مسئول میراث فرهنگی کازرون:
صنایع دستی در حال فراموشی کازرون احیا می‌شود
مسئول میراث فرهنگی کازرون گفت: یکی از برنامه‌های امسال در حوزه صنایع دستی تلاش به منظور احیای صنایع دستی در حال فراموشی این شهرستان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کازرون، محمدرضا معینی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته سال پرباری برای صنایع دستی بود و امسال نیز در تلاشیم به همان جدیت برنامه‌های این حوزه را ادامه دهیم.

معینی افزود: در همین راستا با تحلیل و بررسی فعالیت‌های انجام شده، قصد داریم از تمام توانمندی‌ها و قابلیت‌های موجود به منظور شکوفاتر شدن صنایع دستی این شهرستان استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: سال گذشته شاهد برپایی 25 کارگاه آموزشی در رشته‌های نمدمالی، ملکی‌دوزی، دولچه‌دوزی، آهنگری، معرق، بافت‌های داری و چرم‌دوزی بودیم که از این کلاس‌ها 200 هنرجو موفق به دریافت گواهی‌نامه مهارت شدند.

معینی با اشاره به پرداخت تسهیلات صنایع دستی گفت: 191 میلیون تومان تسهیلات در سال گذشته در این حوزه پرداخت شد که نسبت به سال‌های گذشته شاهد رشد مناسبی بودیم.

این مسئول در پایان تصریح کرد: برگزاری 9 کلاس در رشته‌های ابریشم بافی، سنگ تراشی، گلیم بافتی، حصیر بافتی، نمدمالی و معرق از دیگر فعالیت‌های آموزشی این اداره بوده است.


ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۷
0
0
فعلا ازهمه چیز مهمتر حجابه ،بچسبید به حجاب فقط حجاب !!!!
منو چهر یوسقی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
0
0
سلام :
شاید قضیه ان ضرب المثل معروف باشد . که نمیدانم اینو و یا اونو باور کنم .خوب دقت فرمایید .در سایت در سر خط نوشته که صنایع دستی کازرون روبه انحطاط و در خبر زیری نوشته صنایع دستی کازروون در حال احیا شدن است و حالا کدام را باور کنیم . سپاس