پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۹۶۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مسئول بسیج دانشجویی فارس در کازرون:
مسئول بسیج دانشجویی فارس گفت: بسیج دانشجویی با همکاری دانشگاه‌های استان در حال راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی دانشجویی است که این مراکز با هدف تولید علم و کارآفرینی برای دانشجویان نقش آفرینی خواهد کرد.


مسئول بسیج دانشجویی فارس گفت: بسیج دانشجویی با همکاری دانشگاه‌های استان در حال راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی دانشجویی است که این مراکز با هدف تولید علم و کارآفرینی برای دانشجویان نقش آفرینی خواهد کرد.

به گزارش کازرون نما، نشست «فضای دانشگاهی پسا کرونا» با حضور روسا و معاونان دانشگاه‌های کازرون و مسئولان بسیج دانشجویی استان فارس در دانشگاه سلمان فارسی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، محمدرضا دالوند، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، با بررسی وضعیت اجرا و اثرات برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت: بایستی در برنامه ریزی فعالیت‌های فرهنگی با طرح و چشم انداز و تحلیل SWOT که با تحلیل نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدات انجام می‌شود، کار کنیم و خروجی اش یک کار تمیز و علمی و اثربخش خواهد بود.

علیرضا راستی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در ادامه با اشاره به عدم بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های دانشگاهی خاطر نشان کرد: متاسفانه در شهرستان کازرون به دلیل نبود یک بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های دانشگاهی و از طرفی عدم باور و اعتماد به ظرفیت‌های علمی بومی، شاهد عدم استفاده از ظرفیت اساتید و دانشجویان توانمند در عرصه‌های مختلف هستیم و این ضرورت احساس می‌شود که هم بانک اطلاعاتی تهیه شود و هم یک هم هم افزایی دانشگاهی در برنامه‌ها صورت پذیرد.

اعظم قنبریان، رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران کازرون با اشاره به وضعیت دانشگاه‌ها در ایام کرونا گفت: باید برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها هم خود را با وضعیت حاضر وفق دهیم و هم چشم اندازی برای دوران پسا کرونا داشته باشیم که فضای دانشجویی لطمه و آسیبی نبیند.

مریم ریحانی، معاون فرهنگی مرکز آموزش عالی زینب کبری (س) کازرون، با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری کارگاه‌های آموزشی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های موثر در فضای دانشگاهی که باید سرمایه گذاری بر روی آن انجام دهیم، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مباحث فرهنگی اجتماعی است و مستلزم این هست که به صورت مستمر برگزار شود و با توجه به عدم اعتبار مالی در مراکز آموزشی کوچک، ضرورت دارد دیگر مراکز با یکدیگر مشارکت و هم افزایی کنند.

علی‌محمد احمدی‌قراچه، رئیس دانشگاه پیام‌نور کازرون نیز در این نشست اظهار داشت: از شعار زدگی در کار‌های فرهنگی و مطالبه گری باید بپرهیزیم که خود بزرگترین آفت برای فضای دانشگاهی است.

در ادامه سعید یوسفی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، ضمن تقدیر از حضور روسا و معاونین دانشگاه‌های کازرون در این نشست صمیمی، به وضعیت بوجود آمده ناشی از کرونا اشاره کرد و افزود: متأسفانه در دوران کرونا به‌دلیل انقطاع زمانی بین نسلی، چالش انتقال تجربه کار در فضای دانشگاهی در تشکل‌ها بوجود می‌آید و این یک آسیب بزرگ و اساسی برای تشکل‌های دانشجویی است و بسیج دانشجویی با حمایت دانشگاه‌ها، برای رفع این مشکل آمادگی کامل دارد تا با تشکل‌های دانشجویی فعالیت‌های مشترک و تعاملات سازنده برقرار کند.

یوسفی به ضرورت نگاه مساله محور به ماموریت‌های تشکل‌های دانشجویی و بسیج دانشجویی اشاره کرد و افزود: بسیج دانشجویی از سال قبل با رویکرد مسأله‌محوری در عرصه‌های ماموریتی و جنبشی خود قدم برداشته و اتفاقات خوبی را رقم زده است.

مسئول بسیج دانشجویی فارس در پایان تاکید کرد: بسیج دانشجویی با همکاری دانشگاه‌ها در حال راه اندازی مراکز تحقیقاتی دانشجویی است که این مراکز با هدف تولید علم و به تبع آن تولید ثروت و کارآفرینی برای دانشجویان نقش آفرینی خواهد کرد.

در پایان محمدهادی صحرابان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کازرون ضمن تقدیر و تشکر از تعامل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کازرون گفت: در سال تحصیلی جاری روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی همکاری بسیار خوبی با این تشکل انقلابی داشته اند و جا دارد نسبت به دغدغه‌های روسای دانشگاه‌ها نشست‌های فصلی برگزار نماییم تا همگرایی و هم افزایی در فضای دانشگاه‌های کازرون برای انجام موثرتر برنامه‌ها را داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۱۲/۱۷
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۸ km/h
رطوبت:۵۶%
۱۴°
كمينه: ۷°   بیشینه: ۱۸°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۸°
بیشینه:۸°
کازرون
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
اذان صبح
۰۵:۰۳:۰۰
طلوع افتاب
۰۶:۲۲:۰۰
اذان ظهر
۱۲:۱۴:۵۰
غروب آفتاب
۱۸:۰۶:۵۳
اذان مغرب
۱۸:۲۲:۵۳
تازه‌هاي سايت
پربازدید ها