پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
با شیوع کرونا و مشکلات عدیده ای که امسال در نظام آموزشی شاهد آن بودیم ولی از منظری دیگر نظام آموزشی امسال شاهد تحولی بزرگ در طول تاریخ خود بود . تحولی که توانایی ها و خلاقیت های معلمان را آشکار نمود .  

کرونا به جامعه ثابت نمود که معلمان علی رغم تصورات منفی که نسبت به آنان در جامعه از طرف برخی از افراد وجود دارد ، قشری بسیار دلسوز و خلاق هستند که می توانند در سخت ترین شرایط و با کمترین امکانات وظیفه ی خود را به خوبی و چه بسا بهتر از قبل انجام دهند . 

در میان این قشر ، نقش و جایگاه آموزگاران ابتدایی و به خصوص آموزگار کلاس اول برجسته تر است . کلاس اول حکم سنگ بنای آموزش و یادگیری دارد و اگر این سنگ بنا کج نهاده شود دیوار آموزش تا ثریا کج خواهد رفت . 

کرونا به جامعه ثابت کرد که پیشرفته ترین فناوری ها هم نمی تواند جایگزین حضور گرم معلم در کلاس شود. که اساسا انسان به صرف انسان بودنش منحصر به فرد است.

خوشبختانه عملکرد و شواهد آموزگاران کلاس اول نشان می دهد که این آموزگاران به خوبی از عهده ی ایفای نقش بنیانی خود برآمده اند و با وجود زیر ساخت های ابتدایی و ناقص اجازه نداده اند خللی در امر آموزش ایجاد شود . 


در این میان اما نمی توان نقش مادران را نادیده گرفت که علیرغم ناآگاهی به روشهای تدریس، به دلیل دلسوزی و احساس مسئولیتشان، به یاری معلمان شتافتند که اگر تلاش و پشتکار آنها نبود حقیقتا از دست معلمان و امکانات ناقص فضای مجازی کاری ساخته نبود. 
علیرغم تبعیض ها و بی عدالتی ها و تصورات اشتباهی که در مورد توانایی های زنان وجود دارد، آنها ثابت کردند که قابلیت ها و شایستگی های بی نظیری در مدیریت بحران ها دارند و فقط آنها هستند که می توانند از عهده ی این مسئولیت خطیر برآیند . 

شاید کرونا با تمام نحسی اش ، زمینه را برای تحول فکری و تغییر زاویه دید افراد نسبت به جایگاه معلم و نقش زن عوض کند و در آینده بیشتر به نقش معلمان و زنان اهمیت دهیم .

بهنام محمدی ،معاون آموزشی دبستان مهدیه کازرون
۱۶/۹/۹۹
نویسنده: بهنام محمدی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای   
آخرين بروز رساني:-/۰۶/۰۲
وضعيت:
سرعت باد:
رطوبت:%
°
كمينه: °   بیشینه: °
فردا
وضعيت:
كمينه:°
بیشینه:°
کازرون
۱۴۰۰/۰۷/۰۶
اذان صبح
۰۴:۳۵:۲۷
طلوع افتاب
۰۵:۵۴:۴۰
اذان ظهر
۱۱:۵۴:۳۹
غروب آفتاب
۱۷:۵۳:۰۰
اذان مغرب
۱۸:۰۸:۵۶
تازه‌هاي سايت
پربازدید ها