مجلس یازدهم:
نماینده کازرونی تهران را بیشتر بشناسیم
با راه یابی دکتر «مجتبی رضاخواه» کازرونی به مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران، حال می توان امیدوار بود که کازرون در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی دو نماینده خواهد داشت، یکی دکتر «فریدون عباسی»، نماینده منتخب کازرون و دیگری دکتر «مجتبی رضاخواه»، نماینده منتخب مردم تهران که او نیز از چهره‌های علمی کازرون به شمار می‌رود.

اما «مجتبی رضاخواه» کیست؟

«مجتبی رضاخواه»، فرزند حسین رضاخواه، استادیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت مدرس تهران است. پدر او «حسین رضاخواه» از چهره‌های بسیار نزدیک به «محمود احمدی نژاد»، رئیس جمهور سابق ایران است و از او به عنوان چهره وزیر ساز دولت احمدی نژاد یاد می‌شود.

گفته می‌شود «حسین رضا خواه» نقش تعیین کننده‌‍ای در به وزارت رسیدن دو کازرونی در «دولت احمدی نژاد» شامل «غلامحسین نوذری» وزیر نفت و «محمد سلیمانی» به عنوان وزیر مخابرات داشت و حال «مجتبی رضاخواه» نیز فرزند او از حوزه انتخابیه تهران و شمیرانات وارد مجلس شده است.

مجتبی رضاخواه، متولد سال ۱۳۶۰، فارغ التحصیل رشته اقتصاد انرژی از دانشگاه مایز کلورادو، دارای فوق دکتری مدیریت بهینه سازی (OR) از دانشگاه ماینز کلورادو آمریکا و معاون پژوهشی کانون بسیج اساتید دانشگاه تربیت مدرس است. وی همچنین مدیر عامل یک شرکت استارت آپی نیز به شمار می‌رود.

نماینده کازرونی تهران؛ هچنین داماد «مهندس حبیب‌الله بوربور»، رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور است. لازم به ذکر است که مهندس بوربور از اعضای اصلی کمیته استقبال از امام خمینی در بهمن ۱۳۵۷ به شمار می‌رفت که بعدها مناصب دیگری از جمله سرپرستی اموال دادسرای انقلاب اسلامی، مدیرعاملی سازمان اتکا، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مدیرعامل بنیاد علوی را در کارنامه کاری خود ثبت کرد.

آن چه درباره نماینده کازرونی تهران باید بدانیم، این نکته است که او در لیست وحدت اصولگرایان به سردستگی «محمدباقر قالیباف» منتخب مردم تهران شده است، اما از سوی دیگر از نظر گرایشات فکری و سیاسی، نزدیکی قابل توجهی به نماینده منتخب کازرون، «دکتر فریدون عباسی» دارد.

در این شرایط باید امیدوار بود و دید در حالی که مهندس فریدون عباسی به عنوان رئیس سابق سازمان انرژی اتمی حال در قامت نماینده کازرون به مجلس شورای اسلامی راه یافته است، چگونه در همکاری با دیگر نماینده کازرونی مجلس، یعنی دکتر رضاه خواه خواهند توانست که موتور از حرکت بازمانده توسعه کازرون را به حرکت وادارند. توسعه‌ای که متاسفانه در سال‌های گذشته در نتیجه برخی رفتارهای قومیتی و سیاست‌های فرقه گرایانه علیه مردم کازرون و حومه از حرکت بازماند و به طور کامل متوقف شد.

آن چه روزنه امید بیشتری را برای منطقه محروم کازرون باعث می‌شود، احتمال ریاست دکتر «فریدون عباسی» نماینده کازرون به عنوان رئیس آتی مجلس شورای اسلامی ایران است که این مهم نیازمند حمایت نمایندگان تهرانی مجلس شورای اسلامی، از جمله «مجتبی رضاخواه»، نماینده کازرونی تهران از ریاست «فریدون عباسی» بر مجلس شورای اسلامی است.

شائبه تابعیت آمریکایی «مجتبی رضاخواه»

مجتبی رضاخواه منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به شایعه دوتابعیتی بودن خود که طی روزهای اخیر در فضای مجازی مطرح شده، گفت: من نمی‌دانم منشاء این دروغ کجاست و قویاً آن را تکذیب می‌کنم.

رضاخواه با بیان اینکه برای تحصیل به آمریکا، سه بار ویزای این کشور را گرفته‌ام، تصریح کرد: اخذ ویزا، نشان‌دهنده این است که تابعیت مضاعفی در کار نیست، چرا که اگر کسی تابعیت مضاعف داشته باشد، از سوی آن کشور ویزا برایش صادر نمی‌شود.

وی افزود: سفرهای خارجی دیگری هم که انجام داده‌ام، همگی با ویزا انجام شده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه اخیراً برخی مطرح کرده‌اند که شورای نگهبان، بررسی مجدد پرونده وی را در دستور قرار داده، گفت: چند ماه پیش وقتی شورای نگهبان، صلاحیت‌ کاندیداها را بررسی می‌کرد، همه مدارک مربوط به سفرهای خارجی خود و ویزاهای اخذشده را ارائه کرده ام و اخیراً هم هیچ تماسی از سوی این شورا با من گرفته نشده است.