رئیس مجمع نمایندگان فارس:
انتقال آب از کازرون به شیراز در اولویت‌های دولت جدید باشد
به گزارش کازرون‌نما؛ علیرضا پاک‌فطرت، رئیس مجمع نمایندگان فارس در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استان فارس از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است اظهار داشت: اگر افراد تاثیرگذار در فارس متحد شوند و دست از بچه بازیهای سیاسی بردارند فارس می تواند موتور محرکه کشور باشد.

وی افزود: امسال با توجه به شروع کار دولت جدید وضعیت فارس حساس‌تر است و با توجه به تغییرات مدیریتی باید تلاش کنیم که وزرا و معاونینی از فارس انتخاب شوند، چرا که با توجه به جمعیت و گستردگی فارس، حق این استان است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس عنوان کرد: البته به دلایل مختلف فارس کمتر  توانسته مدیری در سطح ارشد داشته باشد، چرا که در فارس هر مدیری به سطح بالا برسد بالا برود او را می‌زنند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اینکه هنوز در مجمع بحثی در خصوص انتخاب استاندار و رایزنی در این زمینه انجام نشده است، گفت: البته معتقدیم که استاندار فارس هم باید بومی باشد. اما اگر بزرگان فارس به نتیجه نرسند قطعا  رییس‌جمهور و وزیر کشور پشت درهای بسته برای استانداری فارس تصمیم گیری میکنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از شرایط و ویژگی‌های شهردار جدید نیز گفت: متاسفانه ما تصور می‌کنیم که استاندار یا شهردار باید آدم‌های خاصی باشند که از جایی دیگر بیایند. در شیراز افراد قوی بسیاری داریم که می‌توانند مدیر باشند.

پاک فطرت همچنین ورود نمایندگان به انتصابات را غیر قانونی خواند و گفت:البته اگر مدیری انتخاب شد که شرایط احراز را نداشت نمایندگان مردم می‌توانند در مجلس به وزیر تذکر بدهند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر نمایندگان هم نباید دنبال مهره چینی مدیران باشند و توجهشان باید بیشتر معطوف به مسائل کلان کشور به ویژه اقتصاد و معیشت باشد نه اینکه حتی در انتخاب یک بخشدار هم دخالت کند.

وی همچنین در سخنان خود بیان کرد: اگر بخواهیم فارس توسعه یابد راه آن اتصال آن به دریاست و جا دارد که از تنگ نظری دست برداریم و استانهای همسایه هم باید در این رابطه کمک‌ کنند. البته زمانی قرار شد فارس بخشی از میادین خود در نی‌ریز را به کرمان بدهد و در عوض به دریا متصل شود که بخش اول آن محقق شد اما بخش دوم که آن که اتصال به دریا بود، نه.

رئیس مجمع نمایندگان فارس خاطرنشان کرد: امروز در فارس ۱۵۲پروژه ناتمام بزرگ داریم که صد هزار میلیارد تومان پول میخواهد که این به اندازه کا بودجه ‌عمرانی کشور است و در کنار آن نیز ما بیش‌از پنج هزار پروژه کوچک‌ و متوسط ناتمام هم داریم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال ۹۸ که سهم فروش نفت از درآمدهای دولت کاسته شد مشکلات اقتصادی چند برابر شد به گونه‌ای که سال قبل دولت ۱۲۵هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشت.

پاک‌فطرت با اشاره به تورم بالای۹۰درصدی سال قبل عنوان کرد: امسال نیز یک بودجه بالای هزار میلیارد تومانی برای کشور تصویب شده که به دلیل افزایش و یکسان سازی حقوق  متاسفانه ۹۰ درصد بودجه جاری و این نشان می‌دهد دولت بزرگ است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از نیاز، حقوق بگیر دولتی داریم و به جای رفتن به سمت بخش خصوصی و تولید  همه به سمت شغل اداری آمدند و تنها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهم حوزه عمرانی است و البته با جدا شدن اقتصاد از نفت ما در آینده نیز وضعیت سخت تری را تجربه خواهیم کرد.

پاک‌فطرت از منتخبان جدید شورای ششم شیراز ودولت جدید خواست تا اجرای خط انتقال فرآورده‌ای نفتی و بنزین به فارس، تسریع در راه‌اندازی ازادراه شیراز -اصفهان و اجرای قطعه ۸ آن، تکمیل بخش پایانی خط دوم آب رسانی سد درودزن به شیراز، تکمیل کمربندی شمال غرب شیراز، راه آهن شیراز -بوشهر با کمک بخش خصوصی، انتقال آب خلیج فارس به استان، انتقال آب از کازرون و سد تنگ سرخ بشار به شیراز، کلنگ زنی خط ۴مترو و تسریع در افتتاح خط دوم و همچنین انتقال زندان عادل آباد به خارج از شهر را در اولویت اقدامات خود قرار دهند.


ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
0
0
منظورشون انتقال آب خلیج فارس از مسیر کازرون به شیراز هستش بزرگوار