پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۲۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
آخرین چشمه های کم رمق شاهپور بر اثر خشکسالی ها ، هر روز شاهد آب گیری کامیونهای حامل تانکر آب برای اماکن مختلف است که بجای توقف و پارک کردن بر جاده و خشکی مشرف بر چشمه و سپس آبگیری اصولی ، با کامیون سنگین وارد بستر رودخانه و چشمه ها میشوند و
آخرین چشمه های کم رمق شاهپور بر اثر خشکسالی ها ، هر روز شاهد آب گیری کامیونهای حامل تانکر آب برای اماکن مختلف است که بجای توقف و پارک کردن بر جاده و خشکی مشرف بر چشمه و سپس آبگیری اصولی ،  با کامیون سنگین وارد بستر رودخانه و چشمه ها میشوند و این فشارها در درازمدت ممکن است باعث بسته شدن روزنه ی چشمه ها شود و خدای ناکرده بر سر چشمه های تنگ چوگان  شاهپور نیز همان بلایی آید که بر « پریشان» آمد ..که بجای جولان قایق برسطح آبهای با عمق ۳ متری، شاهد کور شدن چشمه ها و حرکت چرخهای کامیونها بر خاک تفتیده آن هستیم.

شایسته است که اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و یا هر سازمانی که مسئول این قسمت است هر چه زودتر نظارت و برنامه ریزی دقیق تری برای برداشت آب از چشمه ها بیندیشند ، پیش از آنکه این آخرین بازمانده چشمه و آبهای کازرون نیز خشکیده و تبدیل به حسرت شود.
نویسنده: عبدالخالق صادقی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۳/۰۱/۲۴
اذان صبح
۰۵:۱۷:۱۷
طلوع افتاب
۰۶:۳۹:۳۳
اذان ظهر
۱۳:۰۴:۳۱
غروب آفتاب
۱۹:۲۸:۴۳
اذان مغرب
۱۹:۴۵:۰۲