پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۷۲۷۶
تعداد نظرات: ۵۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳

سلام خدمت جناب مهندس بحرانی عزیز مدیر محترم سایت کازرون نما
همان گونه که اعلام فرموده اید؛ کازرون نما بی طرفانه نظر همه مردم شهرستان را منعکس می کند. از این رو نوشته زیر در ارتباط با نوشته جناب فرشته حکمت خدمتتان ارسال می گردد. لذا به منظور رعایت بی طرفی و احترام به همه مردم خواهشمند است در همان بخشی که نوشته این بزرگوار نشر شد این مطلب را هم قرار بدهید
با تشکر دشمن زیاری
---------------------------------------------------------------
با استدلال دوستان پس نام کازرون را هم به کازرپور تغییر دهید!؟

با سلام و بر حسب ادب!

به جای مقدمه!
در پی نوشتن مطلبی در سایت کازرون نما تحت عنوان "لااقل کوچنار را ” کوچنازِرون" نامید و با خودمان هم سلفی بگیرید!!!" و با عنایت به اینکه به نظر می‌رسد ممکن است برداشت نامناسبی از آن بشود، نظر هم‌دیاران گرامی را به سطور زیر جلب می نماید:
نخست به عرض مبارکتان می‌رساند؛ موضع اینجانب تا قبل از دیدن این مرقومه سنت گرایانه، بیطرف بوده و باور داشتم؛ باید در مرحله اول و یا همزمان با شهرستان شدن یک بخش، کازرون نیز بتواند به فرمانداری ویژه ارتقا یابد و سپس خواست مردم بخش‌هایی که ظرفیت استقلال اداری را دارند، مستجاب گردد. هنوز هم تا حدودی از نظر تئوریک بر این مهم پایبندم؛ اما با دیدن چنین نوشته نه چندان بخردانه، متعصبانه و دور از شان قلم و خود آن عزیز، به گمانم شاید ما نیز پیرو رویکرد ایشان شده و با عنایت به احترامی که برای همه مردم کازرون و حداقل برای شخصیت بومی – منطقه ای خود قائلیم، بدون هر جسارتی به کنش‌های مناسب حال امثالهم روی بیاوریم.
گلایه از دوست!
واقعا باورش دشواره که بزرگواری با ادعای وکالت یک شهرستان و آن سابقه خوب علمی و اجتماعی چنین برشورد و با نگاه سنتی و تعصب محلی، سایر هم ولایتی‌های تاریخی خود را مورد تحقیر و تمسخر قرار بدهد. از یک طرف شعار پاره تن و جیگر و عشق و دل و قلوه که عالی است و سال ها پیش باید انجام می‌شد و از طرف دیگر چنین رفتار نادرستی!؟ جل الخالق!!.
بی گمان هنوز مردان و زنان فرهیخته و قلم به دستی هستند که با شنیدن چنین سخنان نادرستی بدون از کف دادن عنان، ساکن و خمود و ساکت ننشسته و حداقل به منظور ایجاد همبستگی و جلوگیری از تفرقه، پاسخی نوشتاری، مودبانه و در شان ارائه کنند. حتما تایید خواهید فرمود که خواسته یا ناخواسته از این ادبیات بوی همبستگی به مشام نمی‌رسد و برعکس می‌تواند احیاگر رویکردهای نامناسب دهاتی – شهری و مهلۀ بالو و مهلۀ دومن دوران گذشته باشد!؟ 
دوستان از هر دو سوی باید بدانند؛ لازم است و لاجرم همه ما بهتر است از سنت های منحوس و پوسیده گذشته بیرون بیاییم؛ شاید دنیای دیگری از برون روح همگی را نوازش داد و از این عصبیت نابجا خارج شدیم!. شاید توانستیم با تحولی تازه، پیرامون خود را آنگونه که هست؛ مشاهده کنیم!؟
بوق سلفی گرفتن!
پیش از هر گونه سخنی لازم به ذکر است که اینجانب بدون داشتن رابطه‌ای (تلفنی، مجازی و ...) با نماینده محترم شهرستان و حتی زیارت ایشان از 4 سال قبل تا کنون که شاید چندان هم خوب نباشد؛ فکر نمی‌کنم کار نمایندگان مجلس بدتر از حضور رئیس جمهور محترم سابق در کنفرانس خلیج العربی و رفتن زیر پرچم دشمنان نظام مقدس اسلامی بود. هر چند؛ هم آن سلفی، کاری ناپسند بود و هم حضور در جمع دشمنان در قالب خلیج العربی که با منافع ملی منافات داشت و همچنین توجیهات بعدی که عذر برتر از گناه و زشت تر از هر کنش دیگری بود. شخصا با بررسی زیاد، در عکس‌های منتشر شده تصویری از سلفی گرفتن نماینده کازرون با بانو موگرینی که حداقل از شیوخ خلیج فارس برای ما بیشتر ارزش قائل است، ندیدم. و همانگونه که دوستان بهتر می‌دانند فقط نماینده محترم شیراز بود که عذرخواهی هم کرد. به فرض که این آقای نماینده کازرون هم سلفی گرفته بودند، مطمئنم تصدیق خواهید فرمود که از سلفی رئیس جمهور محترم سابق با مادر محترمه مرحوم چاوز بدتر نبوده باشد!.
مبارزات ضد انگلیسی مردم بزرگ کازرون به فرماندهی شیرمردان لر و کرمانی تبار!
ضمن ستایش بیکران از دلیرمردان مبارز منطقه کازرون در رزم بی امانشان برای نگهداشت مام میهن در برابر استعمار انگلیس (به بیان مقام معظم رهبری انگلیس خبیث) و تشکر از ایشان، به نظر می‌رسد، بهتر بود به اصالت بختیاری و همتبار بودن فرمانده بزرگ آن نبرد جانبازانه ناصرالدیوان لردگانی با بخش عمده‌ای از مردم چنارشاهیجان و سایر بخش ها و شجاع نظام اصالتا کرمانی و زاده روستای قلعه سید و حیدرخان کمارجی در کنار رئیس علی دلواری اصالتا لر هم اشاره‌ای می‌شد.
و اما در مورد نامگذاری؛ 
اگر استقلال اداری چنارشاهیجان (قائمیه) و کوهمره نودان مورد تایید مراجع قانونی قرار گرفت، آن بزرگوار مطمئن باشند تصمیم دقیقی هم اتخاذ خواهد شد. شخصا پیشنهاد می‌کنم ایشان هم در جلسه نامگذاری تشریف داشته باشند
پیشنهاد متقابل تغییر نام کازرون به کازرپور بر اساس استدلال دوست!؟
با احترام و فرود سر در برابر مردم عزیز و غیور شهر کازرون و با توجه به استدلال آن عزیز؛ نتیچه می‌توان گرفت که نام کازرون هم اشتباه انتخاب شده است. زیرا گازرگاه (کازرون کنونی) در زمان ساسانیان متشکل از سه ده نورد، دریست و راهبان بود که روی هم رفته به آن‌ها شهر بلدالعتیق (شهر کهنه) گفته می‌شد. بیشاپور به سال ۲۶۶ میلادی و به دستور شاپور اول پادشاه ساسانی ساخته شد؛ در حالیکه کازرون همزمان با گنجه در منطقه اران (کشور آذربایجان امروزی) در سده چهارم و 200 سال بعد از بیشاپور با این نام وارد تاریخ شد. بنابراین و بدون اینکه من مانند ایشان فکر کنم و یا هودار کسی باشم، بر اساس آن استدلال و سابقه قدیمی تر بیشاپور و تابعیت و وابستگی این شهر به عنوان رختشوخانه شاپور، باید نامش به کازرپور تغییر یابد.
با احترام به همه مردم خوب دیار عزیزم کازرون همیشه جاوید
سرفراز ایران

تهران: دکتر اسفندیار دشمن زیاری
1396/05/29

نویسنده: دکتر اسفندیار دشمن زیاری
مطالب مرتبط :
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۵
حسین خرسند
|
Germany
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
2
3
بسیار عالی و به دور از تعصب بود.
کوهمره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
0
3
من موندم سهم نودان که خیلی قدیمی تر از قائمیه هست چی میشه این وسط!!!!!!!!!ا
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
0
1
بدون تعصب باید بگم حکایت چنارشاهیجان نسبت به کازرون، حکایت امارات متحده نسبت به ایران است.
با تمام احترام این اتفاقات و دیدگاه وهمی بیشتر نیست.
فرضا که شهرستان بشه. بعید میدونم اتفاق خاصی بیفته.
متاسفانه ایام عید رنگ ریختن روی تابلوها و حذف اسم کازرون و مسیر بوشهر و ... از منویات همشهریان عزیزم در چنارشیجون هست.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
0
1
با سلام
بنده با اینکه اصالتا اهل کازرون هستم همیشه گله مند از به کار بردن واژه دهاتی و شهری بوده ام و یکی از عوامل عدم پیشرفت شهرستان بزرگ و تاریخی کازرون را پرداختند به این موضوع می دانم. همه شما میدانید که تمام ما از کسانی که در شهر کازرون زندگی میکنند تا آنها که در آخرین نقطه شهرستان کازرون زندگی می کنند و حتی بنده که کمتر از یک سال از عمر خود را در کازرون سپری کرده ام هر جای ایران و بلکه هر جای دنیا از دیارمان بپرسند در یک کلام می گوییم اهل کازرون هستیم. پس بهتر است دست از این گونه مسائل برداریم و راضی به ارتقاء کل شهرستان باشیم و هیچ وقت از پشتیبانی همدیگر دست برنداریم .گوشه گوشه این دیار مملو از رشادت و اصالت می باشد از خشت و کمارنج گرفته تا نودان و چنارشیجان تا بالاده و غیره بیایم ارتقاء کازرون را به فرمانداری ویژه را بخواهیم و شهرستان شدن چنارشیجان، بیاید مانند همسایه مان نوراباد ممسنی باشیم و همگی یک دل و یک صدا باشیم. شاید این جریان شهرستان شدن چنارشیجان باعث شود که همه ما یک دل و یک صدا شویم و تمام عقب ماندگی های سالهای گذشته را جبران کنیم.من اعتقاد دارم حتی کسانی که موافق جدای و استقلال منطقه چنارشیجان و کوهمره هستند قلبشان با کازرون هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
2
1
با سلام خدمت جناب دکتر دشمن زیاری
اولا اشتباه شما در رابطه دول الخلیج العربیه همون اشتباهیه که آقای کروبی هم در مناظرات معروف سال 88 کردن و آقای احمدی نژاد هم به ایشان پاسخ دادند که العربیه به دول برمیگردد نه خلیج
ثانیا از حضرتعالی بعید بود که فرق نوشته طنز و جدی را متوجه نشوید
متن آقای فرشته حکمت یک مطلب طنز بوده است و شما با یک مطلب طنز برآشفته شده و دست به قلم شده اید
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
سلام هم ولایتی عزیز
اصلا بحث ما روی دول یا مُدن یا شهر دولت و حکومت نیست. مشکل اون خلیج "العربیه" است که عنوان فارس را انداخته و این نام جعلی را گذاشته است. در شگفتم که شما چرا مورد به این بزرگی را ندیده اید و فقط می فرمایید دول!؟. کلا خود من پشت دیوار حصر از آقای کروبی دستور گرفتم که این را بنویسم!؟. بزرگوار من حتی به یاد ندارم آقای کروبی چه گفته است!. تکرار می کنم حرف من ربطی به کلمه دول ندارد نکته اصلی روی نام فارس است که عربیه نوشته شده بود و آقای احمدی نژاد در این جلسه حضور داشتند. همان توجیه غلطی را آورده اید که در متن عرض کردم عذر برتر از گناه است. دوست عزیز امروز طنز بهترین وسیله برای بیان درون و خواست انسان است. اگر چنازرون طنز است پس گازرپور را هم معادل بگیرید یعنی همان طنز.
تشکر از شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
چشم آقای دشمن زیاری عزیز چشم
هرچی شما بگید
به زور باید قبول کنیم نوشته شده خلیج عربی
باشه
بزرگوار بنده اصلا کاری به احمدی نژاد ندارم بحث من اینه که احمدی نژاد اینقدر نقطه ضعف داره که به اونا بشه گیر داد
این یکی آخه نمیشه قربونتون برم
ولله نمیشه بالله نمیشه
صرف و نحو عربیه ، به احمدی نژاد ربطی نداره
به هرحال فکر می کنم شما احساس می کردید نوشته طنز اقای فرشته حکمت تفرقه زاست ، خواستید یه چیزی بنویسید که فضا رو تلطیف کنه ، بدترش کردید
شما انسان بزرگواری هستید ولی در این مورد هم عربیتون کمی ضعف داشت ، هم اشتباه استراتژیک کردید ، هم کمی هم تند رفتید.
یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
2
0
بله موافقم کازرپور یا بهتر بگیم گازرپور یعنی فرزندان رختشور یعنی بلدالعتیق که از سه تا روستا تشکیل شده بوده و کازرونیهای فعلی فرزند رختشورهای شهر شاپور هستن
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
کازرونی ها از نژاد مردم بیشاپور هستن. از نژاد پایتخت نشینان ساسانی
مثل شما ... نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
2
0
فرمودید رییس جمهور سابق در اجلاس کشورهای عربی شرکت کرد و بالای سر آنان تابلوی الخلیج العربی بود...
ولی فرمایش جنابعالی صحیح نیست.تابلو این بود( الدول الخلیج العربیه) عربیه بر می گردد به الدول ،نه به خلیج...معنای صحیح این است اجلاس دولت های عربی خلیج........البته آقای کروبی هم که ادعای دانستن زبان عربی داشتند به همین اشتباه جنابعالی مبتلا شدند....اگر این طور است چرا ظریف در مقابل امیر کویت زانو زد؟؟؟ چرا حسن روحانی در سفر به ایتالیا پایین مجسمه اسب سوار امپراطوری روم که به ایران حمله کرده بود جلوس داشتند؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
سلام
شوخی نفرمایید لطفا!؟ معنا را هم عوض نکنید! اگر این گونه بود پس باید می نوشتند:
الدول العربیه فی الخلیج الفارسیه یا: حكومات الخليج الفارسیه یا: الدول العربية في الخليج الفارسی
شما سعی نکنید آن مغلطه ها را باور بفرمایید.
بزرگوار احتمالا شما بیشتر از من به آقای کروبی دستری دارید. با ایشان می توانید مناظره کنید. من اصلا سخن ایشان را به خاطر ندارم. در مورد سایرین هم با خودشان در میان بگذارید. در این نوشته فقط عرض کردم که این آقای نماینده روبروی خانم موگرینی ایستاده است نه اینکه سلفی گرفته باشد.
موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
1
1
گقتی که احمدینژاد عکس سلفی گرفت!!! قیامتی هم در کار هست آقای دشمن زیاری.....کار ایشان اشتباه بود ،ولی سلفی نبود و احمدی نژاد دست به گوشی نبرد....چرا از عکس انداختن آقای سید محمد خاتمی و زنان ایتالیایی نگفتی؟؟؟؟ چرا از دست دادن او با دختران و زنان نامحرم و سربرهنه اروپایی نگفتی....
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
سلام
همشهری عزیز آقای احمدی نژاد مادر بزرگوار مرحوم چاوز را در آغوش گرفتند. من فقط به عنوان احترام عرض کردم سلفی. در سایر موارد هم به من ربطی ندارد به خودشان بفرمایید. خدایی حالا متوجه شدید که من در این یک مورد نباید برم جهنم!؟ پس دعای بد نکنید خواهش می کنم.
این هم آدرس عکس دکتر احمدی نژاد عزیز و ننه چاوز: http://entekhab.ir/files/fa/news/1392/2/3/40199_326.jpg
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
1
2
درود بر شرفت دکتر
واقعا جوابتان به آقای فرشته حکمت عالی بود
واقعا موجب تاسف هست نگاه نخبگان کازرون اگه بشه این صفت رو به ایشان خطاب کرد به قضیه کوهچنار چقدر متعصبانه و قرون وسطائی هست
علی حق شناس
|
-
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
2
1
فک کنم آقای دشمن زیاری با این قسمت((بیشاپور و تابعیت و وابستگی این شهر به عنوان رختشوخانه شاپور، باید نامش به کازرپور تغییر یابد.)) به نحوی شهر رو به سخره گرفتن و جا داره یه جوابیه محکم به این نامه داده بشه
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
خب اگر کوهچنار را چنازرون گفتن مسخره کردن مردم کوهمره و چنارشاهیجان باشد پس شما هم می توانید چنین برداشتی در مورد گازرپور بکنید. اما من هرگز در این نوشته و یا هر جای دیگری اجازه جسارت به مردم شریف کازرون به خودم و هیچ احدی را نمی دهم. من بر اساس استدلال نویسنده عرض کردم . اگر آن مفهوم درست باشد با توجه به این استدلالهای تاریخی پس نام کازرون را هم گازرپور بگذارید. در واقع این مفهوم بر اساس سخن ایشان است نه این ارادتمند همه مردم شهرستان!؟
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
ضمنا معنای گازران در ادبیات رخشوخانه است دوست عزیز. روی همین اینترنت سرچ بزنید منابع زیادی خواهید یافت. احتمالا به دلیل وجود آب زیاد در کازرون آن جا مرکز رختشویی بوده است. به من ربطی ندارد باید یقه مرحوم قباد پادشاه ساسانی سازنده کازرون را بگیرید و قبل از آن مرحومین شواپیر یا فارسی آن شاپورها
زنده باشید
یک شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
0
0
جناب دکتر خطا از جاهل تا خطای عالم زمین تا آسمان متفاوت است عالم بی عمل کور مشعله دار است کسی که نفع وضرر خود را تمیز نمی دهد چگونه می تواند ازحقوق مردم یک شهرستان دفاع کند یک کسی که درامور سیاسی کشوراست باید آنقدر هوشیاری داشته باشدوبدانند که کلمه کلمه اونیز رصد می شود و بداندکه مردم شهری که او نماینده آن است به او اعتماد کردن وخیانت درامانت حساب آدم رابه کرام الکاتبین می رساند وآنچه شماازقدمت شهر کارزون گفتید جواب کسانی رادادید که تاریخ را بدفهمیده اندوآنچه درمورد دیگر سلحشوران خطه جنوب گفتید باعث ضعف یکی بردیگری نمی شود که همه مکمل همدیگر هستند.پس سخن اینجاست که شهری با داشتن یک دریاچه خشک شده تونل نیمه کاره بی سرانجام شرکت سزامیک تعطیل تعدی وکشتاروسربریدن همشهریان توسط مهاجرین و وجودانها درحالیکه چنین جو بیکاری برکشور حاکم است وبیکاری کارگران بومی وهزاران درد دل دیگری آقای نماینده کازرون چطور به فکر جدایی افتاده در حالیکه اینقدر کار عقب مانده درشهرستان است فکر نکنید با جدایی چنارشاهیجان مشکلات حل می شود که شاعر می گوید
خانه از پای بست ویران است
خواجه دربند نقش ایوان است
باتقدیم احترام یک دیپلمه اقتصاد سال64.ع.د
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
سلام دوست عزیز
سخنان شما بسیار قابل تامل است
پاینده باشید
حسین خرسند
|
Germany
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
0
1
اگر منظور دولتهای عربی خلیج هم باشد باز نیز جعل نام خلیج فارس صورت گرفته چون نام این آبراه خلیج نیست نامش خلیج فارس است.دوستان لطفا در جهت تطهیر احمدی نژاد نباشند که وی با هیچ مطهراتی طاهر و پاک نخواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
1
0
بهتر بود به اصالت بختیاری و همتبار بودن فرمانده بزرگ آن نبرد جانبازانه ناصرالدیوان لردگانی با بخش عمده‌ای از مردم چنارشاهیجان و سایر بخش ها و شجاع نظام اصالتا کرمانی و زاده روستای قلعه سید و حیدرخان کمارجی در کنار رئیس علی دلواری اصالتا لر هم اشاره‌ای می‌شد.
من تا حالا نمیدونستم ناصر دیوان لر بختیاری بوده که همشهریان خوب کازرونی بش افتخار می کنن.
البته اگه به عکساش هم نگاه دقیقتری بندازیم معلومه که تیپ و قیافه ش کلا لر هست.
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
دوست عزیز هر کسی در هر جا متولد شد اهل همانجا است. منظور من اصالت فرد بود وگرنه در آن زمان دیگر ناصرالدیوان کازرونی به حساب می آمد. همچنین یاران او هم از همه منطقه بخصوص شهر کازرون بودند. تنها جهت یادآوری یک مورد تاریخی من عرض کردم نه اینکه مورد مجادله قرار گیرد. بارها عرض کرده ام به فرض شهرستان شدن هر یک از بخش ها باز هم مردم کنونی شهرستان از یک پیکر و قوم خویش هستند. ما باید همیشه بر همبستگی تاکید کنیم نه تفرقه. این نوشته تها در پاسخ به یک نوشته بود و بس!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
1
1
به عنوان یک کازرونی هر چند با مقاله جناب فرشته حکمت موافق نبودم اما این مقاله رو توهین به کازرون میدونم و از جناب دکتر دشمن زیاری عزیز که همیشه ایشون رو کازرونی و کازرون دوست میدونستم اصلا انتظار چنین مواضعی نداشتم.
جناب دکتر عزیز اگر شما معتقد به قانون باشید حتما میدانید که حداقل جمعیت لازم برای شهرستان شدن در مناطق پرتراکم 120 هزار نفر میباشد و شهرستان پیشنهادی دقیقا نصف این جمعیت را داراست. علاوه بر آن دو دهستان انارستان و دشت برم که جمعیتی نزدیک به 15 هزار نفر دارند به شدت مخالف پیوستن به شهرستان جدید هستند. امیدواریم منصفانه تر به قضیه نگاه کنید
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
دوست ناشناس من
کجای این نوشته در خصوص تقسیمات شهری و استانی و روستایی بود. یک نوشته ای آمد احساس شد که ممکن است بر اثر برداشت منفی تفرقه ایجاد کنم من هم یک صفحه نقد نوشتم. کجای این موضوع خلاف واقع است یا خدای ناکرده جسارت به مردم کازرون و یا کازرون. فرمودند کوچنازرون من هم با شیوه خودشان و البته با مستندات تاریخی بدون اینکه خودم هم این را قبول داشته باشم عرض کردم با توجه به نوع برخورد ایشان پس می توان گفت: گازرپور... من همیشه به همه مردم شهرستان ارادت ویژه داشته و همواره خودم را ارادتمند همه می دانسته ام برایم هم شهری و روستایی فرقی نمی کند.
در خصوص جمعیت بعید می دانم عامل اصلی باشد زیرا در شهرستانی مثل کلارآباد کل جمعیت به 50 هزار نفر نمی رسد. و همچنین بسیاری از شهرستانهای جدید هم جکعیتی زیر 120 هزار نفر دارند. در ضمن نه من وکیل مردم هستم و نه شما لذا ما نمی توانیم در مورد نظر مردم بدون انجام تحقیق اظهار نظر کنیم. هر چند خود من با توجه به اینکه انارستان زادگاهم می باشد به عرض می رسانم خیر اکثریت فقط به دنیبا بخش هستند نه اینکه هوادار بودن با کازرون و یا چنارشاهیجان باشند. برخی از مردم این دهستان با توجه به قرابت فرهنگی خواهان پیوستن به چنارشاهیجان می باشند و برخی هم با عنایت به منافع خود در کازرون این طرف را می پسندند. اما اگر هر یک قول بخش به اینها بدهد بدون شک اکثریت به آن سمت گرایش خواهند یافت. ارادتمند همه مردم منطقه هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
2
1
جناب اقای دشمن زیاری با سلام ،هیچ وقت فراموش نمی کنم 5 سال پیش شهر کازرون بودید و به ما میگفتید مردم منطقه چنارشاهیجان تهدیدم کرده اند بعلت حمایت از دکتر محمد صادقی اگرمنطقه بروم کتکم میزنند حالا دایه دلسوز تر از مادر شدید.ضمنا پنج نفر از طایفه افشارهای کازرون در جنگ استعمار انگلیس شهید شدند فکر میکنم پیش خودت میگی افشارها هم از خراسان 400 سال پیش امدند کازرون و کازرونی نیستند و بخش زیاد زمینهای چنارشاهیجان که وقف نمودند(اسناد در حوزه علمیه کازرون است) غصب کرده بودند حالا دیگه ناصر دیوان کازرونی نیست شماها اون موقع کجا بودید،یادت رفته دبیرستان در کازرون درس میخونی و سواد یاد گرفتی ،خیلی انسان ....
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
شما بفرمایید مالیات که ندارد. گناه هم که نمی کنید!؟ اکثر مردم کازرون من را به صراحت لهجه و رک گویی می شناسند. اگر چنین موردی بود قطعا تایید می کردم. کارد کارد که دسه خوشه نیبره هالو جونی!؟. مطمئن باشید بچه های چنارشاهیجان بیشتر از این حرف شما خندشون می گیره عزیزم!.
نه دوست عزیز، حتما اشتباه شنیده اید. کس دیکه ای بوده. روز اولی که جناب دکتر محمد صادقی در میدان چنارشاهیجان سخنرانی داشتند در ابتدا کمی تنش ایجاد شد. یکی از نمایندگان شورای کنونی کازرون هم که زیر پای من را گرفتند تا بالای پاترول برم شاهد هستند. اتفاقا بعد از اینکه من بالای پاترول رفتم حتی از بلندگوها درخواست آرامش شد و با لطف و محبت عنوان شد که دشمن زیاری از خودمان است و جو آرام شد.
چنارشاهیجان زادگاه من است عزیز دلم. بدانید چند محله چنارشاهیجان هم تبار من از ایل دشمن زاری هستند و بقیه هم فامیل. هرگز غیر محبت از آنها ندیده ام. چه آن سال و چه تا کنون و همیشه. در مورد افشارها نمی دانم. در مطلب پاسخ داده شده هم چیزی در باره اش نبود که من بخواهم اشاره کنم. در مورد ناصرالدیوان کازرونی بهترین سند نوشته دوست عزیزم جناب مهندس بحرانی مدیر کازرون نما روی همین سایت است.
موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
2
1
بختیاری اسمش بختیاریه
لر هم اسمش لره
کمی مطالعه بکنی بد نیست
شجاع نظام هم مصلی هست نه قلعه سید
البته خیلی از مردم روستای قلعه سید اصالتا مصلی هستن که در گذشت زمان بخاطر نزدیک بودن به زمین های کشاورزی به اونجا رفتن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
بختیاری یکی از شاخه های لر به حساب می آید دوست من. شجاع نظام متولد قلعه سید است و اصالت کازرونی ایشان پس از مهاجرت نیاکان کرمانی و بزرگوارشان از قلعه سید گرفته می شود. در محله مصلی و خیابان شهدا (کوچه خدابیامرز که مرحوم حاج لطف الله بقالی سرش داشت و کبابی و آشی و نانوایی هم تو خیابون سر کوچه) منزل این بزرگ مرد بود که شما تشریف می بردید زیر علم مرحومه خانم نظری مادر همسر مرحوم اسماعیل خان شجاعی روزهای عاشورا سینه می زدید. افتخار به فامیلی این خاندان بزرگ را هم داریم. بله افرادی مثل مرحوم کربلایی حبیب و مشهدی علی دهقان اصالتا محله مصلایی هستند که رفته اند قلعه سید و بعد به کازرون باز گشته اند. شاهد غیب نمی خواد کاکام از امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام خرسند خاله زاده عزیز ما بپرسید که قلعه سیدی هستند و فامیل شجاع نظام و ...
سیل کو کاکام مو به نظروم کازرونی تر اه تو بوهوم!
ای باز خواستی بگو بچه کی هستی تا تمام نیاکان بزرگوارتون رو براتون نام ببرم
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
2
2
دست مریزاد جناب دشمن زیاری، کاملن منطقی نوشتید. ای کاش یه مقاله نیز در خصوص قدمت کازرون و مقایسه اون با قدمت شهرهای دیگر در همین استان فارس، مثل داراب و فیروزآباد و مرودشت و...، مینوشتید تا کمی از حس غرور کاذب برخی از همشهریان عزیز من کاسته بشه و با تکیه بر قدمت تاریخی شهرستان، احساس برتری نسبت به دیگران نداشته باشند. که این احساس برتری، همون نژاد پرستی ای هست که در دنیا مثل یه فحش میمونه و همه سعی در براءت از اون دارند. افتخارات شهرستان کازرون متعلق به همه ی بخش های شهرستان هست و متعلق به شهر یا روستایی خاص نیست.
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
با تشکر از شما دوست فرهیخته و بسیار با درک:
فیروزآباد به گواهی تاریخ یکی از شهرهای مهم و باستانی اقلیم پارس بوده که در دوران امپراطوری هخامنشی تا غلبه اسکندر مقدونی از مناطق آباد و مهم بوده و بعد از تسلط اسکندر و جانشینان او به صورت مرکز مقاومت علیه حکمرانان یونانی درآمده و سالهای متمادی پناهگاه آزادمردان و میهن پرستان و عناصر استقلال طلبانی بوده که نمی‌خواستند از بیگانه اطاعت کنند.
شهری که امروزه فیروزآباد نامیده می‌شود در گذشته "گور" نام داشته که بر اساس منابع تاریخی معتبر، شهر گور یا جور یا اردشیر خره را اردشیر بابکان ساخت و آن را تختگاه خود قرار داد. پس از مرگ اردشیر به سال ۲۴۱ میلادی، الگوی ساختمانی این شهر که دایره‌ای شکل بوده مورد تقلید فراوان واقع شد و تا سده‌های میانه، نزدیک به 400 شهر بدین صورت ساخته شد.
ابن بلخی که یک هزار سال قبل "فارسنامه" را تالیف کرده است در این خصوص نوشته: "فیروزآباد که قدیم آن را گور می‌نامیدند به روزگار کیانیان شهر بزرگی بوده و حصاری عظیم داشت. اسکندر ذوالقرنین چون به پارس حمله کرد چندان که کوشید نتوانست به حصار شهر گور رخنه کند لذا جهت رودی را که از سر کوه می آمد، به طرف شهر برگرداند و در شهر جاری ساخت تا آنکه تمام شهر گور در آب غرق شد.
فیروزآباد نسبت به زمین‌های اطرافش در گودی واقع شده‌است لذا با آب رودخانه‌ای که اسکندر درشهر جاری ساخت، این شهر به یک دریاچه تبدیل شد و این دریاچه قرن‌ها باقی بود تا این که اردشیر با تمهیداتی آب دریاچه را تخلیه کرد و شهر جدیدی به جای شهر گور بنا نهاد و نام آن ا "اردشیرخوره" نامید.
فیروزآباد مانند بسیاری از شهرستانهای فارس جذابیتهای فراوانی برای گردشگران دارد مانند کاخ اردشیر، شهر گور، قلعه دختر که مسافران را برای چند روز مهمان خود کند.

خودتان ببینید که فیروزآباد هم شهری باستانی و دارای سابقه هزاران ساله است...
در مورد مرودشت یا شهر اسطخر نیازی به گفتن نیست. همانکه تخت جمشید در کنار این شهر قرار دارد دیگر لزومی برای توضیح بیشتر نمی بینم.
دوست ناشناس:
شما به نکات تحلیلی بسیار عمیق هر چند کوتاه اشاره فرمودید.
در این نوشته فقط خواستم دقیقا همین تلنگر را بزنم.
دوستان خوب من، همشهریان عزیز نباید یکدیگر را تحقیر کرد. اگر قرار باشد مطلبی در کوچک شماری دیگران نوشته شود ممکن است دست بالای دست بسیار باشد. پس حرمت ها را حفظ کنید. من همراه نمایند محترم کنونی در انتخابات گذشته نبودم. همه می دانند اما امروز ایشان نماینده شهر ما هستند پس باید به این بزرگوار احترام گذاشت. هر کسی ممکن است اشتباه بکند اما ما باید واقعیت را همان گونه که هست انعکاس دهیم و نه با سر و شکل دادن موضوع آنگونه که خود می پسندیم. همین مورد شهرستان شدن بخش ها را خود من به گواه وبلاگ آفتاب کازرون 12 سال قبل مطرح کردم. الان برابر خواست موکلین این نماینده محترم موضوع را باز کرده است. اگر استدلالی دارید درست و منطقی و با منابع و ماخذ بفرمایید و بدور از هر گونه جسارتی که فردای روز بتوانیم تو روی هم نگاه کنیم.
ممنونم از شما دوست عزیز
baladeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
1
1
یه نگاه به پاسارگاد بنداز ببین چقد جمعیت داره ٣٠٠٠٠ هزار نفر رستم ۴٠٠٠٠ هزار نفر ده تا از شهرستانای فارس جمعیت فعلیشون ۴٠٠٠٠ نفره بحث جمعیت برای طولانی کردن مسیر تقسیمات کشوریه و الا تاثیر چندانی نداشته
اخه بنده خدا فراشبند سال ٩۵ جمعیتش ۴۵٠٠٠ نفر بوده وسال ٨٢ شهرستان شده یعنی همون سالی که باقری نژاد پیگیر شهرستان کردن بالاده بود و جمعیت فراشبند و بخش بالاده یه اندازه بود یعنی ٣٩۵٠٠ نفر که خیلی از کاراش هم شده بود ولی با اومدن محمدصادقی در اواخر سال ٨٢ ورق برگشت جلو شهرستان شدن بالاده رو گرفت به هوای اینکه خشت رو از کازرون کنه در صورتی که خشت بخش نبود و جزیی از کنارتخته بود و جمعیت و وسعتش هم در حد و اندازه بالاده نبود و نه خشت شد و نه بالاده ,, در عوض فراشبند و قیروکارزین همزمان سال ٨٢ از فیروزاباد جدا و هر کدوم شهرستان شدند و اقای قشقایی نماینده خود فیروزاباد و با رضایت کامل و آینده نگری اینکار رو کرد و مایه پیشرفت بیشتر فیروزاباد شد و هم فراشبند و قیروکارزین
در عوض با اومدن محمدصادقی پسرفت بالاده شروع شد شهرستان که نشد هیچ رشد جمعیت که نداشت هیچ اداره جات مستقل و یا نمایندگی بهش که نداد هیچ جمعیتش هم حالا شده ٣۶٠٠٠ نفر یعنی چیزی حدود ١۵٠٠٠ نفر فرار جمعیتی داشته
اگه همون زمان محمدصادقی کارشکنی نمیکرد و بالاده جدا شده بود تو دوره خودش هم خشت و کنارتخته رو جدا میکرد حالا هم رضازاده کوهچنار رو جدا میکرد تو این ١۵ سال هم, هم کازرون یه نفس راحت میکشد با توجه به افزایش درامد نفتی در زمان احمدی نژاد و سفرهای استانی و شهرستانی همه بخش های شهرستان شده کازرون بودجه جدا میگرفتن و هم بخش های جدا شده در اون زمان یه نفس راحت میکشیدن با بودجه جداگانه و کوهچنار رو هم در این دوره کم پولی جدا میکردن که به این قسمت هم بودجه جداگانه تعلق بگیره و بودجه کازرون صرفا فقط صرف بخش مرکزی بشه و مطمین باشید اگه این طرح اجرایی شده بود مشکلات منطقه جنوب غرب فارس که شامل شهرستان بزرگ فعلی کازرون و ممسنی و رستم میشه بیشترش حل شده بود و حالا نه شما و نه ما درگیر تونل بناف و کمربندی و سد و راه و نفت و پتروشیمی نبودیم و دنبال کارای مهمتر اقتصادی و شهرسازی مدرن شهرها بودیم نه اینکه خود شهر کازرون هنوز یه شهربازی یه پارک کوهستانی درست و درمون نداره چه برسه بخش هاش یا اینکه خود شهر کازرون کوچه هاش هنوز اسفالت نیست و شهرداریش از بدهکارترین شهرهاست حالا چه انتظاری از باقی شهرها بهتر بگیم روستاها باید داشت چون با شش تا فرماندار داشتن خیلی بیشتر از اینا میشد کار کرد نه با دوتا فرماندار
کازرون مثل یه خانواده شش نفره هست که الان بچه هاش بزرگ شدن و وقت ازدواج و جداییشون هست هرچه بیشتر طول بکشه این پدره پیرتر از کار افتاده تر میشه نه خودش میتونه پا بگیره و بلند شه نه بچه هاش سروسامان میگیرن که بتونن رو پاهاشون وایسن و برعکس بچه هم به مخالفت با پدرش متمایل میشه و اختلافات بیهوده و در نهایت به کینه و دشمنی تبدیل میشه
محمدرضا پولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
2
4
بعداز مدتی ها سری به این سایت زدم وبا خواندن مطالب آن ...
نویسنده عزیز چرا دوست دارن که جنگ حیدری -نعمتی را آغاز کنند؟
هدف از نوشتن این مطلب فقط یادآوری این نکته است که کازرون یه روزی (قرنها) پیش روستا بوده وحالا هم باید دوباره به روستا تبدیلش کنند.
دوست عزیز اصالت ناصر لشگر هرکجایی که باشد یا شجاع نظام یا دیگران چه دخلی به ما کازرونی ها دارد؟ چرا با پیش کشیدن این حرفها قصد کوچک کردن مردم و افتخارات کازرونی ها دارید؟
شما روستاهایی عزیز هستید که جنگ شهری - دهاتی علم میکنید وگرنه فرهنگ و اصالت کازرونی ها نجیب تر از این حرفهاست.
ودر آخر کازرون همیشه نردبان ترقی بوده وقتی جای لازم باشد که از فرهنگ و اصالت صحبت شود همه خودرا کازرونی مینماند و هرجا پای منافع و چسبیدن به کرسی و صندلی باشد کازرونی بد ومنفر میشود.
کازرون عزیز پایدار وجاوید وبدخواهانش همیشه در حرص و آز پست ومقام
حسین خرسند
|
Germany
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
1
2
بنده از پدر و مادر فامیل نزدیک مرحوم شجاع نظام هستم و کاملا سخنان دکتر دشمن زیاری را تایید می کنم که مرحوم شجاع نظام همانند جد مادری بنده اصالتی کرمانی دارد و متولد قلعه سید است و بزرگ شده محل مصلی و مدفون در امامزاده سید جمال الدین در بازارچه خیابان شریعتی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
شما چي رو تاييد نميكني.
شما به طور كلي مريد حاج اسفندياري
خب البته آقاي دشمن هم يكي مثل شما.
پسر خاله كه هستين.
اصلاح طلبيتون هم كه شبيه هم هست.
دكتر هم كه هستين.
Hossein Khorsand
| Germany |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
man faghat mozu shojanezam ra taid kardam.dar zemn eftekhar mikonam eslahtalab va morid dr DOSHMANZIYARI hastam.bebekhshid funk Farsi labtabam kar nemikard
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
دوست ناشناس
جناب دکتر حسین خرسند خودشان منبغ فیض هستند و ما در برابر این خاله زاده عزیز شاگردی بیش نیستیم. ایشان هرگز غیر از حق حتی در برابر نزدیکترین خود سخنی نگفته اند. اگر بحث مرید و مراد باشد جدای از فاصله سنی ما مرید دکتر خرسند هستیم.
با تشکر از شما عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
0
0
خود امام جمعه گفتن که در تماس با استاندار ایشون فرمودن که ۵ تا بخش رو به وزارت کشور برای شهرستان شدن معرفی کردن که کوهچنار یکیشه
یکی دیگه ش زرقان شیراز در بیست کیلومتری شیراز هست که جمعیتش ۵۵ هزار نفره بقیه ش هم بیضا سپیدان در بیست کیلومتری شیراز ٣٩ هزارنفر , میمند فیروزاباد ٢۵ هزارنفر , اباده طشک یا بختگان نیریز ٣۵ هزارنفر , جویم و اوز لارستان هر کدوم ۴٢ هزارنفر , خفر جهرم ۴۵ هزار نفر
از این هشت تا شهر پنج تاش رو فرستادن مونده اون سه تا بخش آخری چون جز فرمانداری ویژه لار و جهرم هستن دیگه شهرستان نمیشن چون فرمانداری ویژه رو به جایی میدن که دیگه بخش هاش نتونه جدا بشه وگرنه جمعیت شهرستانش از اینی هم که هست کمتر میشه دیگه فرمانداری ویژه شاملش نمیشه و ویژه بودن رو باید ازشون پس بگیرن که دیگه جز محالات محسوب میشه پس بخش هاش تا ابد حق ارتقاء نخواهند داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
3
2
درود بر جناب اقای دکتر دشمن زیاری
بی شک حق به حقدار خواهد رسید واقعا مایه تاسف است عده ای از مردم کازرون خود را بالاتر از قانون می بینند و همه چیز را برای خود می خواهند متاسفانه این نگاه در خصوص بخشها از قبلبوده و ادامه هم خواهد داشت !!!!!!!!!
دشمن زیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
1
2
برخی از دوستان ظاهرا فقط در پی مطرح کردن خود هستند.
سعی کنید هر دو نوشته را بخوانید ببینید کدام اول نوشته شده و کدام پاسخ است. بعدا قضاوت بفرمایید که چه کسی می خواهد به حیدری و نعمتی و دهاتی و شهری دامن بزند.
هدف این نوشته جلوگیری از تفرقه احتمالی است که ناخودآگاه و بدون غرض ممکن است از مطلب کوچنازرون استنباط و برداشت شود.
موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
2
3
چرا اقای دشمن زیاری که متولد روستای برج سوخته است خودش رو چنارشاهیجانی میدونه ؟مگه برج سوخته چیشه ،مردم طایفه ... هم در کازرون هستند،شغلشون معمولا نوازندگی ساز و مطرب می باشند و شنیدم توسط ناصر دیوان به کازرون امدند ،بازم به خاک کازرون که همه کسانی که به جایی میرسند مدیون این دیارند مانند اقای دکتر دشمن زیاری که در دبیرستان شاکر سابق درس می خوند و تمام کسانی که امروز حرفی برای گفتن دارند و یا در کازرون به خاک سپرده شده اند .چشمها را باید شست .......
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
سلام دوست عزیز
شما که هنوز نه از وضعیت جغرافیایی شهرستان خودتان خبر دارید و نه همشهری خود را می شناسید، چگونه دست به کیبورد می برید و با قاطعیت تمام می نویسید و قضاوت می کنید!؟.
بدون هر گونه احساس غروری؛ من فرزند حاجی خان، از طرف جد پدری نواده محمد رضا خان دشمن زیاری ایلخان مبارز فارس قبل از صولت الدوله قشقایی و نوه عضدالدوله دیلمی، فرزند فناخسرو، فرزند بویه از شاهزادگان ساسانی هستم که در زمان قاجاریه حدم محمد رضا خان به دلیل ایستادگی در برابر ستم قجرها به مردم فارس، به دار آویخته و به شهادت رسید. از طرف مادری (جد پدرم) نوه هشتم دختری کریم خان زند هستم که امیدوارم وکیل الرعایا را حداقل بشناسید!. مادرم فرزند غلامعلی جوکار انارستانی و نوه مشهدی جمال خان خواهرزاده سردار اسعد بختیاری (صمصام السلطنه) از فرماندهان جنبش مشروطیت بوده است.
با افتخار زادگاهم برج سوخته علیا است. جایی که هنوز تصورش هم برایتان دشوار است. به گواه فرهیختگان آشنا به شاپور نسبت تحصیلات این روستا به جمعیت می تواند حتی بالاتر از تهران باشد. روستایی که عمدتا خانزاده و اولاد محمد رضا خان دشمن زیاری هستند. این روستا حزو دهستان انارستان در بخش چنار شاهیجان است.
برای اطلاع شما مالک بخش عمده‌ای از چنار شاهیجان اجداد من بودند که آخرین آن مرحوم مظفر خان ایلامی دشمن زیاری عموزاده پدرم بود. هنوز هم اکثر ساکنین محله های بنارمورد، کوه پیرایه، مظفرآباد و قندیل، و همچنین برخی از بزرگواران اولاد میرزالی چنارشاهیجان از ایل و تبار و فامیل های ما هستند.
افتخار می کنم که تا کلاس ششم ابتدایی در دبستان ایزدی روستای انارستان درس خواندم، کلاس هفتم و هشتم دبیرستان ابواسحاق و کلاس نهم دبیرستان شاکر بودم. دیپلم اقتصاد را از دبیرستان سعادت بوشهر و دیپلم فنی را از شرکت ریتیان آمریکا گرفتم. ضمن احترام و افتخار به همه مردم کازرون و پاسداشت همان 3 سال حضور در این شهر، و داشتن استمرار کامل در ارتباط با مردم بزرگ آن، از سال 1353 حسب شغلی تهران بوده ام و 10 سال بین آن هم بوشهر. ضمن اینکه هرگز از شهر و دیارم کازرون دور نبوده و هماره ارتباط داشته ام.
اینها را جهت تنویر ذهن شما عرض کردم که بار دیگر اول تحقیق کنید و بعدا دست به قلم ببرید.
ضمنا بزرگواران هنرمندی که جهت آرامش روح امثال شما و به قول خودتان و متاسفانه با تحقیر نابخردانه مطربی و نوازندگی می کنند اهل دشمن زیاری بوده و همراه با پدر بزرگ من مرحوم حبیب ال.. خان به این دیار کوچیده و همیشه مورد احترام و تفقد خانواده ما و مردم شریف کازرون هم بوده‌اند. خانواده‌هایی که شهید داده‌اند و هم اکنون هم همراه با هنر خود فرزندان بزرگوار بسیاری مانند سرهنگ پاسدار خسروانی را برای حفاظت از جان شماها و ما تحویل جامعه داده اند.
ما به برج سوخته ای، شاپوری، چنارشاهیجانی و کازرونی بودن خود افتخار می کنیم.
موفق باشید، جستجوگر و آرام با تحمل و تامل بیشتر
زهرامحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
4
2
متن آقای دشمن زیاری کاملا منطقی بود و بدون هیچ بی احترامی به هر گروه خاصی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲
0
0
دربحث الدول الخلیج العربیة ،دوستان زحمت یک مقدار ادبیات عربی را بکشند ،بد نیست....۲ تبادر کلمه خلیج به خلیج فارس۳ آقای خرسند با پرچم آلمان ،کسی در پی تطهیر احمدی نژاد نیست...او هم معصون نبود...همان طوری که ما و شما معصوم نیستیم....با پیشرفت هم مخالف نیستیم
مرتضی اسلامپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
0
1
جناب آقای دکتر دشمن زیاری عزیز از بزرگان این منطقه هستن چه در تهران نام این شهر را با غرور و با افتخار می آورند لذا قدر آدمهایی که دوستتان دارند را ؛ بیشتر از چیزهایی که دوستشان دارید بدانید ممنون جناب دشمن زیاری عزیز
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
سلام جناب اسلامپور عزیز
تشکر از محبت شما
ما غیر از آنچه رواست انجام نداده ایم
شما هم بسیار بزرگوار هستید
حسین خرسند
|
Germany
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
0
1
آقای عزیز ناشناس
عربها در بسیاری از مکالمات خود از کلمه خلیج استفاده می کنند که این جعل نام واقعی خلیج فارس است.ما دهها خلیج در دنیا داریم وگفتن کلمه خلیج به تنهایی بسیار احمقانه است چون معلوم نیست منظور خلیج بنگال است یا خلیج مکزیک یا خلیج همیشه فارس و احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور ایران در جلسه ای شرکت کرد که در بالای سرش نوشته شده بود دول الخلیج العربی یعنی دولتهای عربی خلیج در حالی که نام خلیج به تنهایی مجعول است و باید نوشته می شد دولتهای عربی خلیج فارس.البته این هم خیانتی بود مانند هزاران خیانت دیگر احمدی نژاد و ایشان نه تنهاباید تطهیر شود بلکه باید به جرم هزاران خیانت مالی و مدیریتی محاکمه و مجازات شود اما افسوس در سرزمین اسلامی من احمدی نژاد با این همه خیانت همچنان بدون محاکمه می تازد و می غرد و یاران واقعی انقلاب یا محصورند و یا ممنوع التصویر.
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
سلام
ممنون جناب دکتر خرسند عزیز
شاکر
|
France
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
0
0
چقدر حوصله داری و یا بیکاری دکتر دشمن زیاری.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
آقای شاکر یعنی همه اینایی که مینویسن کار دارن و حوصله ولی فقط دکتر دشمن زیاری بیکاره؟
یعنی هر کسی دلش رخواست هر حرفی و توهینی بکنه ولی بقیه حق جواب دادن ندارن
عجب منطقی شماها دارین
ما به دکتر دشمن زیاری که مقابل توهین به مردم مینویسه افتخار میکنیم
خود شما که کار دارین
کازرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
0
0
ضمن عرض سلام و ادب
کمتر اتفاق می افتد که در فضای مجازی با کسانی بحث و مجادله کرد که اهل منطق و درک و دانش باشند. ولی این محاورات و نظرات که نویسنده یکی دکتر خرسند است و دیگری دکتر دشمن زیاری و بعدی برادر محقق و اهل قلم پولادی و دیگر دوستان با ادب و فهم و کمال نشان می دهد که خوانندگان هم مثل نویسندگان از گروه اهل مطالعه و فهم و درک باشند.
و اما بعد:
برادران و خواهران گرامی احمدی نژاد رفت تو بغل مامان چاوز یا مامان چاوز اومد تو بغل احمدی نژاد چه دردی از کازرون دوا میکنه. اگر راست میگید از یارانه انصراف بدید. همین احمدی نژاد اینقدر عرضه داشت که توی این جلسه دعوتش کردن و بیانیه داد و از حقوق ایران صحبت کرد. نرفت که زانو جلو شیخ بزنه. اگر هم بد بود مال بد بیخ ریش صاحبش خواستید انتخابش نکنید.
ضمناً از دوره شاه تا بعدها هی بگید خلیج فارس یا خلیج عربی. یکی بره کشته های حج رو از عربستان بیرون بیاره. یکی بره جلو بی احترامی نه به زوار بلکه به توریستهای ایران که به اون کشورها میرن بگیره
حالا خلیج فارس بشه خلیج عربی. مگه همه به استان پارس نمیگیم فارس؟ مگه همین الان به دریای پارس نمیگین دریای عمان؟ خب اسم دریای عمان یا دریای پارس چه نفعی یا ضرری برای ما داره؟ همین فردا به گوگل بگید به جای دریای عمان بنویسه دریای پارس. خب که چه بشه؟
آقای خرسند شما که در بلاد فرنگ تشریف دارید و ایشالله روزی ما بشه هم وطن شما بشیم بفرمایید چند نفر اونجا میدونند ایران کجاست و زبونش چیه؟ حالا یکی بگه ما عربیم یکی بگه ما فارس هستیم. مگه همین آلمان، انگلیسی ها بهش نمیگن ژرمن و خود آلمانی ها بهش میگن دُیچلند؟
مگه هلند نترلند نیست یا لهستان پولند نیست؟ مگه به من یکی بگه رضا و توشناسنامه بگن حسن موجودیت من فرق میکنه؟
حالا کازرون جزء بیشاپور بوده یا بیشاپور جزء کازرون بوده یا کازرون پایتخت و مرکز تصمیم گیری دنیا بوده، یا یکی بگه یزدگرد هم کازرونی بوده و همسر امام حسین هم کازرونی بوده. الان من وشما چه کاره ایم؟ پدر من یا شما مطرب بوده یا نوازنده یا هنرمند یا جنگجو و مبارز و شهید، الان من چه کاره ام به چه دردی برای جامعه خورده ام؟
گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟ جد من یا شما کرمانی بود یا بختیاری یا لر یا کازرونی چه دردی از دردهای فعلی من جوون دوا میکنه؟ شما که الان تهران نشستی یا شما که رفتی آلمان و هنوز دلت هوای کازرون میکنه اون روستایی هم که اومده کازرون دلش هوای محله اش میکنه چه عیبی داره؟
شما که دارید تهران یا آلمان یا سیستان بلوچستان زندگی میکنید تا حالا شده به خاطر غیربومی بودن از حق خودتون بگذرید و بگید من اجنبی هستم و حق با شما بومی هاست؟ دنیا داره به سمت حذف مرزها میره. موقع جنگ وقتی رزمنده ها توی جبهه بودن کی میگفت من فارسم یا لرم یا بلوچم. توی راهپیمایی اربعین کی میگه من عربم یا فارسم یا اروپایی یا افریقایی؟
اما در مورد شهرستان شدن بخشهای کازرون: بزار اصلا کوه چنار بشه کوهچنارزرون. کازرون هم بشه دهات کازرون. چنارشیجون هم بشه مرکز کازرون. من هم بشم دهاتی. خب برادر محترم همین الان تمام کازرونی ها از کازرون رفتن بیرون و تمام روستایی و دهاتی ها اومدن کازرون. دیگه کازرونی تو کازرون نیست بجز یه عده که علاقه و تعصب دارن و یا دستشون نرسیده برن بیرون. همین الان هم کازرون در واقع شهر نیست بلکه یه دهات بزرگه. این حرفهای روستایی و شهری کسایی میزنن که میخوان موج سواری کنن و رأی بیارن.
متأسفانه خیلی از ما فقط ایراد میگیریم و نقاط مثبت نمیبینیم. اوج آزادی فکر را در خانواده آقای خرسند ببینید: یک برادر در اوج اصلاح طلبی و برادر دیگر از بزرگان هیأت مؤتلفه. هرکسی براساس دیدگاه خود انتخاب میکند. خواهش میکنم به آزادی بیان احترام بگزارید. هر چه کازرون نداشته باشد همین آزادی بیان و تضارب آرا که در کازرون هست خیلی از شهرها ندارند.
مخلص کلام: آمریکا 300 ساله تشکیل شده و تاریخش به پای فارس ها و عرب ها نمیرسه ولی اونا کجا و ما کجا؟ کمی تعصب های نابجا را کنار بگزاریم. به فکر پیشرفت هم خودمان و هم اطرافیان باشیم.
من کازرونی ام اندازه کافی هم غیرت دارم. موافقم که تمام بخشهای کازرون از بالاده و خشت و کنارتخته و چنارشیجون بشن شهر. سیدحسین و شاپور هم بشه شهر. شهرستان کازرون فقط همین شهر کازرون بشه چه مشکلی ایجاد میکنه؟ شهر هرچه کوچکتر باشه مدیریتش راحت تر هست و بهتر میشه رسیدگی به مردمش کرد. بزار تعداد ادارات شهرهای اطراف زیاد بشه تا حداقل یه تعدادی سرکار برن و خرج رفت و آمد روستایی هم به شه برای رفتن به ادارات کمتر بشه. درآمد روستایی که بیشتر بشه خریدش ازمغازه های شهری هم بیشتر میشه.
بزار تمام بخش ها شهرستان بشن. نورآباد که از کازرون جدا شد چه ضرری به کازرون رسوند. هنوز نورآبادی ها به ما میگن همشهری.اگر تمام روستا ها و بخش ها بشن شهرستان به نفع کازرون هست. فقط باید مردم و نماینده و فرماندار و امام جمعه عرضه داشته باشن و بودجه از دولت بگیرن. دریاچه ارومیه داره احیا میشه دریاچه پریشان کی باید به دادش برسه. تونل محرم کی باید پیگیرش باشه؟ آسفالت خیابونای شهر کی باید سرو سامان بده؟ کی باید به داد بیمارستان کازرون برسه؟
فقط بزنیم تو سر همدیگه. یه سر به فسا و جهرم بزنید. اونا کجا هستن ما کجا؟
ببخشید طولانی شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
0
1
جناب دشمن زیاری از شخصیت بزرگواری مل حضرتعالی بعید بود که به نوشته های بی اساس بعضی ها پاسخ بدید ایشان سالهاست می نویسند ومطالبشون هم معلوم بوده چیه
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
سلام
بسیار تشکر می کنم از شما برادر عزیزم
ما ارادتمند همه مردم کازرون هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
سلام ودرود بر جناب دکتر دشمن زیاری عزیز من اصالتا از محله بنارمورد چنارشاهیجان کازرون هستم واقوام دشمن زیاری داریم والبته ترک زبان هستم وبه شما افتخار میکنم ودوست عزیزم رضا دشمن زیاری
پاسخ ها
دشمن زیاری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
سلام
از لطف شما بسیار سپاسگزارم
ایل قشقایی و دشمن زیاری در بخش عمده ای از تاریخ فارس همواره همسایه و هم پیمان بوده اند و دارای روابط خانوادگی و فامیلی بسیار نزدیک و در هم تنیده
پاینده باشید
الهه
|
Canada
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
0
0
امروز پنج شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه آقای استاندار فارس در مصلی نماز جمعه کازرون در بین سیل جمعیتی از کازرونی های با غیرت حضور پیدا کرد و اول از همه به طرح های نیمه تمام دو بیمارستان در کازرون و تونل محرم و چندین طرح عمرانی دیگر که جناب رضازاده خائن به هیچ کدام از اینها توجه نکرده بود اشاره کرد و خواستار اتمام این پروژه ها شد..و همچنین خواستار فرمانداری ویژه برای شهرستان کازرون شد ...ودر آخر فرمودند که طرح تقسیمات کشوری را برگشت دادند و اگر زمانی بخواهد این طرح صورت پذیرد باید با خاست مردم فهمیم کازرون انجام شود.....فقط روسیاهی به زغال ماند ...واقعا برای رضازاده متاسفیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۷/۰۴/۰۲
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۱۱.۲۷ km/h
رطوبت:۹%
۳۵°
كمينه: ۲۶°   بیشینه: ۳۶°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۶°
بیشینه:۲۶°
کازرون
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
اذان صبح
۰۴:۲۸:۱۰
طلوع افتاب
۰۶:۰۴:۰۵
اذان ظهر
۱۳:۰۶:۰۴
غروب آفتاب
۲۰:۰۶:۴۹
اذان مغرب
۲۰:۲۵:۰۲
پربازدید ها