به همت اداره اوقاف و امورخیریه کازرون؛
احياي موقوفه مرحوم بهبهانی پس از 30 سال

سرپرست اداره اوقاف کازرون گفت: این کاری است که بعد از 30 سال کسی پیگیر آن نشده بود.

به گزارش کازرون نما، عمران جمشیدی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در تلاش هستیم با احیای موقوفات مرحوم بهبهانی در منطقه خشت نیات خیر مرحوم حاج محمدحسن بهبهانی را که خدمات بهداشتی درمانی منطقه و شهرستان است توسعه ببخشیم.

وی افزود: با فعال کردن دفتر نمایندگی اداره اوقاف و امور خیریه کازرون در منطقه خشت و تامین ساختمان آن و دعوت از مردم منطقه جهت انعقاد قرارداد اجاره موقوفات این موقوفه بزرگ را احیا کنیم.

سرپرست اداره اوقاف کازرون همچنین گفت: این کاری است که بعد از 30 سال کسی پیگیر آن نشده بود و مردم متدین منطقه از این امر استقبال خوبی کرده‌اند. که جا دارد از این استقبال پرشور مردم متدین منطقه خشت کمال تشکر داشته باشیم.

وی افزود: پیش بینی می شود که قریب به دو هزار سند اجاره در خصوص این موقوفه وجود داشته باشد که در صورت تحقق این امر سالانه درآمد قابل توجهی خواهد داشت که می‌تواند تحول عظیمی در بخش بهداشت و درمان شهرستان و دیگر نیات واقف از آن ایجاد کرد.

عمران جمشیدی با اشاره به پیگیری‌های این اداره با دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با همکاری و تعامل خوب دکتر ایمانیه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز امیدواریم موانع و مشکلات پیش روی این امر مهم و حیاتی برداشته شود و بتوانیم در بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان کازرون و آن منطقه قدم مهمی برداریم.

وی در پایان گفت: در همین جا لازم است از همکاری موثر امام جمعه محترم خشت که در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه این موقوفه تلاش و فعالیت پرثمر و ارزشمندی انجام دادند، تشکر و تقدیر ویژه‌ای داشته باشیم.

از موقوفات مرحوم بهبهانی می‌توان به بخشی از نخلستانهای منطقه خشت، بیمارستان بهبهانی کازرون، دبیرستان دخترانه بهبهانی و... اشاره کرد.