پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۷۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
رئیس مرکز جهاد کشاورزی شاپور کازرون خبر داد:
مجتبی هوشمندی رئیس مرکز جهاد کشاورزی شاپور بخش مرکزی کازرون گفت: در 3 هکتار از مزارع کازرون کاشت گیاهان دارویی انجام شد.

به گزارش کازرون نما، مجتبی هوشمندی رئیس مرکز جهاد کشاورزی شاپور بخش مرکزی کازرون گفت: می توانیم مشکل کم‌آبی و مشکل اشتغال در روستاها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: اصلاح الگوی کشت، تنوع کشت محصولات، توسعه کشت‌های استراتژیک از جمله کلزا، کنجد و دانه‌های روغنی از راهکارهای اقتصادی کردن بخش کشاورزی است.

هوشمندی با بیان اینکه 70 گارگاه آموزشی در زمینه زراعی، باغی مکانیزاسیون، حفظ نباتات و دام و طیور برای کشاورزان برگزار می شود، افزود: توسعه کشت‌ گلخانه‌ای و گیاهان دارویی از جمله به‌لیمو در یک هکتار برای نخستین بار در سطح شهرستان کازرون و کشت سه هکتار گلایول برای اولین بار در سطح بخش انجام شد.

کشت گیاهان دارویی در 3 هکتار از مزارع کازرون

وی تصریح کرد: کلزا به عنوان کشت‌ استراتژیک محسوب می شود که برای نخستین بار 30هکتار از اراضی به زیر کشت این محصول اختصاص یافته است.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی شاپور ادامه داد: 95 درصد مدیریت پهنه بندی کشاورزی با جمع آوری اطلاعات در زمینه زراعی، باغی، دام و طیور، بخش شاپور (انارستان) ،بهره‌برداران و کشاورزان انجام می شود.

هوشمندی هدف از راه‌اندازی ثبت اطلاعات بهره‌برداران، بهره‌برداری ‌ها و فعالیت‌ در حوزه مراکز کشاورزی را اجرایی شدن نظام نوین ترویج بیان کرد.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی شاپور با اشاره به استفاده مناسب از آب به کشاورزی اضافه کرد: در این مرکز متقاضیان اجرای آبیاری نوین در اراضی زراعی و باغی در سطح 150 هکتار به صورت خود اجرایی، استفاده بلاعوض 30 هکتار از تسهیلات 85 درصدی و پیگیری 15 هکتار از اراضی است.

وی اظهار کرد: اجرای 100 هکتار کشت مکانیزه در پارسال برای نخستین بار در سطح حوزه مرکز و بخش چنارشاهیجان با هدف افزایش عملکرد،کاهش هزینه و کشت مکانیزه به منظور حفظ منابع پایه انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۸/۰۵/۰۲
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۶ km/h
رطوبت:۴۷%
۲۸°
كمينه: ۲۸°   بیشینه: ۳۸°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۸°
بیشینه:۲۸°
کازرون
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
اذان صبح
۰۴:۴۶:۵۳
طلوع افتاب
۰۶:۱۸:۰۷
اذان ظهر
۱۳:۱۰:۲۵
غروب آفتاب
۲۰:۰۱:۱۱
اذان مغرب
۲۰:۱۸:۴۳