نماینده شهرستان های کازرون و کوهچنار:
فارس و شهرستان کازرون را به قطب کشاورزی هسته ای تبدیل می کنیم
به گزارش کازرون نما، فریدون عباسی دوانی نماینده منتخب مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با رییس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

فریدون عباسی دوانی در این نشست که با حضور رییس و جمعی از مدیران ارشد سازمان برگزار شد، با اشاره به نقش دانش و فناوری‌های نوین در توسعه کشاورزی اظهار کرد: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی به دنبال توسعه و بهره گیری از فناوری‌های هسته‌ای در کشاورزی، عمومیت بخشی آن در جامعه و در اختیار قرار دادن این فناوری‌های جدید با مشارکت حداکثری بخش خصوصی هستیم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی افزود: بر این اساس بنا داریم با ایجاد ظرفیت‌های مورد نیاز، استان فارس را به قطب کشاورزی هسته‌ای تبدیل کنیم و در همین ارتباط مقدمات برگزاری همایش کشاورزی هسته‌ای با هدف آگاهی سازی فناوری‌های مرتبط در کازرون فراهم شده است.

عباسی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان فارس، تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاه استان فارس در تولیدات بخش کشاورزی، فعالیت‌های جدید اقلیم محور، توسعه کسب و کار‌های نوین کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش محصولات کشاورزی با اتکای ظرفیت‌های مردمی و همچنین راه اندازی گمرک در دستور کار است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سازمان دانشی با داشتن ظرفیت‌های علمی، فنی و اجرایی قابل توجه، می‌تواند به اجرای برنامه‌های یاد شده کمک شایانی کند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تأکید بر ضرورت تسریع انتقال دانش و فناوری‌های جدید در محیط‌های تولید، تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم، سرعت پایین انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین به محیط‌های تولید است.

او گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز برای تسریع این جریان، در سازمان با طراحی، نهادسازی و ایجاد شبکه غیردولتی و توسعه مناسبات جدید در کشاورزی از جمله اشتغال دانش مزدمحوری و سهم بری دانش از تولید، ایجاد و راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی، مراکز مهارت آموزی و توان افزایی و مراکز انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین کشاورزی غیردولتی و مراکز اصلاح نژاد خصوصی با اتکا به ظرفیت‌های مردمی فراهم شده است.

شاهرخ رمضان نژاد در این نشست، تشکیل گروه مدیریت پسماند‌های کشاورزی و کاهش ضایعات و گروه صنعت غذا برای ارتقای ماندگاری مواد غذایی را در ذیل پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای پیشنهاد داد و به مدیران ستادی راه اندازی و صدور مجوز مرکز خدمات پژوهش‌های کاربردی کشاورزی هسته‌ای غیردولتی، مرکز تابش گامای خصوصی و شهرک فناوری‌ها و نوآوری‌های کشاورزی غیردولتی را در شهرستان کازرون تاکید کرد.
https://chat.whatsapp.com/FhGnzG72TdpE3Pyuo4ftsf :واتساپ کازرون نما

http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/18717 :لینک این خبر جهت کپی