امام جمعه فعال و موفق
در روایات ماثور اهل بیت (علیهم السلام)، فقدان عالم را سبب وارد نمودن لطمه ای جبران ناپذیر بر اسلام دانسته اند؛ و در بین عالمان دین برخی چنان درختی تناور و پربار بوده اند که نبودشان بر پیکر سیاست، اجتماع و فرهنگ نیز لطمات بی جبرانی را وارد می نماید.
 شهید لیله القدر
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد خرسند در دوران عمر مبارک شان خدمات کم نظیری را در شهرستان کازرون ارائه نمودند و در عین حال که میزانی برای اقشار و گروه های مختلف مردمی محسوب می شدند، درب دفترشان بر روی عموم طبقات گشوده و وجود شریف شان مامن مردم دردمند و متدین بود. بی شک آن انسان شایسته و کم نظیر برای عموم طبقات مردم و مسئولان الگویی شایسته محسوب می شد.
ایشان به نوبه خود تجلی گر سیمای مرادشان حضرت امام (س) بودند و دلدادگی شان به آن یگانه دوران در نوع خود کم نظیر بود.و در زمان تصدی مسئولیت امامت جمعه دغدغه ای جز احقاق حقوق مردم و دفاع از ارزش های اصیل اسلام و انقلاب نداشت. حضور موثر ایشان وحرکت بر همان مسیر نورانی امام راحل و مقام معظم رهبری تا آخرین لحظات عمر نیز از ویژگی های ممتاز ایشان میباشد.
به روح بلند، مقام رفیع و مجاهدات فراوان ایشان ادای احترام می کنم و ضمن تسلیت سالگرد شهادت ملکوتی شان که این فقدان بزرگ همچنان برایم ناباورانه و دردناک می باشد؛ حشر آن رفیق رحیل را با سالار شهیدان (ع) از درگاه الهی خواستارم.

نویسنده: حسین موحدیانی