پایگاه خبری کازرون نیوز | kazeroonnema.ir

کد خبر: ۱۲۷۲۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹
فرماندار کازرون در نشست خبري:
خبرگزاری تسنیم: فرماندار کازرون گفت: عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی و گمرک کازرون با مصوبه مجلس آغاز شده و در آینده از این منطقه به عنوان بندر خشک استفاده می‌شود.

به گزارش كازرون نما، حمیدرضا گرامی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: با مصوبه مجلس عملیات‌ اجرایی منطقه ویژه اقتصادی و گمرک کازرون آغاز شده و برای بهره‌برداری از این منطقه به عنوان بندر خشک و سرریز واردات از استان بوشهر در آینده نزدیک تلاش می‌شود.

فرماندار شهرستان کازرون با بیان اینکه زیرساخت‌های اولیه طرح پتروشیمی این شهرستان در قالب دو بخش جره بالاده و کهمره‌نودان آماده شده، خاطرنشان کرد: معدن نمک بلور و کریستال کازرون در بخش کنارتخته در منطقه کمارج با ذخایر 5 میلیون تنی در مصارف صنعتی و خوراکی کاربرد دارد و می‌توان در زمینه گردشگری از این معدن بهره برد.

گرامی با اشاره به فعالیت بیش از 8 هزار کامیون برای حمل و نقل در این شهرستان در راستای جابجایی تولیدات این شهرستان تصریح کرد: سد نرگسی در این شهرستان از 33 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که امسال 200 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این سد جذب شده و در اختیار قرارگاه خاتم قرار داده شده و با احداث آن آب دریاچه پریشان و آب شرب برخی از شهرستان‌ها مانند فراشبند و آب کشاورزی حدود 400 هکتار از زمین‌های زیرکشت در منطقه تأمین می‌شود.

حفر چاه‌های غیرمجاز مهم‌ترین عامل خشک شدن دریاچه پریشان

وی حفر چاه‌های غیرمجاز را مهم‌ترین عامل خشک شدن دریاچه پریشان دانست و خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته نزدیک به 210 حلقه چاه غیرمجاز که بیشتر در بخش جره‌بالاده و مجاورت دریاچه پریشان بود پلمپ شد و خط انتقال آب از سد نرگسی به دریاچه پریشان به طول 25 کیلومتر نیاز به اعتبار دارد که امسال 500 میلیارد ریال برای احیای دریاچه پریشان اختصاص یافت.

فرماندار کازرون بیان کرد: شهرستان کازرون با توجه به قرار گرفتن در منطقه خشک و نیمه‌خشک قابلیت و ظرفیت کاشت و تولید گیاهان دارویی را دارد که از میان 40 گونه شناسایی شده در استان 35 گونه در شهرستان کازرون قرار دارد.

گرامی با بیان اینکه روزانه 120 نفر از شهر بیشاپور بازدید می‌کنند، عنوان کرد: وجود 9 درصد از جنگل‌های زاگرس در این شهرستان از دیگر ظرفیت‌های آن منطقه است و این شهرستان از دیرباز مورد توجه عشایر بوده به طوری که 3 هزار و 600 خانواده عشایری با داشتن 500 هزار رأس دام در این شهرستان اقامت دارند و تولیدات دامی خود را ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پروژه تأسیسات فاضلابی کازرون با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است، اظهار داشت: امسال برای این پروژه 800 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که با تحقق اعتبارات پیش‌بینی شده امید است در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فرماندار کازرون راه‌اندازی سیلوی 50 هزار تنی که راکد مانده بود را از ضروریات منطقه در زمینه تولید گندم دانست و گفت: سیلوی مرکزی شهرستان در مرکز کازرون با 20 میلیارد ریال اعتبار ایجاده شده که در فصل برداشت گندم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

گرامی با بیان اینکه در خواست اولیه سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی کارخانه آرد در کنار این سیلو در حال پیگیری است، افزود: در حوزه بهداشت و درمان در بخش خشت و کنارتخته بیمارستانی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و بیمارستان مرکزی کازرون توسعه یافته و تجهیز شده و دو بیمارستان نیز در بخش‌های چنارشاهیجان و مرکزی در حال ساخت است.

وی با اشاره به قرارداد 300 هزار میلیارد ریالی منعقد شده با دانشگاه آزاد و تأمین اجتماعی کشور برای تهیه تجهیزات بیمارستانی، خاطرنشان کرد: فاز نخست بیمارستان مرکزی کازرون در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح 11 خانه بهداشت همزمان با دهه فجر

فرماندار کازرون با بیان اینکه 11 خانه بهداشت با اعتبار بیش از 880 میلیون تومان در دهه فجر امسال در این شهرستان افتتاح می‌شود، تصریح کرد: در حوزه راه و شهرسازی نیز 45 کیلومتر جاده در دهه فجر در این شهرستان آماده افتتاح شده و عملیات اجرایی تونل محرم که در مقطعی از زمان دچار وقفه شده بود امسال با پرداخت 40 میلیارد ریال به پیمانکار و با تغییر پیمانکار در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود.

گرامی با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه گازرسانی پس از شیراز از بیشترین خدمات برخوردار بوده، بیان کرد: در سال گذشته نزدیک به 500 میلیارد ریال در حوزه گازرسانی در روستاهای شهرستان به مردم خدمات دهی شده که 2 هزار و 600 خانواده به مشترکان گاز پیوستند و در این شهرستان تاکنون 80 کیلومتر خط گازرسانی انجام شده و گازرسانی به 25 روستای دیگر شهرستان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی 9 پروژه با اعتبار 213 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود، افزود: با توجه به اینکه بیش از 70 درصد از مدارس شهرستان فرسوده است و 22 هزار نفر دانش‌آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند از خیران کازرونی مقیم شیراز برای ساخت مدرسه، آزمایشگاه، پژوهش‌سرا و درالقرآن دعوت می‌شود.

افتتاح 27 پروژه در حوزه برق‌رسانی

گرامی با بیان اینکه وجود نیروگاه‌های برقی که در این شهرستان وجود دارد از ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان است، عنوان کرد: در دهه فجر امسال 27 پروژه در حوزه برق‌رسانی شهرستان با اعتبار نزدیک به 60 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

فرماندار کازرون با تأکید بر لزوم حفظ فرهنگ و خرده‌فرهنگ‌ها در این شهرستان، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان کازرون به نام سلمان فارسی معروف است در این شهرستان یک حرکت بزرگ فرهنگی با عنوان دهه کازرون در حال پیگیری است.

گرامی با اشاره به برگزاری سالانه سمینار علامه طباطبایی و یادواره یک هزار و 100 شهید شهرستان، افزود: در اردیبشهت ماه سال آینده دهه کازرون با عنوان نهضت جنوب تا نهضت امام خمینی(ره) از 17 اردیبهشت با هدف زنده نگاه داشتن ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی، معرفی توانمندی‌های این شهرستان و پرداختن به حوادث و اتفاقات بزرگ تاریخی شهرستان برگزار می‌شود.

آغاز به کار جشنواره گل نرگس در کازرون

وی از آغاز به کار جشنواره گل نرگس از پنج روز گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره تا 20 بهمن ماه ادامه دارد و با توجه به اینکه نرگس‌زارهای این شهرستان به صورت دیمی اداره می‌شود و قدمت زیادی دارد هر سال در مقطعی یک ماهه حدود 600 میلیون ریال درآمدزایی برای مردم منطقه داشته است.

فرماندار کازرون با بیان اینکه در مدت کوتاه برداشت گل نرگس 20 نفر شاغل می‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال اداره آن به بخشداران با حفظ حقوق افراد بومی سپرده شده و درآمد امسال نرگس‌زارهای کازرون به یک صد و 10 میلیون تومان افزایش یافته که درراستای توسعه شهرستان از آن استفاده می‌شود و ایجاد نرگس‌زار در محدوده‌ای به وسعت 120 هکتار در دستور کار منابع طبیعی شهرستان قرار دارد.

گرامی با اشاره به اینکه در طول 10 ماه گذشته 20 درخواست سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، کشاورزی، کشت گیاهان دارویی، دامپروری و گردشگری از سوی بخش خصوصی ارائه شده، تصریح کرد: وجود امام‌زاده سیّد حسین(ع) نعمت و برکتی برای شهرستان کازرون و شهرستان‌های هم‌جوار است که طرحی جامع برای توسعه آن تدوین شده و سرمایه‌گذاران با سرمایه 5 میلیارد تومانی وارد شدند و فاز نخست آن برای تعطیلات نوروز مورد‌بهره برداری قرار می‌گیرد.

ساخت 6 مجتمع گردشگری در کازرون

وی از ساخت 6 مجتمع گردشگری در زمان کنونی در این شهرستان که هرکدام از 10 تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، خبر داد و بیان کرد: برای ساخت دهکده گردشگری نیز سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده و در این شهرستان 250 اثر تاریخی شناسایی و ثبت شده که نگین گردشگری آن تنگ چوگان و شهر بیشاپور است.

فرماندار کازرون با بیان اینکه ساخت تله‌کابین در تنگ چوگان و اماکن اقامتی و رفاهی در راستای افزایش زمان اقامت مسافران و گردشگران از نیازهای منطقه است، عنوان کرد: در این زمینه نیز 4 سرمایه‌گذار درخواست خود را ارائه دادند و انعقاد قرار داد با اعتبار 800 میلیارد ریال در حال پیگیری است.

گرامی با اشاره به اینکه بازار کازرون با بیش از 4 هزار سال قدمت جزو 10 بازار برتر و قدیمی ایران به شمار می‌رود، اظهار داشت: سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از این شهرستان بازدید کردند و در این شهرستان 19 طرح سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله طرح آبزیان، مجتمع‌های تجاری، بازیافت زباله و غیره آماده ارائه به سرمایه‌گذار است.

نویسنده: سرويس خبر
مطالب مرتبط :
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
با تجربه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
0
6
ما مدتهاست از این خبرها میشنویم. ولی هیچکدوم رو تو عمل چیز خاصی ندیدیم. من فقط یه چیز خیلی خیلی ساده بگم: هنوز پلیس راه کازرون تو کانکسه!!!! چند ساله که جاده کازرون افتتاح شده، ولی هنوز اتوبوسهای خط شیراز-بوشهر از جاده قائمیه تردد میکنن!!!! ظاهرا هیچ کس دلش نمیخواد کازرون از بن بست در بیاد. یه مورد ساده دیگه: خیابان محمدی، ابوالسحق ، شریعتی شمالی، شهید حمیدی که آبروی شهر رو برده. چرا فکری برای نوسازی و ساماندهی این چهار خیابان نمی کنید؟ اول کارهای ساده رو انجام بدید، بعد برین سراغ کارهای سخت...
عبداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
0
1
لطفا بفرمایند این 3600 خانوار عشایری در کدام منطقه هستند نکند روستا ها را یکبار در جمع عشایر و بار دیگر بعنوان روستا اعلام میکنند .
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
4
1
این دوست گرامی با تجربه فکر میکنند باید چنارشاهیجان و کوهمره نودان ( شهر قائمیه و شهر نودان )قربانی از بن بست خارج شدن کازرون گردد عزیز من مسیر بوشهر از چنارشاهیجان هم کوتاهتر و هم استاندارد تر است . نصب تابلوها در دشت ارژن و دوراهی رهدار هم یک شبطنت بود که قطعاً پیگیری قانونی خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
0
3
نصب تابلو مسیر نما شیطنت است؟پاشیدن رنگ روی تابلو مسیر کازرون در دشت اژن چیست؟واقعا که.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبین محترم؛
۱) کازرون نما، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
۲) طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
۳) چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود، وضعیت انتشار نظر به اطلاع شما خواهد رسید.
۵) اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
مشاركت
آب و هوا و اوقات شرعی کازرون
آب و هوای کازرون  
آخرين بروز رساني:۱۳۹۹/۰۵/۲۰
وضعيت:آفتابي
سرعت باد:۱۰ km/h
رطوبت:۱۵%
۳۶°
كمينه: ۲۷°   بیشینه: ۴۰°
فردا
وضعيت:آفتابي
كمينه:۲۷°
بیشینه:۲۷°
کازرون
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اذان صبح
۰۵:۰۲:۰۲
طلوع افتاب
۰۶:۲۸:۴۲
اذان ظهر
۱۳:۰۹:۰۹
غروب آفتاب
۱۹:۴۸:۰۰
اذان مغرب
۲۰:۰۴:۵۲