افزایش شمار کودکان کار در کازرون
به گزارش کازرون نما رئیس اداره بهزیستی کازرون گفت: طبق آمار یک سال گذشته اداره بهزیستی تعداد کودکان کار و خیابانی در کازرون ۲۰ نفر بوده و پیش بینی می‌شود به زودی شاهد بیش از ۱۰۰ کودک کار در مناطق مختلف شهر باشیم.

علی اسپرغم گفت: طی پایش گروه‌های آسیب شناسی و اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی خوشبختانه کودکان کار کازرون عضو هیچ دسته و گروه مافیایی نیستند.

وی افزود: طبق بررسی‌های اداره بهزیستی اکثر این کودکان برای تأمین معاش برای خود و خانواده و برخی هم به دلیل تفکر و فرهنگ خانوادگی که مبنی بر کار کودک از سنین پایین است به جمع آوری کارتن، بازیافتی‌ها، تمیز کردن شیشه ماشین در چهارراه و فروش آدامس و… در مناطق مختلف شهر می‌پردازند.

رئیس اداره بهزیستی کازرون با اشاره به عدم آگاهی این کودکان در مقابله با خطرات احتمالی در بستر جامعه گفت: طی جلسات متعدد که با مسؤلین شهرستان از جمله فرمانداری، دادگستری، سپاه، نیروی انتظامی، کمیته امداد، شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، شهرداری و… داشته ایم قرار بر تنظیم صورت جلسه‌ای مبنی برنیاز شهرستان به مؤسسه کودکان کار و خیابانی تنظیم و این درخواست به استان برای اخذ مجوز لازم برای آموزش در زمینه شناخت‌های فردی و خود مراقبتی به کودکان کار زیر نظر کارشناسان اداره بهزیستی و با کمک خیرین ارسال شود که ان شاالله مجوز ساخت این مؤسسه در چند ماه آتی گرفته خواهد شد.

اسپرغم در آخر گفت: باتوجه به تفاوت آسیب‌های اجتماعی در مناطق مختلف طی چند سال اخیر یکی از معضلات اجتماعی در شهرستان کازرون افزایش فقر و طلاق بوده که ریشه کنی فقر نیازمند برنامه‌های کلان کشوری است ولی در زمینه کاهش طلاق قبل از تشکیل خانواده و ازدواج، ما به خانم‌ها و آقایان پیشنهاد می‌کنیم برای تصمیم گیری بهتر به مشاوره مراجعه و با چند جلسه مشاوره ازدواج و انجام تست‌های شخصیت شناسی، خود و طرف مقابل را مورد سنجش قرار دهند تا بتوانند بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرند.

درحال حاضر هشت هزار مددجو و توانخواه تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان کازرون هستند که نیازهای این افراد با کمک سازمان بهزیستی و خیرین تامی ن می‌شود.