در پی رد صلاحیت برای نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی:
متن اعتراض دکتر فاضل نیا به رای صادره از سوی هیات نظارت استان

حسب اطلاع دکتر غریب فاضل نیا کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه شهرستان کازرون صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹ دی ماه ۹۴  در محل فرمانداری شیراز حضور یافته و با تسلیم درخواست اعتراضی خود و نیز ارائه ۶۳ برگ مستندات و مدارک متقن نسبت به رد صلاحیت خود در هیأت نظارت بر دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به استناد بند ١ ماده ٢٨ قانون انتخابات (بند١- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و جمهوری اسلامی) اعتراض نمودم است.

متن اعتراض دکتر فاضل نیا به رای صادره از سوی هیات نظارت استان

متن نامه اعتراضی ایشان بدین شرح است.

به نام خدا

دبیر محترم شورای نگهبان

سلام علیکم

احتراماً به استحضار می رساند، برابر نامه شماره م/1253 مورخ 27/10/94 فرمانداری کازرون، هیئت محترم مرکزی نظارت بر انتخابات، نظر هیأت محترم اجرایی مرکز حوزه انتخابیه کازرون،  دائر بر تأیید صلاحیت اینجانب دکتر غریب فاضل نیا - نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون-  را تأیید نکرده و صلاحیت اینجانب را به استناد ماده 28 – بند 1 قانون انتخابات رد کرده است.

ضمن احترام به نظر و رأی هیأت محترم اجرایی و هیئت محترم نظارت استان ، بدینوسیله و به استناد ماده 34 آیین نامه اجرایی، اعتراض خود را از رای صادره اعلام داشته و خواستار رسیدگی به پرونده خود در شورای محترم نگهبان می باشم.

همچنین در اجرای مصوبه مورخ 22/8/78 مجمع تشخیص مصلحت نظام، مبنی بر لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبین رد صلاحبت شده در انتخابات مختلف، خواستار اعاده حیثیت از اتهام عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بویژه خواستار حضور در جلسه  شورا و ارائه دفاعیات خود می باشم. استدعا دارد، در خصوص رسیدگی به اعتراض اینجانب اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

لازم است از همین فرصت استفاده کرده و برخی موارد را به طور خلاصه، از جهت شناخت بیشتر شورای محترم نگهبان اعلام و اذعان بدارم که در در قالب 6 بند  در 2 برگ ضمیمه این درخواست تقدیم می گردد.

علاوه بر این یک نسخه از بیوگرافی علمی – زندگی نامه- مرامنامه- میثاق نامه کاری و چارچوب فکری و اندیشه ای خود را که جهت درج در بروشور تبلیغاتی آماده نموده ام بپیوست تقدیم می دارم.

دکتر غریب فاضل نیا

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون

همراه 09177877694

اینجانب دکتر غریب فاضل نیا

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون

از جهت شناخت بیشتر شورای محترم نگهبان برخی موارد را

به طور خلاصه و به شرح ذیل اعلام و اذعان می دارم:

1-اینجانب در یک خانواده متوسط و مذهبی در روستای سیف آباد کازرون متولد و پرورش یافته ام، به یمن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پله های ترقی را طی کرده و هم اکنون پس از یک دهه خدمت در منطقه محروم سیستان به عنوان عضو هیئت علمی رسمی دانشگاه با مرتبه علمی دانشیار پایه 27 در بخش جامعه شناسی و برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه شیراز مشغول انجام وظیفه می باشم. از این رو با افتخار اعلام می دارم، بنده خود را بدهکار و مدیون نظام جمهوری اسلامی می دانم و یکی از انگیزه های قوی حضور و اعلام نامزدی در هشتمین، نهمین و هم اکنون دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز همین موضوع و در عین حال لبیک گفتن به فراخوان مسئولین نظام مبنی بر تشریک مساعی همگان جهت جلب مشارکت حداکثری در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است.(توضیح اینکه اینجانب در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون نامزد شده و پس از طی کردن مراحل تأیید صلاحیت، در بین 12 کاندیدای این دوره با کسب 9199 رأی رتبه سوم را بدست آوردم).

2-اینجانب با افتخار از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا کنون به عنوان سربازی در تمامی صحنه ها حضور و مشارکت فعال داشته ام. ازجمله در حالی که خردسال بودم در تظاهرات ها شرکت داشته ام. در زمانی که کلاس سوم راهنمایی و دوم دبیرستان بوده ام یکبار در سال 1361 و بار دیگر در سال 1363 و هر بار به مدت 3 ماه و در مجموع 6ماه و 13 روز به عنوان بسیجی در دفاع مقدس حضور داشته ام و لذا همواره در دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی در تمامی صحنه ها و رویداد های مختلف فعالانه حضور و مشارکت داشته ام.

3-مفتخرم در سایه الطاف الهی و تلاش مستمر و طی کردن مدارج تحصیلی و نیز استادی دانشگاه صلاحیت ورود به مسائل سیاسی را پیدا کرده ام. بر همین اساس و بواسطه حضور و مشارکت فعالانه در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، احاطه لازم در حد استنباط و اظهار نظر کارشناسی پیرامون موضوعات و قلمرو مقولات فوق را یافته ام. اطمینان دارم چنانچه امکان حضور در مجلس شورای اسلامی را داشته باشم، می توانم در عرصه مهمتر و وسیع تری خدمتگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی باشم.

4-اینجانب بر خود می‌بالم و خداوند بزرگ را سپاسگزارم که در راستای رسالت علمی و تعهدی که در قبال جامعه خود داشته‌ام تا کنون از هیچ کوششی فروگذار نبوده ام و در این راستا بیش از 150 مقاله علمی - پژوهشی در جهت رفع برخی از مسائل و مشکلات مبتلا به جامعه نگاشته ام. در همین راستا، فراخوان و دعوت به تشریک مساعی دبیرخانه دومین همایش اندیشه های راهبردی با محوریت عدالت را جهت هم‌اندیشی و تبادل نظر برای رسیدن به یک چارچوب متقن الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت با افتخار لبیک گفته و شرکت داشته ام. ( دومین نشست اندیشه‌های راهبردی جمهوری اسلامی با محوریت عدالت در تاریخ سه‌شنبه 27/2/1390 برگزار گردید).

5-اینجانب همواره گام هایی که در عرصه های مختلف برداشته ام، جز در راه رضای خدا، اعتلایکشور، بدست آوردن فرصتی جهت خدمت به محرومین و مستضعفین و در کل انجام وظیفه و ادای تکلیف الهی و علمی نبوده و خود را مبرا از هرگونه اندیشه ها و تفکرات نامناسب و بر خلاف رویه فوق می دانم. بنابراین ازخداوند متعال مسئلت دارم که هر آنچه خیر و صلاح است برای اینجانب در نظر گرفته و و گام های مرا دراین مسیر استوارتر نماید.

6-اینجانب اذعان می دارم که حتی اگر اعتراض بنده به نظر و رأی هیأت محترم اجراییو نظارت استاننتیجه مثبت نداشته باشد و شورای محترم نگهبان نیز بر نظر ایشان صحه بگذارد، هیچ خدشه ای در سربازی و خدمتگزاری بندهایجاد نخواهد کرد. از این رو به هر نظر و تصمیمی که قانون اتخاذ نماید، پایبند خواهم بود.از صمیم قلب می گویم، اعتلای کشور و آرمان های منیع انقلاب اسلامی که با تمام وجود به آن علاقمند بوده و عشق می‌ورزم، دغدغه روزانه و آرمان همیشگی بنده خواهد بود.

دکتر غریب فاضل نیا

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون

همراه 09177877694

آدرس: شیراز - میدان ارم - دانشگاه شیراز – دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی – بخش جامعه شناسی و برنامه ریزیاجتماعی- کد پستی: 7194685111

Weblog: http://kazeroonneda.blogfa.com

E-mail: gh.fazelniya@shirazu.ac.ir

E-mail: Dr.Fazelniya@gmail.comنویسنده: سرویس سیاسی