طی جلسه ای صورت گرفت؛
اقدامات دکتر عباسی در راستای تامین نیاز های اورژانسی همشهرستانیان
به گزارش کازرون نما به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان‌های کازرون و کوه‌چنار، در ادامه پیگیری‌های دکتر فریدون عباسی جهت ارتقای سطح درمان منطقه و در راستای ساماندهی وضعیت اورژانس کازرون و کوه‌چنار، طی جلسه نماینده این دو شهرستان با رییس سازمان اورژانس کشور، آخرین وضعیت اورژانس منطقه کازرون و کوه‌چنار مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

در این جلسه با توجه به تصمیمات مهم و کلان گرفته شده، مقرر شد تا امکانات اورژانس کازرون و کوه‌چنار به صورت جدی تقویت شود و به نحوی باشد که یکی از دغدغه‌های نماینده مردم منطقه در حفاظت و صیانت مناسب از جان و سلامت همشهریان تحقق یابد.نتایج مهم این توافقات به شرح زیر است:

اقدام ۱) نهایتا طی دو هفته آینده کارشناسان اورژانس کشور به سرپرستی رئیس اورژانس هوایی کشور وارد منطقه کازرون و کوه‌چنار خواهند شد و مکان های استاندارد جهت استقرار بالگرد و راه‌اندازی اورژانس هوایی با همکاری مسوولین منطقه مشخص و آماده سازی شود.
گفتنی است این اقدام در ادامه جلسه ماه گذشته دکتر عباسی با رئیس صنایع هوایی کشور به جهت راه‌اندازی اورژانس هوایی منطقه و پیگیری بعدی آن انجام گرفته است.

اقدام ۲) خبر خوش دیگر اینکه اولین اتوبوس اورژانس (اتوبوس آمبولانس) وارد کازرون می‌شود. این اتفاق اقدام مبارکی است که تاکنون مراکز استان‌ها دارای این امکانات بوده‌اند که اینک به همت نماینده کازرون و کوه‌چنار، این خدمات و امکانات به این منطقه خواهد رسید که در صورت بروز حوادث بزرگ، بسیار ضروری است.

اقدام ۳) با توجه به ورود آمبولانس های جدید به کشور در ماههای آینده، تعدادی آمبولانس جدید با امکانات پیشرفته به کازرون و‌ کوه‌چنار اختصاص قطعی خواهد یافت.

اقدام ۴) جهت رسیدگی فوری و بموقع در محل حادثه، تعداد ۳ موتورسیکلت اورژانس به منطقه اختصاص خواهد یافت.

اقدام ۵) جهت افزایش کیفیت خدمات رسانی به مردم، طی یکماه آینده بازسازی و تعمیر اساسی ۷ آمبولانس فرسوده کازرون و کوهچنار توسط سازمان اورژانش کشور انجام می‌شود.

اقدام ۶) درصورت همت و مشارکت خیرین عزیز، دو پایگاه اورژانس جدید در کازرون و کوهچنار*احداث خواهد شد. به طوری که سهم خیرین، ساخت پایگاه و سهم اورژانس، تامین تجهیزات، آمبولانس و کادر اورژانس می‌باشد.

اقدام ۷) تخصیص تعداد ۱۴ دستگاه تجهیزات اورژانس و آمبولانس شامل دی سی شوک، ونتیلاتور سیار، پالس آکسی متر جهت رفع کمبود اوژانس قائمیه، کنارتخته، کمارج و ملااره

اقدام ۸) تامین کمبود کادر زحمتکش اورژانس به تعداد ۵ نفر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس کشور