پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۸۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
حمید رشیدی:
مدیر جهاد کشاورزی کازرون از کشت مستقیم برنج به روش آبیاری نواری برای نخستین بار در کازرون، خبر داد/ کشت مستقیم برنج به روشخشکه کاری به دلیل نیاز کم به آبیاری راهکاری موثر در مقابله با خشکسالی است/ در این روش کشت علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید پیش بینی می‌شود مصرف آب نیز حداقل تا ۷۰ درصد کاهش یابد.
به گزارش کازرون نما؛ حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، اظهار کرد: کشت مستقیم برنج به روشخشکه کاری به دلیل نیاز کم به آبیاری راهکاری موثر در مقابله با خشکسالی است.

او ادامه داد: در این روش کشت علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید پیش بینی می‌شود مصرف آب نیز حداقل تا ۷۰ درصد کاهش یابد.

رشیدی اضافه کرد: صرفه جویی در میزان آب مصرفی، کاهش میزان بذر، تهیه زمین با حداقل عملیات خاکورزی، کاهش زمان کشت به ۳۵-۴۰ دقیقه در هکتار و کشت با انواع کارنده‌ها (خطی کار‌ها و یا ردیف کارها) از جمله مزایای کشت مستقیم برنج به روش خشکه کاری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون افزود: طرح‌های تحقیقی ترویجی به عنوان یکی از روش‌های قابل اتکا، شیوه بسیار موثری است که می‌تواند ضمن کمک در دستیابی به اهداف طرح در عرصه، به بهبود مهارت‌های مخاطبان کمک شایانی بکند.

او بیان کرد: این طرح تحقیقی ترویجی با هدف تعیین حجم آب مصرفی در سطح یک هکتار با دستگاه خطی کار و میزان بذر مصرفی ۶۰ کیلو گرم در هکتار اجرا و با نصب کنتور حجمی میزان آب مصرفی مشخص می‌شود.
http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18750 :لینک این خبر جهت کپی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۰۴/۱۷
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۱۲ km/h
رطوبت:۱۰%
۳۶°
كمينه: ۲۶°   بیشینه: ۳۹°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۷°
بیشینه:۲۷°
کازرون
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
اذان صبح
۰۴:۳۵:۰۱
طلوع افتاب
۰۶:۰۹:۳۵
اذان ظهر
۱۳:۰۸:۵۷
غروب آفتاب
۲۰:۰۶:۵۵
اذان مغرب
۲۰:۲۴:۵۶
تازه‌هاي سايت
پربازدید ها