پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
نشریات:
نخستین شماره فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری از سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه، بر روی دکه‌های مطبوعاتی کشور عرضه شد.

به گزارش کازرون نما، این فصلنامه با رویکردی جامعه‌شناسانه به بررسی مسایل اجتماعی حوزه‌های محلی با محوریت شهرستان کازرون و دیگر حوزه‌های اجتماعی مشابه در سطح کشور خواهد پرداخت.

مدیرمسوول فصلنامه جامعه‌نگاری در خصوص انتشار شماره‌ی اول این فصلنامه خاطرنشان نمود: ما در این نشریه به دنبال گفتگو بین جامعه و جامعه‌شناس در فضای رسانه هستیم و در این میان بسترهایی مانند شهرستان کازرون و سایر شهرستان‌های استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلووبویراحمد، بنابه دلایل مختلف پژوهشی، برای ما دارای اهمیت بالای مطالعاتی و شکل‌گیری این گفتگو هستند.

نخستین شماره فصلنامه‌ی جامعه‌نگاری منتشر شد

محسن عباسپور در این خصوص افزود: رویکرد این فصلنامه، مردم‌‌مدار است که یکی از رویکردهای متأخر در حوزه‌ی جامعه‌شناسی محسوب می‌شود و تلاش می‌نماید زیست روزمره‌ی جامعه را با مطالعه‌های جامعه شناسانه مواجه نماید و در این فضا، گفتگوي بين جامعه و جامعه‌شناس را محقق کند. گفتگویی که البته می‌تواند توسط مخاطبان عمومی و یا کارشناسان و صاحب نظران سایر حوزه‌ها نیز به راحتی خوانده شود و زوایای تازه‌ای را در درک پدیده‌های اجتماعی به ویژه در رابطه با محیط‌های گوناگون اجتماعی در جنوب کشور برای آنها باز نماید.

وی همچنین در گفتگو با بیشاپور تصریح نمود: در تحریریه‌ی این نشریه، تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌های تخصصی اهالی اندیشه به ویژه در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلووبویراحمد، به مسئله‌مند نمودن زیست اجتماعی گروه‌های مختلف جامعه بپردازیم و با رویکردی انتقادی و مردم‌مدار نسبت به مسایل اجتماعی این حوزه‌ها در سطح کشور و در فضایی تازه، صدای جوامع محلی و شهرستان‌هایی مانند کازرون را در گفتمان رسانه‌ای کشور تقویت نماییم.

گفتنی است شماره گ‌ی اول این فصلنامه در ۱۶۰ صفحه و در قطع وزیری چاپ شده است و علاقمندان می‌توانند آن را از مراکز اصلی فروش مطبوعات در استانهای فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و تهران تهیه کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۸/۰۶/۲۵
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۵ km/h
رطوبت:۲۲%
۲۴°
كمينه: ۲۳°   بیشینه: ۳۸°
فردا
وضعيت:صاف
كمينه:۲۵°
بیشینه:۲۵°
کازرون
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
اذان صبح
۰۵:۲۸:۱۵
طلوع افتاب
۰۶:۴۸:۱۷
اذان ظهر
۱۲:۵۸:۵۱
غروب آفتاب
۱۹:۰۷:۴۷
اذان مغرب
۱۹:۲۳:۴۶