حامد پشنگیان:
آتش، 5 مزرعه و مرتع را طعمه خود کرد/ هشدار به مردم برای آغاز فصل گرما و آتش سوزی
به گزارش کازرون نما؛ حامد پشنگیان سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون، اظهار کرد: امروز آتش‌نشانان ایستگاه‌های شماره یک و ۲ کازرون، ۵ موردآتش‌سوزی را در شهرستان کازرون مهار کرده‌اند که ۲ مورد از آن‌ها در محدوده شهر و ۳ مورد خارج از حریم شهر بوده است.

او ادامه داد: ۲ مورد آتش‌سوزی داخل شهر مربوط به علوفه خشک و ضایعات بود که یک مورد در خیابان شهید براتی و مورد دیگر در محدوده هتل بیشاپور رخ داد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون با اشاره به آتش‌سوزی‌های خارج از حریم شهر هم بیان کرد: ۲ مورد مهار آتش‌سوزی در محدوده روستای دریس داشتیم که یک مورد مربوط به یک مزرعه گندم و مورد دیگر از بقایای محصولات کشاورزی آغاز و به مراتع کشیده شده بود.

او اضافه کرد: دیگر آتش‌سوزی مهار شده نیز در محدوده روستای خشک‌آباد و مربوط به بقایای محصولات کشاورزی بوده است.

پشنگیان، نسبت به خطر آتش‌سوزی‌های فصل گرما هشدار داد و افزود: همه مردم باید نسبت به مسئله این آتش‌سوزی‌ها هوشیار باشند، در غیر این صورت ممکن است مانند پارسال شاهد آتش‌سوزی‌های گسترده در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان باشیم.

او با تاکید بر لزوم پرهیز کشاورزان از آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی، گفت: مطابق قانون این کار جرم محسوب می‌شود و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18720 :لینک این خبر جهت کپی