در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور:
دانشجوی نخبه کازرونی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری سال ۹۳ انتخاب شد

به گزارش کازرون نما، مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه سال 93 عصر روز 27 مردادماه در نهاد ریاست جمهوری و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمد فرهادی وزیر علوم و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برگزار گردید که طی آن از تعداد ۶۰ نفر از دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۳ با اهدای لوح و هدایای نقدی تقدیر شد

لازم به ذکر است که درمیان دانشجویان برتر نام محسن شفیعی سیف آبادی دانشجوی نخبه و پژوهشگر کازرونی مقطع دکتری علوم سیاسی دانشگاه یاسوج  نیز به چشم می‌خورد

دانشجوی نخبه کازرونی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری سال ۹۳ انتخاب شد

در ادامه خلاصه ای از شرح حال این دانشجوی نخبه کازرونی جهت استحضار آمده است.

محسن شفیعی سیف­آبادی در فروردین 1365 در يك خانواده مذهبي در کازرون به دنيا آمد. او در سال 1384، در رشته علوم انسانی از پیش­دانشگاهی امام­حسین (ع) شهرستان کازرون، با معدل 18.21به عنوان دانش‌آموز نمونه فارغ‌التحصيل شد. وی تحصيلات دانشگاهي خود را در مقطع کارشناسی در همان سال شروع و طی سه سال، در سال 1387با معدل 17.97 در رشته علوم سیاسیِ دانشگاه یزد به پایان رسانید. وی با به عضویت در آمدن در گروه استعدادهای درخشان دانشگاه یزد، در بهمن ماه سال 1387، بدون کنکور در همان دانشگاه موفق به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گردید. در این دوره، با ارائه مقالات و نگارش متون علمی- پژهشی در نشریات و مجلات معتبر دانشگاهی و کنفرانس­های ملی و بین المللی، به تدریج در عرصه پژوهش و نگارش متون سیاسی مهارت یافت. پس از اتمام این مقطع در سال 1390، به دلیل فارغ التحصیل شدن با معدل 18.59 و کسب رتبه اولی در بین هم دوره­ای­های خویش، نگارش مقالات علمی­- پژوهشی متعدد در مجلات معتبر علمی و دفاع از پایان­نامه با نمره 20، بلافاصله در سال 1391 موفق به دریافت بورس دکتری خارج از کشور از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران گردید، اما به علت مشکلات ارزی ناشی از تحریم­ها، دانشگاه یاسوج را به عنوان دانشگاه مقصد در مقطع دکتری انتخاب نمود. پس از ورود به مقطع دکتری در سال 1391 نیز توفيقات زيادي در عرصه علمی، پژوهشی و فرهنگی به دست آورد.

دانشجوی نخبه کازرونی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری سال ۹۳ انتخاب شد

در زمینه علمی ضمن کسب عنوان رتبه اولی در میان هم ­ورودی­های خود، به کسب عناوین دیگری چون «دانشجوی برتر دانشگاه» و «دانشجوی نمونه دانشگاهی» دست یافت. در عرصه پژوهشی نیز با کسب عنوان «پژوهشگر برتر دانشگاه» و با انتشار کتاب­هایی هم­چون کتاب «تفسیر دین و تأثیر آن بر آراء سیاسی مجتهد شبستری و مصباح یزدی» (که با راهنمایی دکتر امیر روشن، عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در سال 1392 در انتشارات آیریک به چاپ رسید) و کتاب «ازهاشمی تا روحانی؛ بررسی سیاست خارجی ایران در پرتو نظریه سازه انگاری» با راهنمایی دکتر علی باقری دولت آبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج (که در سال 1393 در انتشارات تیسا انتشار یافت و به عنوان سه واحد درسی در برخی از دانشگاه­های کشور تدریس می­شود) به بروز استعدادهای خود افزود. البته این مقدار، سوای بیش از چهل مقاله علمی چاپ شده و هفت کتاب دیگر از ایشان است که در آستانه انتشار قرار دارند.

دانشجوی نخبه کازرونی به عنوان دانشجوی نمونه کشوری سال ۹۳ انتخاب شد

از جمله آثار فرهنگی محسن شفیعی سیف‌­آبادی نیز می‌­توان به نگارش کتاب «فرهنگ شناسی و تهاجم و فرهنگی» با همکاری وزارت­علوم تحقیقات و فن­آوری، و مقالاتی چون «حکومت عدل در قرآن»، «سیاست خارجی در انگاره­های امام علی (ع)» و «مدیریت سیاسی در کنش سیاسی سلمان فارسی»،  اشاره نمود. او پس از تدریس (به صورت حق التدریسی) در دانشگاه­های دولتی یزد، یاسوج و دانشکده امام حسین (ع) یزد، اینک در آستانه دفاع از رساله دکتری خویش با عنوان «جهانی شدن، اسلام سیاسی سلفی جهادی و آینده مناسبات قدرت در عراق و سوریه» است. لازم به ذکر است یکی از آخرین آثار علمی­ ایشان که در آستانه انتشار از سوی انتشارات سازمان تنظیم و نشر آثار امام (ره) قرار دارد و احتمالاً طی دو ماه آینده به چاب خواهد رسید کتابی است با عنوان «انسان شناسی امام خمینی (ره) و توسعه بومی در ایران».


نویسنده: سرویس فرهنگی