پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
نماینده استان فارس در مجلس خبرگان:
نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در مراسم انس با قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی کازرون گفت: مهمترین بُعد فردی امام خمینی (ره) عبودیت و بندگی مقابل خداوند است، یعنی احساس خداترسی، خداشناسی به معنای واقعی و عملی در وجودشان عیان بود.

به گزارش دریافتی کازرون نما از خبرنگار خبرگزاری آنا، آیت الله علی اکبر کلانتری بعد از مراسم انس با قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون با بیان اینکه جامع ترین تعبیر در وصف شخصیت چند بُعدی حضرت امام (ره) همان تعبیر مقام معظم رهبری است که فرموده: امام خمینی(ره) دانشمندی پارسا، خردمندی پرهیزکار، حکیمی سیاستمدار، مومنی نواندیش، عارفی شجاع، فرمانروایی عادل، مجاهدی فداکار و نیز معلم اخلاق و ادیب بود.

مهمترین بُعد فردی امام خمینی (ره) عبودیت و بندگی ایشان بود

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: سخن گفتن در مورد امام کار آسان و کار هر کسی نیست اما باید در حد توان شخصیت ایشان را برای نسل آینده معرفی کرد و به عنوان یک فرهنگ جامع و ارزش معنوی از آن بهره گرفت.

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان افزود: امام آینه تمام نمایی از اخلاص و فضیلت بود و همیشه تمام کارها و حرکت های خود را فقط بر اساس نیت الهی انجام می داد و هر کاری خارج از نیت الهی را باطل و مردود می دانست.

کلانتری افزود: امام خمینی اعتقاد داشت بهترین ابزار برای تربیت و کنترل نفس انسان، تقوای الهی است و برای داشتن تقوای الهی دوری از گناه و ترک گناه است.

مهمترین بُعد فردی امام خمینی (ره) عبودیت و بندگی ایشان بود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از جاذبه های فردی امام عبد بودن وی مقابل خداوند بود و ایشان در تمام مراحل زندگی به اصول خداشناسی و خداترسی پایبند و استوار بود.

نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: افرادی در جامعه ما هستند که اهل دین، نماز و مسجد هستند اما در برخورد با مسائل سیاسی کشور بی خیال و توجهی ندارند و حتی مقابل بدحجابی خانواده خودشان هم موضعی ندارند، این افراد در جامعه بی غیرت محسوب می شوند.

دکتر جمال الدین الوانی سرپرست واحد کازرون هم از حضور آیت الله کلانتری در جمع استادان و کارکنان واحد کازرون تشکر و اظهار کرد: به ایام باارزش قدر نزدیک می شویم و امیدوارم توفیق حضور در مراسم معنوی شب های قدر و مراسم شهادت امام علی (ع) برای همه ما حاصل شود و بتوانیم از این سفره الهی بهره کافی را ببریم

نویسنده: اصغر جوکار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۷/۰۴/۰۲
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۱۱.۲۷ km/h
رطوبت:۹%
۳۵°
كمينه: ۲۶°   بیشینه: ۳۶°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۶°
بیشینه:۲۶°
کازرون
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
اذان صبح
۰۴:۲۸:۱۰
طلوع افتاب
۰۶:۰۴:۰۵
اذان ظهر
۱۳:۰۶:۰۴
غروب آفتاب
۲۰:۰۶:۴۹
اذان مغرب
۲۰:۲۵:۰۲
پربازدید ها