به مناسبت روز جهانی گردشگری:
5 مهرماه بازدید از مجموعه های تاریخی کازرون رایگان است

به گزارش کازرون نما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با اشاره به پنجم مهرماه روز جهانی گردشگری اظهار داشت: شعار امسال "گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک" اعلام شده است.

وی افزود: گردشگری فارس با تنوع در حوزه‌های مختلف، ایجاد استراتژی‌های نوآورانه دیجیتالی در گسترش کارآفرینی و توانمندسازی جوامع بومی این صنعت را دنبال می‌کند. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس تصریح کرد: استفاده از ظرفیت برنامه‌های اجتماعی در فضای مجازی و برنامه‌ریزی هدفمند در ارائه خدمات در سطح جهانی توسط فعالان گردشگری، فرصت‌ مغتنمی است که باید بیش از پیش در عصر فنآوری مورد توجه قرار دهیم و به بهترین شکل از آنها بهره‌مند شویم.

امیری به همزمانی هفته گردشگری  با هفته دفاع مقدس اشاره کرد و در اعلام برنامه‌های این هفته گفت: در نظر داریم در تورهای گردشگری شیرازگردی، موزه دفاع مقدس به عنوان یکی از مقاصد بازدید در نظر گرفته شود.

5 مهرماه بازدید از مجموعه های تاریخی کازرون رایگان است

وی بیان کرد: گلباران قبور شهدا، افتتاح یک اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شیراز، برگزاری دو سمینار آموزشی با موضوع گردشگری الکترونیک و بوم گردی، برگزاری تور بافت تاریخی- فرهنگی، برگزاری سمینار گردشگری در هتل آپادانای تخت جمشید، تقدیر از جانبازان و رزمندگان فعال در حوزه گردشگری و برگزاری مراسم تجلیل از برترین‌های صنوف گردشگری از دیگر برنامه‌های این اداره کل است. 

بنابر این گزارش بازدید از آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریمخانی، موزه سنگ‌های تاریخی هفت تنان، موزه پارس، موزه گرمابه حمام وکیل، تخت جمشید و موزه تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، موزه بیشاپور، موزه مردم شناسی کازرون، قلعه دختر، کاخ اردشیر فیروزآباد، کاخ ساسان سروستان، موزه خط و کتابت نی‌ریز و موزه باغ نشاط لار برای گردشگران و همه هموطنان روز پنجم مهرماه رایگان است.