی بخش خشت شهرستان کازرون روز دوشنبه اعلام کرد:در راستای صیانت از حقوق عامه با همکاری نهادهای مسئول و نیروی انتظامی ۳۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی بخش خشت معروف به پارک کوهستان که توسط متصرفان به صورت غیر قانونی مورد تعرض واقع شده بود آزاد و مستحدثات و سازه های غیر مجاز موجود در آن تخریب شد.

قاضی حسین حسن زاده این اقدام را همچنین در راستای تبصره ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع و تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و با دستور قضایی خواند و افزود: مطابق قانون به عنوان مدعی العموم و از حیث انجام وظایف دادستان بر اساس ماده ۲۴ قانون آیین دادرسی کیفری و در راستای حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت المال این اقدام صورت گرفت. 

وی ضمن هشدار جدی به متصرفان منابع ملی گفت: با هرمورد کوه خواری ،‌زمین خواری و تصرفات غیر قانونی منابع ملی در چارچوب قانون برخورد خواهد شد .

حسن زاده با اشاره به تداوم برخورد با متصرفان منابع طبیعی در منطقه خشت گفت : منابع طبیعی متعلق به همه مردم و نسل های آینده است ‌ و حفاظت از این سرمایه ملی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی نهادینه شود .

http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18634 :لینک این خبر جهت کپی
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۰/۰۸/۰۱
اذان صبح
۰۴:۵۰:۰۴
طلوع افتاب
۰۶:۰۹:۵۳
اذان ظهر
۱۱:۴۸:۱۷
غروب آفتاب
۱۷:۲۵:۰۶
اذان مغرب
۱۷:۴۱:۲۳
تازه‌هاي سايت