پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۸۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
با فعالیت مجدد یک معدن گچ صورت گرفت:
با تجدید مجوز و از سرگیری فعالیت معدن گچ سرمایه‌‌دار پرنفوذ در دل منطقه ارژن – پریشان کازرون، که پرتراکم ترین جنگل بلوط کشور است، تا کنون تخریب جنگلی وسیعی را در منطقه سبب شده است.

به گزارش دریافتی کازرون نما، این منطقه ای که در فیلم می بینید، ناحیه جنگلی ارژن - پریشان شهرستان کازرون (استان فارس) است. منطقه ای حفاظت شده، جزو منابع ملی، که هرگونه بهره برداری و ساخت و ساز در آن غیرقانونی می باشد.

حالا اما یکی از سرمایه داران صاحب نفوذ، موفق شده است در دل این منطقه که پرتراکم ترین جنگل بلوط کشور است، مجوز  معدن گچ خود را تجدید نماید. این معدن چند سال پیش فعالیتش با اعتراض مسئولین محیط زیستی به اتمام رسیده بود؛ اما ظاهرا در دوره جدید مجوز گرفته است.


فعالیت این معدن، در سکوت مسئولین و فعالین محیط زیست، تا کنون تخریب جنگلی وسیعی را در منطقه سبب شده است و می رود تا یکی بکرترین جنگل های زاگرسی کشور را با فاجعه روبرو کند.

آنچه مسلم است، مردم، مسئولین دولتی و قضایی، فعالین محیط زیست و رسانه ها نباید در قبال این جنایت و تخریب محیط زیست سکوت کنند؛ چراکه حیات نسل‌های آینده در گرو میراثی است که نسل ما برای آنها برجای می گذارد

نویسنده: سرویس محیط زیست
مطالب مرتبط :
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۱۴ km/h
رطوبت:۱۰%
۳۸°
كمينه: ۲۵°   بیشینه: ۳۸°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۶°
بیشینه:۲۶°
کازرون
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اذان صبح
۰۴:۵۸:۴۱
طلوع افتاب
۰۶:۲۶:۲۱
اذان ظهر
۱۳:۰۹:۴۳
غروب آفتاب
۱۹:۵۱:۲۸
اذان مغرب
۲۰:۰۸:۲۹