پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

به‌روز شده در: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
کد خبر: ۱۷۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
آيت الله العظمي مكارم شيرازي با اشاره به مشکلات اخیر شهرستان کازرون گفت: جمع زیادی از علمای این شهر به ما گفتند که مردم کازرون انسان هایی سالم، باهوش و مذهبی هستند اما متأسفانه براثر بی تدبیری برخی از مسؤولان مشکلاتی ایجاد شد یعنی می‌توانستند مشکلات را حل کنند چراکه خواسته های مردم قابل حل بود.

 آيت الله العظمي مكارم شيرازي با اشاره به مشکلات اخیر شهرستان کازرون گفت: جمع زیادی از علمای این شهر به ما گفتند که مردم کازرون انسان هایی سالم، باهوش و مذهبی هستند اما متأسفانه براثر بی تدبیری برخی از مسؤولان مشکلاتی ایجاد شد یعنی می‌توانستند مشکلات را حل کنند چراکه خواسته های مردم قابل حل بود.

 

آیت‌الله العظمی مکارم با بیان اینکه امروز ملت ما در برابر یک امتحان مهم تاریخی قرار دارد گفت: اگر دست به دست هم دهیم مانند گذشته می‌توانیم مشکلات را مانند گذشته پشت سر بگذاریم، نباید فراموش کرد که امروز آمریکا از هر زمانی منزوی‌تر است.

 امروز ملت ما در برابر یک امتحان مهم تاریخی قرار دارد

 

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله العظمي مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور با گرامیداشت روز سالگرد شهادت آیت الله بهشتی گفت: ما با آقای بهشتی هم مباحثه بودیم و ایشان انسانی بسیار باهوش و متدین و از نظر علمی و فقهی بسیار قوی بودند، مرحوم بهشتی سرمایه‌ای بود که از نظام اسلامی گرفتند.

ايشان در ادامه با اشاره به مشکلات جامعه افزود: مردم مرتب نامه می‌نویسند و تماس حضوری و غیر حضوری دارند و درخواست می‌کنند که مشکلات آن‌ها به دولت و مسؤولان منتقل شود، مشکل عمده مردم مشکل اقتصادی، تورم و افزایش قیمت‌ها است که می‌گویند گاهی در یک ساعت یا روز قیمت ها افزایش پیدا می کند.

حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي هزینه‌های خانواده و مسکن، هزینه‌های سرسام آور ازدواج، مشکل بیکاری جوانان و لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی را از جمله مطالبات مردم برشمردند و اظهار کرد: وقتی می‌بینیم که ۴ هزار اتومبیل بدون اجازه وارد می شود انسان وحشت می کند و معلوم می‌شود که مافیای اقتصادی بزرگی پشت این صحنه است و اگر با قاطعیت با آن‌ها برخورد شود کار به اینجا نمی رسد.

ايشان ادامه داد: مردم از عدم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی گله دارند، از دیگر مسائلی که مردم مطرح می‌کنند این است که چرا جلوی قاچاق گرفته نمی شود، جای تردید نیست که مشکلات اقتصادی مردم را در فشار قرار داده است و هیچ مشکلی بدون راه حل نیست.

معظم له با بیان این که مسؤولان باید راه حلی برای مشکلات پیدا کنند، ابراز کرد: اقشار ضعیف بسیار در فشار قرار گرفته‌اند، البته مقداری از مشکلات مربوط به تحمیل از خارج می‌شود، مقداری از مشکلات نیز ناشی از عملکرد عده ای از مردم است که دست به پنهان کردن اجناس و مسائل مورد نیاز مردم می‌زنند.

ايشان عنوان کرد: این منطق مضحک و زشت است که عده ای اجناس را ارزان خریده‌اند اما گران می‌فروشند، باید فرهنگ سازی کرد و مردم بدانند که در این شرایط سخت باید همکاری داشته باشند، متأسفانه عده‌ای همکاری نمی کنند.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي یادآوری کرد: در شرایط فعلی باید دولت را تقویت کرد و هرگونه تضعیف دولت خلاف است، گاهی گفته می شود که دولت را باید عوض کرد، اگر دولت عوض شود چه کاری می توان انجام داد، امروز زمانی است که دشمن خود را برای ضربه زدن آماده کرده و هیچ راهی جز اتحاد و انسجام داخلی و دست به دست هم دادن برای حل مشکلات وجود ندارد.

ايشان اضافه کرد: قبول داریم که دولت و نظام اقتصادی و قضایی اشکالاتی دارد اما امروز زمانی نیست که بخواهیم تسویه حساب شخصی کنیم، همه باید دست به دست هم دهیم به میدان حل مشکلات برویم، باید ایرادها و انتقادات سازنده بیان شود و راه حل ها را مطرح کرد.

ایشان نسبت به آینده کشور و نظام اسلامی و فائق آمدن بر مشکلات ابراز امیدواری کرد و گفت: اگر دست به دست هم دهیم مانند گذشته می توانیم مشکلات را مانند گذشته پشت سر بگذاریم، نباید فراموش کرد که امروز آمریکا از هر زمانی منزوی تر است.

ايشان افزود: انزوای آمریکا نقطه قوتی برای جمهوری اسلامی ایران است، کشورهای بسیاری با ایران همدردی می کنند، البته چند کشور خود فروخته هم هستند که اصلا به حساب نمی آیند، آمریکا با بسیاری از کشورها مشکل دارد و سبب انزوای آن شده است از این رو حربه آن ها قوی نیست که بتوانند به ایران ضربه بزنند.

آيت الله العظمي مكارم شيرازي با بیان این که آمریکایی ها در توهم زندگی می کنند، اظهار کرد: آمریکایی ها توهم دارند که ایران به هم می ریزد و به آن دل خوش کرده اند، این ها خیالاتی بیش نیست.

ايشان با اشاره به جریان بازار تهران ادامه داد: مقداری از این مسأله عامل خارجی داشت  اما عامل مردمی نیز وجود داشت که هشدار بود، هشدار این است که باید مسائل را جدی بگیریم و راه حل ارائه کنیم، این که قوای سه گانه هر هفته جلساتی با حضور مختصصان برای حل مشکلات دارد قابل توجه است.

وی با بیان این که شرایط فعلی یک امتحان تاریخی برای ملت ایران است، ابراز کرد: اگر مردم و مسؤولان در این شرایط مقاومت کنند و دست به دست هم دهند به یقین با عنایت الهی پیروز خواهند شد، نباید روزهای سخت گذشته را مانند زمان منافقان و جنگ تحمیلی را فراموش کنیم که دشمن تصور می کرد نظام از بین می رود.

ايشان ادامه داد: مسأله مهم امروز مقاومت، امید و اتحاد است، راه دیگری جز این موارد نداریم.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي با تأکید بر توجه به مسائل فرهنگی مانند حجاب وعفاف ابرازکرد: حضور زنان در ورزشگاه ها یک تجربه شد و دیدیم که چه مشکلاتی ایجاد شد، این تجربه نشان می دهد که نباید بی حساب و بی گدار به آب زد، ممکن است عده ای خوششان بیاید اما باید آثار و نتایج کار را مورد بررسی قرار داد.

ايشان عنوان کرد: چیزی که می تواند کشور را در برابر دشمن حفظ کند دین، اعتقاد و اسلام است که با همین سرمایه توانستیم در جنگ تحمیلی و صحنه های دیگر بر دشمنان پیروز شویم، باید ایمان مردم و جامعه را حفظ کرد.

وی در بخش دیگری سخنان خود کنوانسیون ها و معاهدات بین المللی را راهی برای سلطه بیگانگان و دشمنان بر کشور دانسد و بیان کرد: سندهایی مانند ۲۰۳۰ و FATF از سوی بیگانگان تهیه شده و می‌خواهند بر کشور تحمیل کنند، چه معنایی دارد که این سندها را  بپذیریم، ما خودمان باید در داخل برای پولشویی و تروریسم برنامه داشته باشیم.

ايشان اضافه کرد: دشمنانی مانند آمریکا از شورای حقوق بشر خارج شده اند اما ایران را به رعایت حقوق بشر و معاهدات دعوت می کنند، ما حقوق بشر اسلامی داریم و باید برای مبارزه با تروریسم و پولشویی در داخل برنامه ارائه دهیم، همچنین باید برنامه های فرهنگی در برابر ۲۰۳۰ وجود داشته باشد.

آيت الله العظمي مكارم شيرازي با اشاره به مشکلات اخیر شهرستان کازرون گفت: جمع زیادی از علمای این شهر به ما گفتند که مردم کازرون انسان هایی سالم، باهوش و مذهبی هستند اما متأسفانه براثر بی تدبیری برخی از مسؤولان مشکلاتی ایجاد شد یعنی می‌توانستند مشکلات را حل کنند چراکه خواسته های مردم قابل حل بود.

ايشان افزود: برخی کارهای غیر منطقی سبب تحریک مردم شد، اگر در شرایط فعلی غفلت شود خواسته های اقتصادی و اجتماعی به مشکلات سیاسی تبدیل خواهد شد از این رو هوشیار بود.

ایشان با تأکید بر ارتباط بیشتر دولت با مردم اظهار کرد: دولت باید کارهای خود را خبر رسانی کند و ارتباط بیشتری با مردم داشته باشد، مسائل مایه امید باید برای مردم بیان شود البته مشکلات را نیز باید با مردم در میان گذاشت.

ايشان ادامه داد: نباید مشکلات را انکار کرد، این که بگوییم مشکلات جنبه روانی دارد و حباب است جواب قانع کننده‌ای برای مردم نیست، باید وجود مشکلات را قبول کنیم و راه حل ارائه دهیم، اگر اینگونه برخورد کنیم مردم زودتر می‌پذیرند تا این که مشکلات انکار شده و صورت مسأله را پاک کنیم، ملت ما ملتی باهوش و مقاوم است و می تواند در برابر هجمه های دشمن مقاومت کند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۷/۱۱/۲۹
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۶ km/h
رطوبت:۵۴%
۷°
كمينه: ۵°   بیشینه: ۱۱°
فردا
وضعيت:رعد و برق پراكنده
كمينه:۳°
بیشینه:۳°
کازرون
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
اذان صبح
۰۵:۲۰:۴۵
طلوع افتاب
۰۶:۴۰:۳۶
اذان ظهر
۱۲:۱۷:۵۳
غروب آفتاب
۱۷:۵۴:۲۱
اذان مغرب
۱۸:۱۰:۴۰
تازه‌هاي سايت
پربازدید ها