پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴
کد خبر: ۱۸۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
نماینده مردم کازرون و کوه چنار؛
نماینده مردم کازرون و کوهچنار، که البته رئیس کمیسیون انرژی نیز هست، از مناقشه گازی ایران با ترکمنستان، روایت می کند.
به گزارش کازرون نما، «فریدون عباسی» درباره خبر محکومیت ایران به پرداخت 2 میلیون دلار به ترکمنستان در پی مناقشه گازی با این کشور، گفت: قرارداد ایران با ترکمنستان یک قرارداد عادی میان دو کشور همسایه است درواقع از آنجا که تامین گاز استان‌های شمالی با واردات گاز از ترکمنستان به صرفه‌تر است وزارت نفت به این کار اقدام کرد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت نفت در مقطعی بهای گاز وارداتی از ترکمنستان را با ارائه خدمات فنی و مهندسی پرداخت ‌کرد اما ترکمنستان پس از مدتی از دریافت خدمات و کالا امتناع کردند درحالی که تحریم‌های بانکی پرداخت‌های نقدی ما به ترکمنستان را مختل کرده است.

عباسی با بیان اینکه مطابق حکم داوری دادگاه سویس تاخیر ایران در پرداخت گازبهاء به ترکمنستان جریمه به دنبال داشته است، اضافه کرد: همچنین ترکمنستان از کیفیت خدمات و کالای دریافتی رضایت نداشته است لذا بخشی از این جریمه متوجه این مهم است.

این نماینده مجلس معتقد است پرداخت جریمه به ترکمنستان ضرر قابل توجهی را متوجه ایران نمی‌کند چراکه مانند این می‌ماند که ما وامی با درصد پایین از ترکمنستان گرفته‌ باشیم.  

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درخصوص دو الحاقیه به قرارداد گازی ایران با ترکمنستان به پیشنهاد وزیر نفت، گفت: الحاقیه وزیر نفت به قرارداد با ترکمنستان در پی اعتقاد به گشایش اقتصادی برجام بوده است اما اینگونه نشد، درواقع پشت این الحاقیه یک نظریه مبنی بر برداشته شدن تحریم‌ها وجود داشت و وزیر نفت نیز بر همان مبنا که گشایش بانکی خواهد شد و ارز وارد کشورمی‌شود تن به این الحاقیه داده با این وجود فکر می‌کنم ماجرای مناقشه گازی ایران و ترکمنستان نه تنها پاشنه آشیل نیست بلکه نمی‌توان آن را موضوع خاصی دانست و بیشتر به جنجال رسانه‌ای شبیه است.http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18857 :لینک این خبر جهت کپی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۰۵/۲۰
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۵ km/h
رطوبت:۲۵%
۳۰°
كمينه: ۲۷°   بیشینه: ۴۰°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۷°
بیشینه:۲۷°
کازرون
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اذان صبح
۰۵:۰۲:۰۲
طلوع افتاب
۰۶:۲۸:۴۲
اذان ظهر
۱۳:۰۹:۰۹
غروب آفتاب
۱۹:۴۸:۰۰
اذان مغرب
۲۰:۰۴:۵۲