ادامه پیگیری رفع مشکلات آنتن دهی و اینترنت کازرون و کوهچنار
به گزارش کازرون نما؛ و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم شورای اسلامی، دکتر فریدون عباسی دوانی نماینده این حوزه انتخابیه طی دیدار با ایزدی، رئیس مخابرات منطقه فارس و سهرابی مدیرکل ICT این استان بیان داشت: *شرایط استراتژیک استان فارس* آن را بسیار حائز اهمیت و نیازمند رسیدگی و نگاه ویژه در حوزه مخابرات و ارتباطات کرده است.

عباسی دوانی افزود: بیماری کرونا از سویی باعث توسعه برخی زیر ساخت های ملموس در ایجاد *دولت الکترونیک* حتی در روستاها شد که برای خدمت رسانی بهتر، لازم است تا مشکلات موجود در زمینه ایجاد دولت الکترونیک برطرف شوند.

منتخب مردم کازرون و کوه‌چنار با اشاره به دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این منطقه در *حوزه ارتباطات* از متوسط استان فارس پایین‌تر است که ضمن رسیدگی و مشخص شدن نمایندگان وزارتخانه و شهرستان، باید رفع مشکلات تسریع شود.

او با تاکید بر تجهیز و *طراحی فیبر نوری و رادیویی* اظهار داشت: مناطق مشکل‌دار در کازرون و کوه‌چنار نیاز به رسیدگی دارند که از آن جمله، قطع شدن آنتن دهی در محور شیراز به کازرون در منطقه *خان زنیان*، محور کازرون به بوشهر در منطقه *راهدار به کنارتخته* و *کنارتخته به دالکی* و همچنین *دشت ارژن به بورنجان* است که با توجه به این حادثه خیز بودن این مناطق نیاز به پوشش مخابرات دارند.

نماینده کازرون و کوه‌چنار گفت: مناطق *فامور، نرگس زار، بی بی مهلت و دوسیران* نیز از مشکلاتی برخوردار است که امیدواریم با همکاری مخابرات فارس و ایجاد رادیو پرظرفیت در مناطق مذکور، مشکلات آن مناطق نیز برطرف شوند.

عباسی دوانی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان کازرون و همچنین نیاز رسیدگی به امکانات شهرستان جدید کوهچنار، خواستار برطرف سازی مشکلات در *نقاط شهری* نیز شد و گفت: مشکلات سطح استان و منطقه را به بنده اطلاع دهید، تا برای رفع آن تلاش کنیم.

عباسی دوانی در پایان بیان داشت: باید با *دید فراجناحی* و با *برخورد غیر خطی* کار شود تا بتوانیم مشکلات مردم را برطرف نماییم.

همچنین فرشید ایزدی، *رئیس مخابرات منطقه فارس* در این جلسه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در سطح استان فارس گفت: با توجه به این نکته که افزایش تقاضا باعث کاهش سرعت می شود، اولویت ما *حفظ تجهيزات موجود* است.

ایزدی با اشاره به نیاز کازرون و کوه‌چنار به تجهیز و بروزرسانی جهت ارتقا شبکه ادامه داد: فعالیت های مربوط به فیبرنوری منطقه *سرمشهد* به طول 46 کیلومتر انجام شده و به مرحله جذب پیمانکار رسیده است.

رئیس مخابرات منطقه فارس افزود: برای سوآپ، شهرستان های شیراز و کازرون با توجه به نیاز جهت به‌روزرسانی تجهیزات مد نظر بوده است که در حال پیگیری جهت حل مشکلات می باشد.

وی با اشاره به نیاز *تبدیل به 3g و 4g* برخی نقاط گفت: *بورکی، کلانی، بلوار ملت و شهرک پردیس* به عنوان نقاط جدید در دست اقدام قرار گرفته اند تا بتوانیم مشکلات آن ها را برطرف کنیم.

ایزدی با اشاره به مشکلات مطرح شده در خصوص پوشش *آنتن دهی جاده های* منتهی به کازرون و کوه‌چنار گفت: در مسیر *خان زنیان* نیاز به دو ایستگاه مهدی آباد و دشت ارژن داریم. در جاده *خشت و کنارتخته* نیز در حال آماده سازی زیر ساخت های دو ایستگاه هستیم و پیمانکار در حال انجام پروژه می باشد که با مساعدت های دکتر عباسی دوانی پس از بهره برداری، مشکلات آن منطقه حل خواهد شد. 

او اضافه کرد: در حوزه بورنجان در حال تاسیس سایت جدید هستیم که به محض رسیدن تجهیزات، سایت را به مرحله بهره برداری می رسانیم و مشکل آنتن دهی جاده *بورنجان – دشت ارژن* در مسیر تونل ها و دشت برم برطرف خواهد شد. در منطقه *کلانی* نیز پیمانکار در حال انجام پروژه می باشد و در منطقه *دوان* نیز در حال بررسی سایت کوه دوان می باشیم که در صورت اجرایی شدن آن، بسیاری از مشکلات منطقه خود را حل خواهد کرد.

ایزدی افزود: طراحی طرح توسعه و *فیبر نوری* منطقه *کوهمره* بنا به درخواست دکتر عباسی، انجام شده است که با مساعدت ایشان و شهرداری منطقه، بخش قابل توجهی از مشکلات مردم منطقه حل خواهد شد.

سپس سهرابی، *مدیر کل ICT استان فارس* در این جلسه گفت: به علت بزرگی حوزه این دو شهرستان، کار سخت تر و *اهمیت رسیدگی به این مناطق* را بیشتر می کند.

او بیان داشت: تکلیف ما در پایان برنامه ششم توسعه، تحت پوشش قراردادن *روستاهای بالای ۲۰ خانوار* است و در حوزه کازرون و کوه‌چنار و روستاها در حوزه USO، با 19 ابلاغیه برای اپراتور ها در جهت *ایجاد یا ارتباط سایت* موافقت کرده ایم که تعداد 4 عدد از آن ها نیز انجام شده است.

http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18719 :لینک این خبر جهت کپی